icon

Ahojte bude mi končiť OP došla mi sms , v novom bývame už nejaký tebmn čas adresu mám ešte starú, a vraj treba nejaký Súhlas vlastníka s podpisom neni sme zobratý s priateľom, neviete čo presne treba? Jak to ma vyzerať alebo čo im mám doniesť ďakujem

avatar

Nemusíš meniť trvalý pobyt. Proste len vybavíš nový doklad.

11. máj 2026
avatar

vybavíte to aj cez internet, vlastník nehnuteľnosti ti vyplní súhlas
https://portal.minv.sk/wps/wcm/connect/sk/site/...
a ty sa prihlásiš na trvalý pobyt
https://portal.minv.sk/wps/wcm/connect/sk/site/...
alebo to urobíte opačne ty dáš súhlas a majiteľ nehnuteľnosti ťa prihlási

11. máj 2026