Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri
srdiecko4u
29. mar 2020
1014 

Podpor lokálne nakupovanie

Tiež si obmedzila nakupovanie a aj predaj v bazáre kvôli tomu, že nechceš navštevovať poštu? Ale aj napriek tomu ti chýba sezónne oblečenie, obuv? Alebo sa niečo nedá nakúpiť v obchode, no v bazáre si uvedený tovar objavila? 

Skús si v bazáre vyfiltrovať inzeráty podľa parametra Lokalita. Zobrazia sa ti inzeráty iba od predajcov, ktorí sa nachádzajú v tvojom okolí, a teda odpadá návšteva pošty. Často je predávajúci ochotný po dohode tovar aj doviesť. Musíme si pomáhať ❤

Ako na to? 

V ponuke si zvoľ možnosť filtrovania inzerátov podľa Lokality.

Funguje aj textové vyhľadávanie, najjednoduchšie je zvoliť si z ponuky mesto, v ktorom by si chcela nakúpiť. Je možné zvoliť si viac miest, napr. z blízkeho okolia, kam by sa ti ešte za tovarom oplatilo vycestovať.

Ako predajca si skontroluj, či máš vo svojom profile nastavenú skutočne svoju lokalitu, mesto. Správnym údajom môžeš získať nových kupujúcich práve od lokálnych záujemcov, ktorí uprednostňujú osobný odber tovaru. 

Ako na to?

V profile si zvoľ možnosť Nastavenia. 

Zvoľ svoje bydlisko, kde by mohol kupujúci nakúpiť tvoj tovar.

Pri lokálnom nakupovaní máš tovar rýchlo doma, nestrácaš čas prevádzaním platieb medzi bankami, ušetríš aj na poštovnom. Pri lokálnom predaji si napr. ušetríš aj baliaci materiál.

Môžeš mi do komentárov napísať:

 • ako teraz nakupuješ?
 • ako často nakupuješ?
 • využívaš stále služby pošty alebo služby kuriérov?
 • je pre teba lepšie nakupovať od osôb z blízkeho okolia, možno z okolia mesta, v ktorom bývaš? 
 • ako ďaleko si ochotná vycestovať za tovarom, ktorý potrebuješ?

Možno poradíš aj ostatným maminkám nápady ako a kde bezpečne nakúpiť 🛒 Pomôžme si navzájom dobrou radou 👍

Prajem pekný deň 🙂 

  Väčšinou som aj pred tým nakupovala lokálne . Teraz nenakupujem ale skôr preto že nemám potrebu ako kvôli koronavirusu.
  Možno by bolo fajn tu zaviesť skupiny niečo ako marketplace na Facebooku , alebo napr predefinovat do filtra každému miesto ako ma zadané bydlisko (s tým že si to každý môže samozrejme odfiltrovať) veľa ľudí nerozmýšľa lokálne . Pritom to aj v case mimo koronavirusu odľahčí náklady , dopravu, tým pádom aj životne prostredie . A človek niekoho môže spoznať zo svojho mesta .

  25. mar 2020

  @srdiecko4u
  Super clanok, určite podporím, už mám za sebou asi 170 nákupov v bazári a veľká spokojnosť, asi len 2 zle skúsenosti.

  25. mar 2020

  A čo sa týka položených otázok, tak - teraz mimo corony - mne sa páči keď mám v bazári široký záber a veľký výber, nevadí mi, keď ide niečo ku mne cez celé slovensko, zaplatím poštovné, podporím poštu. V čase corony sa však snažím poštu veľmi nevyužívat. Teraz viac nakupujem cez kuriérov, keďže normálne obchody sú zatvorené. Samozrejme, len nevyhnutné veci, plienky, topánky pre deti,vitamíny, je to fajn spôsob, ako sa vyhnúť chodeniu z domu

  25. mar 2020

  raz za tyzden sa to da zvladnut. vyberam si cas ked je tam ozaj skoro nikto 🙂. je to tak pol hodinka pred zavretim alebo hned ako otvoria postu😍

  26. mar 2020

Začni písať komentár...

Odošli

Odporúčame