Dievčatá, dostala som sa k originál jazvecej masti, čo s tým? Na čo všetko je dobrá? 😊
Ach mas obrovske stastie, ja junzhanam dva roky a bezuspesne. Super je na potieranie hrudnika pri kasli a aj za lyzicku do tepleho caju pri laryngitide
Pouzivala sa natieranie hrudi ked si chora.
Je to poklad veru, najma pri chorobach dychacich ciest. Potierat na hrudnik, ci potiahnut do nosnych dutin. No vsak pre deti cez pijak alebo latku, je to silna mast... Je problem ju zohnat (aj ked ja mam to stastie, ze sa k nej viem lahko dostat), tak ju nikomu nedavaj a nech si ju v chladnicke. Aj keby sa na nej plesen spravila - nic jej nebude, teda, ak ju spravne vypalili...
nam polovnik odporucil mat v mrazaku A vazne je to zazrak
Urcite schovat do mraziaku!
V chladnicke v malych flastckach mala som ju tak par rokov, teraz ju uz citit starinou ale este posluzi.
Natierat na hrudnik ale pyzamo davam na to stare.
Aj to jedavaju v case choroby-myslim do caju-ale to som nikdy neskusila
ja som napisala co nam povedal mavala som v chladnicke nestihla sa nikdy pokazit a teraz mavam v mrazaku
@jonki Ano, ja si ju aj zapijavam - lyzicku s horucim cajom zapit, je to hnus, ale pomaha neskutocne...
Jemine,da sa k nej nejako dostat?
Baby veď to majú aj v lekárni.Či myslíte,že to nie je originál?
To je dobre aj na kašeľ? Alebo na akú chorobu?
@jarkahamarka cosi, to je zmeska kadecoho, len nie jazveca
@lienka142142 k pravej a cistej od polovnika. ja neverim ani bazos predajcom zial
@beznoha_stonozka a vidis je to tak ako zo psa mast...
Mast aj kacacia,aj husia,aj bravcova posluzi pri chorobach priedusiek....jazvecia mast je vzacna,bo jazvec je malo loveny...a jazvec je takmer ako pes
Veru, pravu len u polovnika - ktory samozrejme nechce na tom zarobit.. Raz k nam domov prisiel jeden otecko az z Bratislavy (sme daleko na vychode) ze mu odporucili otca niekto, ze vraj ma mast... Tak vytahoval 1500 korun - vtedy este - a otec mu povedal: "Pre koho to potrebujete? Lebo toto nie je na predaj" A ten zufaly otecko mu povedal, ze pre dcerku 6 mesacnu, ktora ma silny zapal pluc. Tak otec nevahal a dal mu sklicko, vysvetlil co a ako a nechcel ani za svateho za to nic... Takze - overeny polovnici. Lebo su aj take hovada, co to riadne predavaju...
@beznoha_stonozka keby to predavali az tak nevadi...problem je ze to nariedia bravcovou mastou a potom predaju ako 100% jazveciu🙍
@jonki ano, aj taki zial su...
@beznoha_stonozka a ked nechce zarobit na masti,preco su potom jazvece lovene?nerypem,len mi to skus ozrejmit,preco sa lovia,v com je to skodna zver
@cucineckova nie je ako pes. Veď jazvec sa živí len korienkami, larvami, len samé zdravé mnamky 🙃
@cucineckova nie som polovnik, ani nenam info ohladom toho, ale u nas viem, ze jazveca museli odstrelit, ked bol nebezpecny pre ludi. Moju babku raz jeden na poli prepadol
@tinka.binka zivi sa aj zdochlinami,jasne same mnamky☺myslim,ze taky isty ucinok by mala aj ina mast,ako prave jazvecia
@minuskad joj tak som si nick pomylila. Inak ten kamarát je Z Levoče.
@cucineckova na masti sa zarába A dosť.
@minuskad jazvec je nocny tvor...pokial cez den napadol bol chory a tym padom ano,odstrel
@cucineckova az take info teraz neviem, ale jednoznacne aby sa aj nepremnozili. su to tak na 50 percent chranene zveri... Takze sa iba reguluje pocet
@cucineckova tak ja sa v tomto nevyznám, ale asi ani ty nie, lebo ak by to bolo ako zo psa, asi by ta masť nebola taká vzácna. Ja som ju ešte neskusala, ale skúsime urcite, dostali sme ju priamo od poľovníkov.
@beznoha_stonozka vidíš, a mne to práve poľovník povedal, že uchovávať v mrazničke 🙂 ale vždy pomohla ako mala...
@tinka.binka urcite nie je ako zo psa! 😀 to je smiesne ozaj
Ja som malému hrudník a chrbatik potierala, keď bol chorý.