Babulky čo na upchaté dutiny? Týždeň som chorá a vôbec sa to nezlepsuje.Posledne dní zvýšená teplota. Hlava a čelo ma boli. Už si neviem rady. Vraj naparovat sa nemám, že to ešte uskodi.. Ďakujem za rady
Ked po tyzdni nie je lepsie,tak lekar a atb....dutiny nie su sranda
Skús sinupret forte to su tablety znama mi poradila a zabralo aj mne aj dcere
Na dutiny treba vlhké teplo, takze naparovať fajn. Daj si Sinupret, ten rozpúšťa hlieny v v dutinách a tlak povolí. Plus nejake antihistaminikum ak mas.
@spisanka cibuľa cesnak kloktat slanú vodu
Ahoj daj si bavlnenu plienku alebo bavlneny kapesnik vloz do neho hrstku surovej ryze zaviaz spravis si taky maly batoztek.Rozpal panvicu daj tam to vrecko a do horuca zohrej.Ryza drzi velmi dlho teplo a prikladaj si ho na celo,viackrat opakuj.Vrecko si mozes nahrievat stale ,uvidis ako sa ti spustia sople.Inak mozes to spravit aj s varenym zemiakom.Mala som obrovske problemy s dutinami ,ale tento trik od mojej babky mi vzdy pomohol😊drzim palce
@danielakicova
@tinkybinky ďakujem babulky idem hneď skúsiť 😘😘😘😘
Uvar si zemiaky, a nad nimi, kým tam je aj voda, sa napr, moja mama tak raz malá, nič iné jej nepomohlo
@spisanka vies,zaklad je,ci ich mas zapalene,ci nie...ci je to bezne prechladenie,ak je tam zapal,mala sanca,aj ked nie nemozne,ze to.podomacky vyliecis....moze sa ti to.zvrhnut na horsie komplikacie
Bio lampu keby si mala ta je fajn povolili by ale keď nie tak ako baby píšu nahriať ryžu alebo mne mama niekedy zohrievala soľ a potom dala do bavlneného vrecúška a to som si prikladala je to vlastne to isté. Naparovanie je tiež dobre teraz mam inhalator ale niekedy ako deti sme sa naparovali nad hrncom s bylinkami alebo slanou vodou
@spisanka ja som tak bola min rok.Tyzden som nemohla dychat.Po tyzdni som bola zufala az som plakala.Tlaky strasne ked som sa zohla bolest hlavy.Brala som aj atb aj sa naparovala.Pomohol mi uvolnit az sinupret aj to bol piatok vecer ked mi ho segra priniesla lebo som nemala doma.Od vtedy ho mam stale doma kedze ja som uz od decka dutinova😏Pred mesiacom som mala to iste 😣vyskusaj uvidis ale urcite v stredu smer dr.
A este nahrievat aj to povoli dutiny.Ja som ako blba aj ciapku si dala po nahriati alebo satku obkrutila aby som mala čelo v teple.Zohrievala som si termoflorom(ci ako sa to vola)
Ešte ma napadlo svokrovi pomohlo keď si nohy vymacal v lavori so slanou vodou
Nahrievat celo, dutiny Biolampou alebo si sadnut si pred rozpaleny krb, inhalovat alebo vrecusko s ryzou na celo + sinupret, ibalgin/ nurofen , cili alebo chren a aj velmu stiplava zuvacka. A nechodit von do zimy aspon 2,-3 dni, ak mate aerius aj ten
Tak som dnes šla a mam antibiotiká ☹️


prečo nejdeš k dr ?