Ahojte, potrebovala by som poradiť. Treba do motivačného listu nejako zahrnúť že som slobodná matka ale o dieťa mam postarané??? Ak áno ako to mám sformulovať?
Vobec by som sa k osobnemu zivotu nevyjadrovala...teda ani k poctu deti
@blondiee83
@daduska3 ak by nahodou mala pohovor tak by ju tak povediac nacapali, cize by ju odbili hned... myslim si
Inak ze podla zakona by sa ani zamestnavatel nemsl pytat je to porusenie zakona ale mna sa vypytovala aj ake velke mam deti aj ci chodim na ocr
Motivacny list sa pise preto, aby si zamestnavatela motivovala k tvojmu prijatiu. Cize tam pises, preco chces ist pracovat k nim a preco by mali prijat prave teba
Pozri si vzory napr na profesii.
@lenika25 ak by nahodou mala pohovor - rovno moze povedat, ze o dieta ma postarane a preto nevidela dovod, naco sa o tom vobec zmienovat 😉 a nemali by sa jej na to pytat, aj ked to skoro nik nedodrzuje. Treba sa na tie otazky dopredu pripravit - proste dat jasne najavo, ze o dieta ma postarane a nijako nemoze ovplyvnit vykon jej povolania - preto ani nevidi dovod sa k tomu vyjadrovat
@blondiee83 ano ale je kopu zamestnavatelov co opovhuje tak povefiac mamicksmi ci je o deti postatane ci nie...pritom zo zakona mas nemaju rozdelovat...
@lenika25 ale s tym sa neda nic robit...zamlcat deti asi nezamlcis...a keby si tak urobila, skor ci neskor by na to prisli (uz len kvoli danovemu bonusu napr.) a potom ta mozu vyrazit pocas skusobneho...
ale tak netreba vidiet vsetko hned cierne 🙂 drviva vacsina zien v istom veku ma deti, tiez pracuju...takze az take hrozne to nebude 🙂
@jankacaa autorka sa vyjadrila ci sa hovori o detoch,jasne ze sa v motivacnom pise len to co sa spomenulo..ocividne jej ide o tu informaciu aby ju poskytla zamestnavatelovi.ak sa neposkytuje v motivacnom tak sa poskytne neskor,napr pri spominanom pohovore...kazda matka co sleduje ako to funguje vie ze ju do prace tazko vezmu kedze ma dieta...
@lenika25 jaj, ja som to pochopila tak, ze ju odhalia pri ustnom pohovore, ze to v motivacnom zamlcala 😀...To ano, pri ustnom sa budu isto pytat, robia to vsetci. Ale mnohym zamestnavatelom to nevadi, dokonca niektori uprednostnuju uz zeny s detmi pred bezdetnymi, lebo vedia, ze bezdetne im raz vypadnu na matersku
@kvetka_ ked som hladala prvu pracu, tak mi majitel firmy narovinu povedal, ze som mlada a raz budem mat deti a on si nemoze dovolit zaskolit cloveka, ktory mu potom na par rokov vypadne a bude tam, kde teraz. Nakoniec prijali aj pani s dvoma detmi. Takze by som to tak tragicky nevidela s tymi detmi 🙂
môj muž je zamestnávateľ a hovorí, že najlepší (najspoľahlivejší a najusilovnejší) zamestnanec je slobodná matka..ideálne ak má ešte aj úver alebo ex-a, ktorý sa moc o dieťa nezaujíma..taká si prácu váži a snaží sa, lebo o ňu nemôže prísť.
Myslim ze by som to tam nedala. Ak dvojde na rozhovor tak by som sa plinule k tomu dostala. Treba sa tvarit "ja nic, ja muzikant" ;) hlavne sa nesmies tvarit previnilo. ;) ja som normalne vravela o mojej situaci ako byvam so svokrov a ze mam obe babky na dvochodku. ;) a ze druhe planujem tak za dva-tri roky. A trosku som nafukla fakt ze som stastna ako konecne vypadnem z domu a chcem si kus uzit spolocnost ;) kazdy poriadny zamestnavatel, ktory chce za zamestnankinu zenu v istom veku s moznostou materstva proste pocita.
vôbec to tam nedávaj, zníži to tvoje šance