Je možné že sa mi 8 roč. Dcéra začína potiť tak, že pod pazuškami sa cíti .....?
áno..hormóny
Tiež som sa nad tým pozastavila. 10 ročnej dcére necítiť za potom trička tak ako 8 ročnej.
Aj som nad deodorandom rozmyšľala ,ale aký by vyhovoval 8.roč dievčatku? Bojím sa či to nie je skoro....Či neostaneme pri každodennom umyvaní.
aj mna by zaujimalo ak ma niekto skusenost s nejakym detskym ok deodorantom.presne ,aj moja teraz skoro 9rocna. a teda opsrchovala sa napr cez den-potom sa blaznili a taka spotena:(zas aby to nebolo citti aj pre ostatnych :(deti vedia byt hnusne neikedy ostatne....
Toto by aj mna zaujimalo ak mate skusenost dakujem
syn pouziva,uz druhy rok antiperspirant bez "hlinika"z dm..a uz pred tym povedal,ze niekt.dievcata su spotene v triede a vadilo mu to...on si sam vypytal nieco pod pazuchy
@jarmila2010 aka ynacka prosim?dakujem
https://www.eureko.sk/prirodny-krystalovy-dezod... môže byť aj tento.....?
Áno, dnešné deti sa začínajú potiť lebo aj dospievajú podstatne skôr.
Neviem ale ja si nemyslím že je to v poriadku. Sesternicina dcéra sa takto začala potiť, že pot bolo cítiť. Nedalo jej to a išla s ňou k Dr. Malá mala síce len 6,5 roka nie 8 ako tvoja. Vyšetrenia zistili, že ide o predčasnú pubertu. Teraz je sledovaná na endikronógii. Hrozí jej že dostane menštruáciu a môže sa jej zastaviť rast.
@simonlea
@mishka023 a co vedia spravit s nou,ze pises ze sleduju ju?.Moja dcerka nemala este ani 5 ked jej uz bolo citit pot,bola som s nou u koznej a ona povedala,ze urcite nema nic s hormonom ,lebo keby mala,tak mali by byt aj nejake ine priznaky,ale asi idem s dcerkou na vysetrenie,lebo ked jej nedam nieco na pptenie,tak jej veru citit🙁
@simonlea https://www.mojadm.sk/balea-men-gulockovy-dezod... pouziva gulicku..jemu uplne postacuje..nepoti sa,este,extremne
@kinka555 aj syn teraz,takmer,nepouziva..ale v lete je to ine..je stvrtak a teda dievcata su ovela vyspelejsie,ako chlapci...
@evickasz to je,este,mala..dcera bude mat 7r(prvacka)a zatial nema problem so zapachajucim potom..to by,asi,patrilo ist k dr
@jarmila2010 ano ved preto sme aj my uz dcere dovolili pouzivat. Aby sa jej aj nesmiali ze ma kruhy pod pazuskami
@kinka555 som tym chcela povedat,ze u dievcat,uz v tom veku,ako pises,to moze byt hormonmi ...
@jarmila2010 no bed aj podla mna🙁
Moja 8 ročná taktiež, samozrejme aj 10 ročná, a obom sa už mastia vlásky viac
@mishka023 no kozna povedala,ze ten pot moze z mnohych inych byt,netreba byt z hormonoch.Moze byt z jedlach,vitaminov,mykoza,atd,ze nemusi to zrovna byt z toho ze ma problem z hormonov.
..no ale ka asi radej idem s nou na vysetrenia a potom uvidime co nam povedia.Inac ja som dostala menzes ako 10rocna,takze dost skoro,ale 4-5 rocna je velmi malicka a aj stale kontroluje ci to velmi necitit🙁
Ja mojej 7 ročnej dávam niveu tu tuhú ale len ráno
Jasne, my aj sem tam bedar na nose, ale ten pazuchovy puch 🙄, kupujem deo bez Aluminiovych soli, každé ráno si dá a je pokoj
Ja jej zvyknem dať Aloe Vera deodorant...hlavne do školy ale zatiaľ ju cítim iba tak že keď ju vyslovene pod pazuchou ovoniam.Ale asi s ňou pre istotu zbehnen k Dr.nech ju prehliadne lebo tiež ma napadla predčasná puberta ale vtedy zvykne byť aj ochlpenie údajne pod pazuchou a na intímnych miestach, zväčšené prsníky...
Jasne, uz hormony pracuju. Treba najst nejaky setrny deodorant.