Ahojte, prosím vás mám na vás otázočku. Som zamestnaná no teraz už bude rok čo som na PN. Po PN plánujem dať výpoveď a zobrať podporu. Moja otázočka je v prípade že by som počas podpory ostala tehotná ( keďže mame v pláne iui a keď nie tak IVF ) alebo aj po keď budem nezamestnaná a pôjdem na rizikové čo určite by som šla budem dostavať nejaké peniaze ? Aj keď by sa babo narodilo dostávala by som prvý ten pól rok nejaké peniaze alebo iba ten príspevok 200 EUR ? Som z toho nejako zmetena keď sa to križuje stou PN a zároveň podporou. Ďakujem Vám moc za každú odpoved.
Nie. Na MD mat narok nebudes. Nakolko nebudes mat aktivne NP a nebudes ani v ochrannej lehote.
presne ako kocky pisu, narok na MD mat nebudes, cisto len na RD odi dna narodenia dietatka
Skús niekoho po otehotneni požiadať či by ta na 3 mesiace nezamestnal s tým že odvody si zaplatíš a potom pôjdeš na Pn
ked zistis ze si tehotna treba sa prihlasit na DNP ak mas pred vypovedou odpracovanych cca 10 mesiacov a prihlasis sa na DNP pocas toho ako budes tehotna(musis to stihnut do 8 tyzdna tehotenstva) na matersku budes mat narok, ak chces napis IP ;)
Ved ok. Vobec nerypem. Ale na co IP...Nech aj ostatne vedia co sa da a co nie...😉
Ked das vypoved, nebudes zamestnana, nemas narok na matersku