Dobre ranko. Baby, malému sa na očku urobil asi jačmeň a naša dr má dovolenku. Prosím Vás, čo mu na to môžem dať?
mne davali vselico a vies co nakoniec pomohlo? teply uteracik na oco pritlacit tak par sekund a opakovat par krat....ten jacmen potrebuje nahriat aby sa ako keby roztapal a postupne vyplavil von, cize co najteplejsiu vodu na plienocku a to na ocko kde to ma pritlacat, jemne, bude to trvat ale pomoze skor, maste, antibiotika pomozu ale jarcek ostane
Obvodnu nepotrebujes ale ocnu a tam neni potrebn áni odporucaci listok
@milhaus
@galioska ďakujem za rady, skúsim cez deň ten teply uterák a na noc dám masť
@kucatko1 očnej dr u nás neverím, ani ja k nej nechodím, ale ďakujem za radu
Ja som sla vzdy na pohotovost
Ja som mávala a bolelo to určite mastičku ophtalmo
Nechcem strašiť, ale mne sa tak jačmene bez správnej liečby zapuzdrili a museli mi ich vyrezať. Ak do zajtrajšieho rana nebude badateľný ústup, sup k očnej , dobrá, či zlá, len ona môže predpísať atb kvapky a masticku na potlačenie zápalu
Na očné hneď...roky som ho mala a raz napuchlo a na očnom vytláčali. Neželám nikomu
Bola som na ocnom, očná má tento týždeň dovolenku, tak zostávala možnosť ísť do lekárne a pýtať si na to masť..dali na oftalmo framykoin...dufam ze zaberie...a dakujem vsetkym za rady
My sme s tým boli na pohotovosti a tiež nám dr. dala Oftalmo framykoin a pomohol nám. Držím palce, aby to malému čím skôr prešlo. 😉
Jaj a ešte som zabudla, že sme jej očko vytierali s repikovym alebo harmancekovym odvarom. S vatovym tamponom ,a aby bol ten odvar čo najteplejsi. Nie však horúci 😉
@bejka333 ďakujem 🙂
Ophtalmo azulen, ta ocna mast