icon

Ahojte, mám otázku týkajúcu sa hnedého špinenia. Už druhýkrát kvôli tomu ležím v nemocnici. Placentu mám nižšie položenú, avšak neprekrýva bránku, môžem rodiť spontánne. Inak je všetko ok. Končím 32. týždeň. Máte niektorá podobnú skúsenosť? Vopred vďaka, všetko dobré!

avatar

Ja som mala takto placentu, ale ja som krvacala. Placenta sa mi nevytiahla, rodila som v 37tt

27. okt 2023
avatar

@sella38 Rodili ste prirodzene?

27. okt 2023
avatar

@stela2604 nie, cisarsky

27. okt 2023
avatar

Ahoj ja som mala rovnako ako stella38 rodila som v 38t cisárskym

27. okt 2023
avatar

@salsa26 ďakujem za reakciu. Ak sa môžem spýtať, nebolo možné spontánne? Ja stále verím, lekári sú v tomto optimistickí. Ležali ste v nemocnici?

27. okt 2023
avatar

@stela2604 takto.. mne sa rozbehol porod a nechali ma teda rodit prirodzene, takze mozne to je, ale pocas otvarania sa mi odlucila cela placenta a zacala sa tlacit von pred malym, tam je aj masivne krvacanie, takze tam nebolo na vyber a leteli so mnou na cisarsky. Ale v 32tt mas este stale nadej, ze sa potiahne vyssie. Mne sa nevytiahla, lebo vraj bola prirastena. Drzim palce.

27. okt 2023
avatar

Ja...ale nie som dobry priklad. Ja som v 32 tt porodila akutnym cisarskym kvoli abrupcii placenty.

27. okt 2023
avatar

@sella38 veľmi pekne vám ďakujem za skúsenosť a prajem všetko dobré.

27. okt 2023
avatar

@jajanka2211 ako sa to prejavuje? Krvacanim?

27. okt 2023
avatar

@stela2604 no začala som prudko krvácať, takže akútny cisársky..

27. okt 2023
avatar

@stela2604 Ako lezala som tam s krvacanim/spinenim. Potom som spomenula doktorke, ze malu menej citim. Skontrolovali ma a okamzite som sla na salu

27. okt 2023
avatar

Ja som spinila,aj krv..bolesť v podbrušku ,pôrod cisar 25tt

27. okt 2023
avatar

@jajanka2211 maličké aj vy ste boli potom v poriadku?

27. okt 2023
avatar

So spinenim nie ale tiez.som mala placentu preavia, dlho som.nevedela ci nebudem musiet ist na cisarsky ale vytiahla sa hore a rodila som prirodzene

27. okt 2023
avatar

@ludmilka2407 áno, placenta sa vo väčšine prípadov vytiahne hore, preto to doktori do 30. týždňa ani veľmi neriešia. Po 32. týždni je už ale šanca na vytiahnutie mizivá.

27. okt 2023
avatar

@stela2604 Ano, obe sme OK. Mala ma uz 8 rokov, je sikovna 3-tiacka. Okrem 3-4 tyzdnov stravenych v nemocnici, psychickych nervov, ze nie som s malou a vybojovaneho kojenia to dopadlo uplne super.

27. okt 2023