Kočky, nemáte niektorá predplatený Denník N, či by ste sem nehodili ten článok o Kočnerovi?
Dakujem.
@kofollka242 ten, kde su tie spravy z Threema.
@kofollka242 môzes aj ten, a ten kde je ze volal mi Kali, zajtra mam stretnutie s Hranolom.
@sissi07 Kočner so Zsuzsovou si robili z Kuciaka po vražde posmech, vraždu v správach cez Threemu spájali s Lipšicom aj Nicholsonom. Advokát Zlatice Kušnírovej hovorí, že komunikácia môže byť rozhodujúcim dôkazom.
Nie je to ľahké čítanie. Je plné nenávisti, konšpiračných stretnutí a intríg, je o závislosti od peňazí a moci a ukazuje presvedčenie o vlastnej beztrestnosti. Pre vyšetrovateľov je komunikácia medzi Marianom Kočnerom a Alenou Zsuzsovou prostredníctvom aplikácie Threema cenný materiál. Umožnila im nahliadnuť do hláv oboch obvinených z objednávky vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej tak ako máloktorý výsluch.On vystupuje ako neohrozený a bohatý šéf mafie, ktorá riadi politikov, policajtov, prokuratúru aj niektoré konšpiračné médiá. Ona ako jeho podriadená. Zamestnankyňa, ktorá loví chlipných mužov a vybavuje falošné podpisy alebo biele kone a zároveň je jeho oddaná obdivovateľka.
„My dvaja to ďaleko dotiahneme,“ plánovali v januári 2018.
Štát ich zastavil až po vražde novinára a jeho priateľky, ktorá sa stala vlani vo februári 2018, obaja sú obvinení z objednávky vraždy.
Kočner prepis z Threemy spochybňuje. V utorok ho k nemu chceli vypočuť, on odmietol vypovedať.
Para: Nie je to dôkaz
„Je tam kŕčovito zozbieraných 150 strán A4,“ povedal Kočnerov obhajca Marek Para. „Už len z obsahu tých správ je jasné, že sa toho skutku vôbec netýkajú,“ tvrdil s tým, že ide o nespoľahlivý dôkaz.
Tých strán len so Zsuzsovou je v skutočnosti viac ako 600. Pre políciu sú kľúčové dni, keď sa vražda pripravovala, keď k nej prišlo a aj čas tesne po nej. Práve tam správy korešpondujú s ďalšími získanými dôkazmi, najmä s výpoveďou Zoltána Andruskóa, u ktorého mala Zsuzsová vraždu objednať.
Andruskó vypovedal ako prvý, hneď po zatknutí v septembri 2018. Opisuje, ako dal o vražde vedieť Zsuzsovej, kedy bol za ňou a ako ona potom išla za Kočnerom po peniaze. Informovať o tom bude prokuratúra na najbližšej tlačovej konferencii možno už na budúci týždeň.
Para však spochybňuje, s kým Kočner cez aplikáciu Threema komunikoval. „Z výsluchu vyplynulo, že tie QR kódy sú absolútne nepriraditeľné. Pokiaľ nám nikto nepovie bez akýchkoľvek pochybností, koho sa týka ten či onen QR kód a je to len nejaká neznáma osoba, a ak sa nemôžem oboznámiť s tým systémom, akým bola záloha v telefóne obnovená, aby som to mohol spochybniť znalcami, tak nie je možné vychádzať z úplnosti a ani spoľahlivosti tohto dôkazu,“ hovorí advokát.
Po prečítaní celej komunikácie však nie je žiadna pochybnosť o tom, že Kočner bol celý čas v spojení práve so Zsuszovou.
Smer Báč za šéfom
Z prepisu ich komunikácie je zrejmé, že najdôležitejšie veci riešili na osobných stretnutiach a nie cez telefón. Väčšinou v golfovom areáli v Báči, ktorý Kočner ovládol podozrivým spôsobom a vyšetrujú ho pre to. Ona to mala z Komárna asi hodinu autom, on z domu približne 40 minút, ak dodržiaval rýchlosť. To sa často nedialo a aj sa tým pred ňou chválil.
Ak aj Zsuszová niečo cez Threemu naznačila, Kočner ju zahriakol, aby do mobilu nepísala to, čo nemá.
Aký bol ich vzťah? Kočner žil so svojou rodinou, ona so svojou dcérou. Aj tak si každý deň popriali Dobré ráno alebo Dobrú noc. „Spíš?“ napísali si aj niekoľkokrát za deň. Ak niekam cestovali, jeden druhému sa hlásili, či už dorazili do cieľa a či sa im nič nestalo. K tomu patrili dlhé rozhovory o aktuálnej politike, zdraví, novinároch, súkromnom živote alebo zbere podpisov na politickú stranu Cieľ, ktorú chystali.
Zsuzsová ho volala „šéfe“ alebo „boss“ a bola mu oddaná, čo stále zdôrazňovala. On bol k nej často chladný, vulgárny, ale starostlivý. Ak neodpisovala, zúril, bol závislý od jej pozornosti a ona od jeho peňazí. Dával jej pravidelne výplatu, kreditnú kartu, darčeky pre dcéru a financoval dovolenky v Dubaji alebo v jeho hoteli na Donovaloch. Po vražde bol k nej milší, ich vzťah sa dostal do inej roviny.
Pri čítaní ich konverzácie o vražde je zrejmé, že si dávali pozor na to, čo píšu. Ona ho po nej stále uisťovala, že nie je podozrivý, a rozčuľovala sa, keď novinári písali, ako sa Kuciakovi vyhrážal, alebo keď zverejnili prepis celého ich rozhovoru.
„Uz zas nemajú o čom písať, tak vymýšľajú blbosti? Ty nie si verejne činná osoba, nemajú právo písať o súkromnej osobe a zverejňovať jej súkromné telefonáty alebo výsluchy. Nemajú právo sa k nim ani dostať. To kde sme?“ písala Zsuzsová Kočnerovi, ktorý predtým zverejnil súkromnú sms komunikáciu novinárov s poslancom Gáborom Grendelom.
Hecovali sa v tom, kto príde s lepšou teóriu o tom, kto mohol byť vrah. Taká bola zrejme aj ich dohoda – že to v telefóne vytesnia a budú sa o tom rozprávať ako nezainteresovaní pozorovatelia.
20 rokov basy si prehnala
„Každú chvíľu nové prekvapko. Proti tomuto sú články o tebe trt makový,“ písala Zsuzsová, keď vyšiel posledný článok Jána Kuciaka o talianskej mafii.
„Neviem, či ma to neserie 🙂,“ reagoval Kočner.
„Kam sa ty pcháš na kšefty talianskej mafie🙂,“ odpovedala. Smajlíky boli v ich komunikácii bežné.
Kočner: „P…, amatér, príštipkár, ringla.“
Zsuzsová: „Som zvedavá jak budú v Taliansku hľadať vraha.“
Smiali sa zo vzťahu Roberta Fica a Márie Troškovej.
Každý deň rozoberali nové verzie. Keď sa Daniel Lipšic stal právnym zástupcom pozostalých, riešili, že sa im zdá, že by to pokojne mohol spraviť aj on.
Kočner: „Má to logiku.“
Zsuzsová: „Padne vláda, on obháji pozostalých, bude za spravodlivého a tak zabije tri muchy jednou ranou.“ Kočner ďalej píše, že Lipšicovi hrozí väzenie za to, že mal vyzradiť jeho účty v Privatbanke a bol aj na školení v CIA. Ak by sa Lipšic dostal k moci, tak by ho vraj mohol zavrieť a urobiť z neho verejného nepriateľa.
„Ako ťa nenávidí, hodil by na teba ešte ďalších desať vecí a hneď by z toho bolo 20 rokov,“ reagovala Zsuzsová
„Dvadsať si prehnala,“ odpovedá Kočner. „Smrad. Fuj, už prestaň,“ hovorí Kočner. Nechápu cirkus okolo jedného „nerozmýšľajúceho čmárača“.
V ďalších dňoch pribúdajú teórie. „Tak to som zvedavý, s akou novou teóriou teraz prídu. Že kto je za tým. Lebo už ostáva len Soros 🙂“ píše Kočner.
Zsuszová chce zhrnúť fakty. Na konci jej to vychádza tak, že to musel byť niekto, koho poznali, lebo ho pustili dnu a možno s ním pili kávu.
„Presne. Ale ak pili spolu kávu, tak by sa mal okruh výrazne zúžiť. Na dobrých kamošov typu Nicholson,“ zareaguje Kočner.
Zlatica Kušnírová: Chcem, aby ľudia videli, čo za hnusných ľudí boli
Rozoberajú aj čas úmrtia Kuciaka a Kušnírovej. Zsuzsová sa smeje, ako môže mama Martiny vedieť, kedy presne zomrela. Novinárom Zlatica Kušnírová hovorila, že to bolo v stredu po ôsmej večer, lebo potom sa jej už dcéra Martina nehlásila. Neskôr to potvrdilo aj vyšetrovanie.
„Len zabudla na to, že mohli o 21:30 aj je…ť. Tzv. posledný pich 🙂)) Fuj, jak som hnusný,“ hovoril Kočner.
Túto komunikáciu zverejňujeme so súhlasom Zlatice Kušnírovej, ktorá ju už celú čítala. Ako poškodená má právo nahliadnuť do vyšetrovacieho spisu.
„Nespala som už dve noci, stále myslím na moju Martinku a na Janka. To, čo tam o nich rozprávali, je nechutné, odporné, ale chcem, aby ľudia videli, aká tu bola špina a čo to boli za ľudia,“ hovorí Kušnírová. „Je to hnus. Chcem spravodlivosť, chcem, aby sa to vyšetrilo a aby sa odkryla všetka špina. Práve táto špina zabila moje deti. Chcem, aby boli potrestaní nielen tí, ktorí to urobili, ale aj tí, ktorí to spôsobili a dovolili to zájsť až sem. Je to rozklad spoločnosti a bola to politická vražda.“
Dal som si po hube
Kočner so Zsuzsovou mali z vraždy Kuciaka a Kušnírovej a následných udalostí zábavu. „Vyhlásia ho za svätého 🙂“ písal Kočner, keď videl protesty.
„Bude patrónom novinárov,“ odpovedala Zsuzsová.
„Kua. To je dobrý nápad. Založím nadáciu sv. Jána Kuciaka – patróna novinárov. Kto bude lepší patrón ako ten, čo má v sebe patrón? Fuj, aký som hnusný. Dal som si hneď aj po hube,“ smial sa Kočner.
Podobne sa rozprávajú aj o Martine, keď Kočner z policajných zdrojov zistil, že sa rozoberá aj verzia, že niekomu zmarila projekt „za 60 mega“ pre archeologický výskum.
„Oni boli fakt zaujímavá dvojica. Vážne!!! Tí dvaja sa nezdajú. Robila patrónku neúplatným archeológom. Už som si dal facku,“ napísal Kočner.
„Kým sa vrátiš z dovolenky, budeš celý dobitý. Prefackaný jak po dobrej j…e,“ smiala sa Zsuzsová.
„Teátro magico,“ odpovedal Kočner.
„Som ti hovorila, že ty si v tomto celom prípade proti tomu, čo tu vychádza najavo, strašný trochár.“
„Troškár,“ odpovedal Kočner.
Obaja spolu pozerali tlačovky predstaviteľov polície, opozície alebo Smeru.
„Nevieš náhodou, prečo mi to je stále smiešne?“ pýta sa Zsuzsová
„Tak to fakt neviem 🙂))“ odpovedá Kočner.
„Ja neviem, kto si tu spravil pi… z celej krajiny a prevrátil všetko hore nohami, zaujal celý svet a spravil z celého národa praštené ovce, ale normálne by si za to zaslúžil medailu, lebo toto sa nepodarilo ešte ani Mečiarovi🙂)) Ja normálne začínam mať pocit, že sa mi to sníva alebo sedím v kine a pozerám národnú tragikomédiu,“ obdivovala Zsuzsová a Kočner jej posielal ďalších smajlíkov.
Ave Ty, Ave Ja
Koncom apríla sa už blížil čas, keď sa polícia chystala Kočnera zatknúť pre kauzu zmenky. Dva mesiace pred júnovým zadržaním mu Zsuzsová napísala. „Novinár bude mať v dome múzeum slobody slova, či kerý fas.“ Kočner odpovedá: „Tak niekedy tam spolu zájdeme, keď to otvoria.“
Z komunikácie Kočnera a Zsuszovej vyplýva, že si posielali aj veľa fotografií, ktoré polícia v Threeme už nevie rozkódovať, a často spolu telefonovali. Rozprávali sa aj cez ďalšiu mobilnú aplikáciu WhatsApp. Kočner sa väzenia nebál, pretože veril veštici, ktorá mu hovorila, že ho nezavrú. So Zsuzsovou chodili k veštici obidvaja a verili jej.
Keď sa im niečo podarilo, chválili sa zvláštnym spôsobom. „Ave Ty,“ písala Zsuzsová. „Ave ja,“ odpovedal Kočner. Ave Cézar, morituri te salutant znamená Buď zdravý, Cézar, idúci na smrť ťa zdravia. Cisára tak zdravili gladiátori, ktorí pred ním nastupovali do arény. Zároveň je pozdrav „Ave ja“ aj obľúbenou vetou z filmu Asterix a olympijské hry, ktorú vyriekne narcistický Cézar, ktorého hrá Alain Delon.
Kvasnica: Som zhrozený
„Mal som možnosť oboznámiť sa s obsahom časti vyšetrovacieho spisu, ktorý obsahuje komunikáciu medzi obvinenými Kočnerom a Zsuzsovou. Neexistuje pochybnosť o tom, že táto komunikácia je autentická a že ide o komunikáciu uvedených obvinených. Ide o mimoriadne významný dôkaz z hľadiska preukazovania viny obvinených a potvrdzuje absolútnu dôvodnosť vznesenia obvinenia pánovi Kočnerovi,“ povedal právny zástupca Kušnírovej Roman Kvasnica.
„Obsah komunikácie posudzujem predovšetkým z hľadiska jej významu pre dokazovanie a z tohto pohľadu ide o možno až rozhodujúci dôkaz. Obsah komunikácie obvinených vypovedá o stave našej spoločnosti, pretože sú tu popísané vzťahy medzi ústavnými činiteľmi, respektíve ich vzťahy s pánom Kočnerom. K tomu snáď iba toľko: som zhrozený.“
Kvasnica hovorí, že z komunikácie vyplývajú aj vzťahy obvinených k niektorým predstaviteľom ministerstva spravodlivosti, ktoré má v gescii ústavy pre výkon väzby. Kočner teraz sedí vo väzení v Leopoldove. „Je na mieste vyjadriť obavu, či tieto vzťahy nemôžu mať vplyv na zákonný význam väzby obvinených alebo dokonca na zmarenie väzby niektorého z obvinených.“
Kvasnica, Kušnírová, aj rodičia Jána Kuciaka dôverujú vyšetrovateľovi celého prípadu. Kočnerov obhajca Para ho napadol zo zaujatosti voči Smeru. Hovoril, že sú tam správy, ktoré sa tejto strany okrajovo týkajú. „To znamená, že tá politická angažovanosť v rámci tohto vyšetrovacieho tímu je absurdná,“ povedal Para.
„Slovné útoky na vyšetrovateľa doktora Juhása mi začínajú silne pripomínať útoky na vyšetrovateľa objednávky vraždy Silvie Volzovej magistra Kyselicu, ktoré boli v minulosti koordinované aj s vedením policajného zboru,“ povedal na to Kvasnica.
Denník N postupne zverejní všetky podstatné informácie z celej komunikácie, ktoré neohrozujú vyšetrovanie.
@sissi07 Marian Kočner hovoril Alene Zsuzsovej, že mu pre registráciu strany Cieľ volal minister vnútra Robert Kaliňák a chystal sa aj na stretnutie s premiérom Robertom Ficom.
Stretával sa s predsedom vlády, telefonoval si s ministrom vnútra. Aspoň tak to vyzerá z komunikácie Mariana Kočnera a Aleny Zsuzsovej cez aplikáciu Threema, ktorú má polícia. Kočner sa tým Zsuzsovej chválil, keď sa zaoberal pádom vlády Roberta Fica alebo registráciou politickej strany, ktorú sa pokúšal založiť.
„Nejde o peniaze. Nemáme 10-tisíc. Platných. Preto hľadám, kde je chyba. V pondelok budem vedieť,“ písal Kočner 3. februára 2018, ešte pred vraždou Jána Kuciaka.
„Tak mám ísť zbierať?“ pýtala sa Zsuzsová.
[ TIP: Odoberajte nové články v rubrike Marian Kočner e-mailom. ]
„Vydrž. Kali to rieši. On mi včera volal!!!“ odpísal on.
„Ooooha, to už čo je. Si vážny frajer. Ave Ty,“ písala ona.
„Tak on je na mojej strane,“ odpovedal Kočner.
Ide o viac ako 600-stranovú komunikáciu z obdobia september 2017 až máj 2018. Nie vždy je jasné, čo z komunikácie sa skutočne odohralo a čo môže byť len Kočnerova či Zsuzsovej fabulácia.
Falošné podpisy nezachránil ani Kali
Rozhovor sa týkal Kočnerovho pokusu vstúpiť do politiky a založiť stranu Cieľ. Podľa Threemy tomu venoval veľa energie, času, aj peňazí. Podpisy mu zbierala Zsuzsová, ale aj ďalší ľudia. Nedarilo sa im pri zbere tak, ako si predstavovali, a tak ich aj falšovali.
Zsuzsová mala kontakt na známu, ktorá mala takzvanú Potravinovú banku. Rozdávala jedlo chudobným ľuďom, tí však za to museli ukázať občiansky. Zsuzsová potom mená a adresy používala na hárky pre politickú stranu a podpisy falšovala.
Zsuzsová tiež podľa Threemy chodila zbierať podpisy do rómskych osád a platila za ne.
Veľká časť ich rozhovorov sa týkala práve toho, koľko už Zsuzsová získala podpisov. Kočner ju komandoval, ona ho presviedčala, že robí všetko preto, aby ich bolo 10-tisíc.
Ministra vnútra Roberta Kaliňáka spomínal Kočner v komunikácii s ňou viackrát. Rozčuľoval sa po odovzdaní hlasov na ministerstvo vnútra, že tam je veľa občianskych preukazov, „ktoré nepasujú k menám a hlavne občianske preukazy boli dávno vyradené z evidencie, tak hľadám, ako sa to mohlo stať“.
„Nebyť Kaliho, tak nám to v utorok zamietnu a sme fpi.. Si vieš predstaviť tú hanbu? Porád by som sa na to vyj…“ písal Kočner.
„V pondelok budem vedieť, čo Kali vymyslel,“ písal aj 5. februára.
Bývalý minister vnútra Kaliňák, ktorý je stále podpredsedom Smeru, zatiaľ na otázky, či s Kočnerom o tejto téme naozaj telefonoval, neodpovedal.
Ministerstvo vnútra napokon Kočnerovu stranu, v ktorej prípravnom výbore bol Peter Tóth alebo Alexandra Janoušková, nezaregistrovalo. Oznámilo, že strana neodovzdala dosť podpisov. Tóth pre Kočnera sledoval novinárov, vrátane Jána Kuciaka, a robil to aj s pomocou auta, ktoré patrilo Janouškovej.
Kočner sa s tým rýchlo vysporiadal a plánoval, že kúpi nejakú inú, už hotovú stranu. Plánoval ísť už do marcových volieb v roku 2020, od vlaňajšieho júna je však vo väzbe.
Kočner vlastní hotely na Donovaloch, v jednom z nich sa konala aj porada zakladajúcich členov Smeru, medzi ktorých patrí aj Kaliňák. Viacerí predstavitelia Smeru potom bežne chodili na Donovaly a objavovali sa v celebritných reláciách, aj v Kočnerovej spoločnosti. Napríklad Kaliňákov blízky kamarát a bývalý minister financií aj dopravy Ján Počiatek alebo súčasný podpredseda parlamentu Martin Glváč.
Klídek, karavána ide ďalej
„Kali končí, je ti to ľúto?“ pýtala sa Zsuzsová potom, čo minister vnútra 12. marca 2018 oznámil po vražde Jána Kuciaka odchod z funkcie.
„Nie. Nikdy mi nič nedal. Karavána ide ďalej. Len bol na neho celkom dobrý dosah,“ odpovedal Kočner.
Podľa Threemy sa Kočner stretával aj s vtedajším predsedom vlády a Smeru Robertom Ficom. Volal ho Hranol, ako Fica prezývajú aj niektoré satirické stránky na sociálnych sieťach.
„Dopi… bojím sa, že to Hranol neustojí,“ písal Kočner vlani 28. februára, dva dni po tom, ako médiá zverejnili správu o vražde Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej.
V marci sa začali veľké protesty a hrozil pád Ficovej vlády Smeru, SNS a Mosta-Híd. Kočner aj Zsuzsová dúfali, že sa tak nestane. Kočner 10. marca písal, ako Smeru zachraňuje „riť“.
„Už im zachraňujem. V nedeľu mám stretko s Hranolom. Strašne ho pošlem do pi…🙂)),“ písal.
Obaja sa rozčuľovali, že vtedajší premiér nechcel dlho odvolať Kaliňáka z funkcie ministra vnútra a keď to urobil, bolo podľa nich už neskoro.
To, že výrazom Hranol oslovoval práve Roberta Fica, je jasné aj z ďalších správ.
„Žitňanská chce Hranolovu hlavu. Je..sa to. Ku… slniečkárska,“ rozčuľoval sa Kočner.
„Takto to dopadne, keď dá niekto židovku za ministerku spravodlivosti,“ písala Zsuzsová. Antisemitské poznámky mali obaja často.
„Klidek. Vlády sa menia, my ostávame. A to platí aj dnes,“ upokojoval Kočner.
12. apríla zasa písal Zsuzsovej: „Nepíš, mám doobeda veľa stretnutí. A o 11:30 chcem ísť prepadnúť Hranola a nakopať ho do riti.“
Hranola ešte spomína aj 10. mája. Zsuzsová mu vtedy poslala video z Ficovej tlačovky, ktorú mal 4. mája. Triasla sa mu vtedy ruka a na internete kolovalo video, na ktorom to bolo vidno. „Inak Hranol sa podľa mňa tak rozzúril, keď Tódová otvorila papuľu. On bol rozzúrený, nie naje…ý,“ písal Kočner.
Keď to nevyjde, ľudia sú hlupáci
Fico zatiaľ na otázku, či mal stretnutia s Kočnerom, neodpovedal. Predseda Smeru býva od roku 2012 v byte Ladislava Bašternáka, ktorý bol podľa Threemy Kočnerovým blízkym priateľom a s ktorým si písali aj o tom, že by možno mali ujsť zo Slovenska. Susedný byt v komplexe Bonaparte vlastnila práve Kočnerova firma. Bašternáka v marci odsúdili na päť rokov väzenia za daňové podvody a jeho byt prepadol štátu. Konkurz ešte prebieha.
Kočner s Ficom nebol spokojný. Zsuzsovej poslal po vražde Kuciaka v marci aj takúto analýzu: „Ako to tak hodnotím, tak bohužiaľ musím povedať, že toto je dôsledok umiernenej Ficovej politiky, kde nap…u skončili kauzy ako Matovič, Bašternák, Špirko. Každý takýto „ústupok“ protistrana dokázala MNOHONÁSOBNE využiť vo svoj prospech. Takisto kauza Lipstein a Grendel sa vyšetruje 7 rokov!!! A už dnes neverím, že dopadne pre toho zmrda zle. Všetko ide strašne pomaly a na konci je nezávislá Čižnárova prokuratúra (ktorý sa chce páčiť médiám…). Snáď tomu ko… docvakne, že keď teraz padne vláda, je to aj začiatok konca ich skupinky,“ písal Kočner.
Do politiky napokon Kočner nevstúpil, hoci plánoval napísať knihu, ktorú chcel rozdávať na mítingoch. „Volala by sa Ja, Marian Kočner,“ zastrájal sa.
„Vždy si po tom túžil a vieš, že tam patríš, mohol by si tam veľa dokázať, nielen pre seba, ale aj pre ľudí,“ reagovala na to Zsuzsová.
„Len keď to nevyjde, bude ma to veľmi srať, budem ponížený,“ odpovedal Kočner.
„Nebudeš, bude to znakom toho, že ľudia sú hlupáci,“ presviedčala ho ona.
@kofollka242 ďakujem Ti velmi pekne.
Nikdy som to nechcela citat, aby som nestratila aj zvysok iluzii o moralke v spolocnosti...ale tu na koni si proste citam takmer vsetko. Som strasne znechutena. Moralka zdochla a sublimovala...ti ludia nemaju kozu na ksichte a zubami nechtami sa drzia svojich koryt🤐
@ddaassuullaa ale stalo sa neocakavali...
@kofollka242 ano, pocit bohorovnosti zatlacil ostrazitost...
zle mi z toho bolo ked som to citala...posli link co konkretne myslis