Baby da sa spravit soenat bez zaprazky?
A ako potim si robila spenat?
@stastna17
Ja robievam zatrepku.ale keď uplne bez tak mozno ho robit z cerstveho spenatu
@veronika1037 cesnak a cibulku oprazim na oleji potom pridam spenat , troska vody aby to nebolo riedke, podusim, ochutim riadne cesnakom a potom iba pred koncom slahackovu smotanu. ked by bolo riedke tak trosicka muky do tej slahacky ale inak nedavam osobne ziadnu muku , necham vydusit.
@stastna17 takze musi tam ist kvolo chuti slahackova smotana hej?
@veronika1037 Ahoj, ja davam varit spolu so spenatom 2 - 3 mensie zemiaky nakrajane na male kusky. Ked su uvarene, mixerom vsetko rozmixujem a dolejem smotanou alebo mliekom. Samozrejme dochutit podla zvyku. Polievka je super kremova 😉
@veronika1037 nemusi kvôli chuti ale tak na zjemnenie aj na zahustenie. urcite to lepsie chuti jak nejaka zaprazka z muky.
Ja nedávam do spenatu vobec muku, žiadna zatrepka ci zaprazka.
Totizto my drzime dietu kde nemozme nic mliecne a ani muku samozrejme... tak zistujrm ci sa vobec da nejako spravit...
@vanillaskyy a co tam davas?
@veronika1037 aha tak ked nemozes ani muku ani mlieko tak jedine tak ze das zemiak a ked sa uvari rozmixovat. menej vody. da sa v pohode.
@veronika1037 tak ja robim len tak ze opražíme cesnak, pridám špenát, okorenim a nakoniec pridám trochu mlieka. Inak sa u nas špenát nerobi 🙂
A ked nemozem mlieko tak by som tiez nastrúhaný zemiak pridala asi 🙂
No tak asi z mojho spenatu niv nebude lebo ani zemiak nemozme... biela a zelena zelenina. Ale dakujem baby za rady 😊
Spenat