Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri
  Príspevky pre registrovaných používateľov sa ti nezobrazujú.
  sonickaxs
  14. mar 2019    Čítané 261x

  Naše 2 týždne s Tommee Tippee a Sunar Premium

  Pred dvomi týždňami, presne v deň Tobiaskových prvých narodenín, zazvonil u nás ujo kuriér a odovzdal nám balíček na testovanie, ktorý obsahoval kôš na plienky Tomme Tippee Sangenic, antikolikové fľaše Tommee Tippee a dojčenské mlieko Sunar Premium 2.

  Fľašky na testovanie prišli práve v čase, kedy som sa chystala staré vymeniť. Pravidelne po pár mesiacoch fľaše vyhadzujem a kupujem nové. Doteraz sme z tejto značky nemali žiadnu, ale už viem, že do budúcna budeme používať aj tieto. Na testovacích fľašiach bol cumlík 0+. Jasné, že keď malý mal cez tú malú dierku ťahať, tak ho to štvalo, že vodička pomaly tečie a fľašku odhodil. Musela som teda zväčšiť dierku a keď som videla, že Tobiasko je s novou fľašou spokojný, tak sme objednali nové cumlíky a tieto používali len dočasne.

  Ako prvú sme testovali plastovú anti-kolikovú fľašku s ventilčekom. Používali sme ju na čistú vodičku a na cestovanie. Uprednostňujem síce sklenené, ale pre malého je bezpečnejšia, keďže fľaštičku s vodičkou si sám cez deň berie a aspoň sa nemusím báť, že ju rozbije. Flaška mu vyhovovala, avšak čo musím vytknúť, že aj po 2 týždňoch používania je cítiť plast.  

  Tobiasko sa s fľaštičkou skamarátil hneď prvý deň, hodil si ju do kyblíka k hračkám a už bola jeho.

  Objem fľaše je 260 ml. Obsahuje antikolikový ventil, ktorý odvádza vzduch počas pitia a tak sa dieťa nenahltá vzduchu. My používame neustále len antikolikové fľaše, pretože Tobčo má často problémy s bruškom a tento antikolikový systém nám vyhovoval a bruško nebolelo. Tvar cumlíka pripomína bradavku, tak dieťa ľahko fľaštičku príjme. Taktiež obsahuje aj tepelný indikátor, s ktorým som sa predtým ešte u žiadnej fľašky nestretla. Keď má vodička nad 37 °C, modrý indikátor sa zmení na ružový, tak máte aspoň istotu, že sa dieťa nepopáli horúcou vodičkou. Avšak keby ste do tejto fľašky naliali mliečko doplna, tak, žiaľ, tú farbu neuvidíte. V balení je aj malá kefka, ktorá slúži na čistenie a ľahko s ňou vyčistíte aj antikolikový ventilček.

  Klady

  + cumlík pripominajúci bradavku

  + antikolikový ventil – veľmi dobrý systém proti kolikám

  + fľaštička sa dobre drží v ručičke

  + pekný dizajn

  + indikátor vysokej teploty

  + neobsahuje BPA

  Zápory

  - pri použití fľašky na mliečko nie je vidno na indikátore teploty farbu

  - cítiť plast

  Sklenenú fľašu sme používali na mliečko, lepšie sa udržiavajú a prídu mi na mliečko "zdravšie". Fľaštička má 250 ml. Tobiaskovi sa z nej mliečko pilo veľmi dobre, má dobrý tvar a aj napriek tomu, že je sklenená, tak sa v detských ručičkách dobre drží a nie je tak ťažká.

  Klady

  + široké hrdlo – dobré sa dávkuje umelé mlieko a ľahko sa čistí

  + antikolikový cumlík

  + cumlík napodobňuje pružnosť a pohyby prsníka a tvar bradavky

  + dostatočne veľká fľaška, no napriek tomu pomerne ľahká a dobre sa drží

  Zápory

  - nenašli sme 🙂 

  Tommee Tippee Sangenic

  Ďalším testovacím produktom bol kôš na plienky Tommee Tippee Sangenic.

  Zo začiatku som mu veľmi nedôverovala, bála som sa, že ho bude cítiť, tak som ho dala do kotolne. Predtým som bola naučená každú plienku vyhodiť von do smetiaku. No po týždni, keď skutočne nebolo cítiť žiadny zápach, si našiel svoje miesto v kúpeľni a využívam ho najmä pri prebaľovaní v noci. Kôš ma jednoduchý systém, kde sa každá plienka samostatne zakrúti do igelitu a tak nie je cítiť zápach.  

  Do koša sa vojde cca tých 25 plienok, čo znamenalo, že u nás bolo treba kôš vysypať cca raz za 3-5 dni. Kôš odporúčam najmä rodinám s bábätkom, čo bývajú v byte a nemajú kotolňu alebo balkón, kde by plienky dávali a nemuseli s každou plienkou hneď utekať von ju vyhodiť. Kazeta nám vydržala na cca 80 plienok, čiže u nás bola kazeta prázdna po 10-12 dňoch.

  Nevýhodou je, že kazety treba často meniť a majú privysokú cenu. Navyše použité kazety považujem za veľký neekologický odpad.

  Klady

  + domov bez zápachu

  + jednoduché použitie

  + jednoduchá výmena kaziet

  + optimálna veľkosť

  + pekný dizajn

  + voňavá antibaktériálna fólia

  Zápory

  - cena náhradných kaziet

  - neekologické z hľadiska, že je priveľa odpadu z plastových kaziet 

  Avšak aby moja recenzia bola pravdivá, tak nebude niesť len samé pozitíva. S mliečkom Sunar Premium 2 sme neboli spokojní. Malého mliečko začalo zapekať, s predchádzajúcou značkou sme problém nemali. Večer po vypití mliečka bol celú noc nepokojný, asi ho bolelo bruško, tak sme ho po pár dňoch prestali piť.

  Aby sme ho len tak nevyhodili, mamina mu našla využitie a dáva si ho do kávy.  Ale to neznamená, že keď nesadlo nám, tak nesadne ani ostatným. Treba vyskúšať, každému dieťatku pasuje niečo iné. Tak ako všetky UM, aj Sunar Premium 2 je zložením inšpirovaný materským mliekom a obsahuje veľa vitamínov a minerálov. Chuťovo je dobré a možno aj maminke teda prospeje k posilneniu imunitného systému. Mliečko sa ľahko rozpúšťa a neostávajú hrudky 🙂

  Ďakujeme Modrému koníku, že sme dostali možnosť testovať vybrané produkty. So značkou Tommee Tippee sme spokojní, dokonca už máme vyhliadnuté aj ďalšie produkty, ktoré si zakúpime. Jediné negatívum v testovaní som tak videla, že poslali cumlíky 0+, ktoré sú pre ročné dieťa fakt úplne pomalé a keby si nekúpim náhradné, tak môžem testovanie fliaš ihneď ukončiť 🙂