Príspevky pre registrovaných používateľov sa ti nezobrazujú.

  Ako máte vyriešenú hygienu u vás v škole?
  V škole, kam chodí dcéra mali donedávna tento systém:
  Vedľa umývadla je dlhý vešiak s háčikmi a tam malo každé dieťa zavesený uteráčik, ktorý si prinieslo z domu a menilo si ho každé dieťa samé podľa potreby zvyčajne každý týždeň.
  Teraz vraj ministerstvo vydalo nejaké nariadenie a tento systém vraj zakázalo ako nehygienicky. Deti si musia doniesť vrecúško a doňho si vložia uterák a tak to zavesia na vešiak.
  V pondelok som brala dcéru domov v čase, keď sa hrali vonku. Prišli sme do triedy pre tašku a keďže mala špinavé ruky, tak si ich tam umývala, s mokrými rukami si vybrala uteráčik z vrecúška. Takže vrecúško hneď bolo mokré, z neho vybrala mokrý uterák v tvare "hrče" (keďže si v ten deň viackrát umývala a utierala ruky) doňho si utrela ruky a strčila v "hrči" naspäť. Samozrejme hneď som to zrušila, pretože toto teda hygienické nie je vôbec, uteráčiky vo vrecúškach nemajú šancu vyschnúť, len tam kvasia. Momentálne ma dcéra v lavici krabicu vyťahovacích papierových utierok.

  Prosím ako je toto vyriešené u vás v škole? Naozaj vyšlo teraz takéto nariadenie z ministerstva? Netvrdím, že ten predošlý systém bol super hygienicky, ale toto, čo majú praktizovať teraz sa mi zdá oveľa horšie.
  Rodičia deťom do školy ešte zabezpečujú toaletný papier, tekuté mydlo, hygienické vreckovky a sirup.
  Čo zabezpečujete deťom do školy vy?
  Vopred ďakujem za odpovede.