Prosim vás, staršiemu 8r. sa spustili včera sople, dnes mi vraví, že ho začalo bolieť ucho, dala som burrowe kv., ale stále ho bolí. Dám aj nurofen? Keď ho bude bolieť, tak pohotovost? Ďakujem
Nurofen je ucinnejsi ako paralen, navyse aj protizapalovy. Ak by bolest neprechadzala, isla by som na pohotovost.
Ano, daj nurofen, ten je aj od zápalu. Ak to neprejde, choďte na pohotovost, je to hrozna bolesť a nema teplotu? Ak áno, choďte hneď, zmeraju mu crp a su na to antibiotika a antibioticke kvapky.
Ja by som isla rovno na pohotovost, k veceru sa to zvykne zhorsit, zbytocne sa bude trapit
@hermionazlesa teplotu nema 😒 ja mam panicky strach z bolesti usi
@veronikaveron Pri C-19 ma pobolievali usi.
@veronikaveron osobne aj ja by som isla na pohotovost, lebo môj malý mal zapal a skončili sme s crp 120 v nemocnici zo zápalu ucha. Ťažko ti poradiť, je to na tebe. No je to určite jedna z najhorších bolesti.
@niekto2hy skúsim ho otestovať. Ďakujem
@veronikaveron ak má sople, tak mu môžu tlačiť do ucha.... Daj mu kvapky v ľahu a nech hneď po nakvapkani otočí hlavu na boľavé ucho,
Od bolesti Ibalgin 200 alebo paralen
@povuma kvapky do ucha, ci do nosa? Ďakujem. Áno ma sople, predpokladám, ze z toho a preto vždy pri soploch stresujem, ci im to nezajde do uší.
@veronikaveron do nosa Nasivin, alebo niečo podobné.. A nech chvíľu polezí na boku na tom uchu.... Na noc daj Fenistil, nech zmenší opuch
@veronikaveron určite Nurofen, nie Paralen a choďte na pohotovosť radšej teraz ako večer o 10
@hermionazlesa moj syn tak isto, pri zápale uši 200crp
@veronikaveron s ušami by som nečakal do rána q šla hneď
Choď na pohotovosť, dajú mu do ucha knot aby mu to poliecilo. Ale daj mu aj ten nurofen nech netrpi
@amima dakujem, dala som nurofen, a ešte mu kvapnem ten burrow, zatiaľ vravi, ze ho to boli iba, keď silno zatlaci na ucho. Mam inak doma nezarobeny pamycon, som myslela, ze by som mu kvapka 🤔
@veronikaveron určite mu daj ten pamycon a aj do nosa. 👍
Ak máte len 1 Pamycon, dajte len do ucha alebo len do nosa. Z rovnakej fľaštičky nesmiete kvapkať aj-aj.
@ivanaks
@hermionazlesa dakujem, dala som len do ucha zatiaľ. Ale mam ešte jednu fľaštičku prázdnu, keby prelejem polovicu?
Už si nepamätám, koľko dní som mala kvapkať synovi do ucha, ale ide o lokálne ATB, takže neskracovať dĺžku liečby, ako je uvedená v príbalovom letáku. Ak Vám výjde v oboch prípadoch na štandardnú dĺžku liečby, môžte vyskúšať. Po zarobení nezabudnite skladovať v chladničke.
@ivanaks to fakt? Nám vždy dava iba jednu fľašku a do ucha keď sme dávali tak bez kontaktu na kožu.
@hermionazlesa Je obrovské riziko, že rovnakým kvapkadlom prenesiete infekciu z nosa do ucha, nech sa akokoľvek snažíte spraviť tak bez kontaktu s kožou. Ja osobne nepoznám lekára -špecialistu na ORL, ktorý odporúča kvapkať z jednej fľaštičky do nosa a zároveň aj do ucha...
@ivanaks zaujímavé, nam predpisuje pediatricka jedny vždy, dobre vedieť. Dakujem
Takému by som dala už paralen . A od bolesti treba niečo dať určite . Ja by som siahla po paralene