icon
avatar
veronikaveron
Správa bola zmenená    10. máj 2026    

Prosím vás, nastupujem na plný 40 hod. týždenný úväzok,a avšak každý deň odpracujem iný počet hodín. Ako to je prosím, ak si vezmem péčko/dovolenku napríklad v deň, keď mam byť v práci 10,5 hod.? Bolo mi povedané, že mi za každý deň budú rátať 8 hodín, lenže čo keď mi na konci mes.budu chýbať tie 2,5 hod? Musim si ich v iny den nadrobit, aby som mala na konci mesiaca 160 hod.? Ako to mate nastavene, ak pracujete každý den iný počet hodín? Ďakujem
Áno, zajtra sa spýtam v práci.

avatar

Ano, mali sme to tak, ratalo sa P len 8 hodin, takze aby si mala plny pracovny fond, niekde ti musi dat tych 2,5 hodiny, co ti chyba.

10. máj 2026
avatar
@martinkatinka

Ano, mali sme to tak, ratalo sa P len 8 hodin, takze aby si mala plny pracovny fond, niekde ti musi dat tych 2,5 hodiny, co ti chyba.

@martinkatinka ďakujem, tak si to budem musieť sledovať

10. máj 2026
avatar
@veronikaveron

@martinkatinka ďakujem, tak si to budem musieť sledovať

@veronikaveron za dany mesiac ti mzsi sediet pracovny fond. Aj dovolenka sa ti rata 8 hodin. Mas v podstate nerovnomerne rozvrhnuty pracovny cas. Predpokladam, ze nejaky retazec obchodny.

10. máj 2026
avatar
@martinkatinka

@veronikaveron za dany mesiac ti mzsi sediet pracovny fond. Aj dovolenka sa ti rata 8 hodin. Mas v podstate nerovnomerne rozvrhnuty pracovny cas. Predpokladam, ze nejaky retazec obchodny.

@martinkatinka ďakujem, ambulancia, zdravotníctvo

10. máj 2026
avatar

Ja som tak robila v obchode a bola som z toho na nervy. Najhoršie keď som ešte zastupovala počas pn,dovolenky kolegyne ktoré mali zasa iný čas v deň zastupovania. Potom som si musela dorábať, hodiny ti musia sedieť

10. máj 2026
avatar

P sa neberie celý deň,je to čas nevyhnutné strávený u lekára aj s cestou.Bezne idem k lekárovi na hodinu,dve a vrátim sa do práce.

10. máj 2026
avatar
@jankadr

P sa neberie celý deň,je to čas nevyhnutné strávený u lekára aj s cestou.Bezne idem k lekárovi na hodinu,dve a vrátim sa do práce.

@jankadr zamestnavatel moze uznat aj cely den. Je to na nom.

10. máj 2026
avatar
@martinkatinka

@jankadr zamestnavatel moze uznat aj cely den. Je to na nom.

@martinkatinka však keď to bude na priepustke napísané,tak to uzná.To je samozrejmosť.Ale ja by som šéfovi asi netvrdila,že som napr.ako tehotná na sone celý deň.Vsak je mi nad slnko jasnejšie,že tu sa to zneužíva.Chapem,ak niekto cestuje x km za špecialistom odborníkom,ale nechápem,keď to niekto zneužíva.Si predstav,keby si zamestnávateľom ty a máš 10 zamestnancov a každému platíš 14 dní ročne.Kolko peňazí by si platila. Len tí všetci poznáme svoje práva,len povinnosti menej.

10. máj 2026
avatar

A autorke,spýtaj sa ako to počítajú u vás v práci.Fond hodín by si mala dodržať.Niektore firmy dovoľujú hodiny nadrobit iný mesiac,prípadne čerpať nadčasy.Pripadne si to dopracujes v daný mesiac.Alebo niektorí dostávajú plat za počet hodín,ktore odpracujú.My ti neporadime,pýtaj sa v praci

10. máj 2026
avatar
@jankadr

@martinkatinka však keď to bude na priepustke napísané,tak to uzná.To je samozrejmosť.Ale ja by som šéfovi asi netvrdila,že som napr.ako tehotná na sone celý deň.Vsak je mi nad slnko jasnejšie,že tu sa to zneužíva.Chapem,ak niekto cestuje x km za špecialistom odborníkom,ale nechápem,keď to niekto zneužíva.Si predstav,keby si zamestnávateľom ty a máš 10 zamestnancov a každému platíš 14 dní ročne.Kolko peňazí by si platila. Len tí všetci poznáme svoje práva,len povinnosti menej.

@jankadr pisem, ze MOZE. Kazdy to ma inak... Bohuzial, casto sa cestuje na vysetrenie do ineho mesta, platia sa prednostne terminy. Dostat sa na vysetrenie je hotovy zazrak niekedy. Niekedy presedis u doktora aj pol dna a dnu sa nemusis dostat, su rozne druhy vysetreni, kde mozes byt pokojne aj cely den.

10. máj 2026
avatar
@martinkatinka

@jankadr pisem, ze MOZE. Kazdy to ma inak... Bohuzial, casto sa cestuje na vysetrenie do ineho mesta, platia sa prednostne terminy. Dostat sa na vysetrenie je hotovy zazrak niekedy. Niekedy presedis u doktora aj pol dna a dnu sa nemusis dostat, su rozne druhy vysetreni, kde mozes byt pokojne aj cely den.

@martinkatinka ádakujem, ano, mas pravdu, máme špecialistu za ktorou cestujeme 2 hodiny tam hodinu vysetruje a 2 hodiny späť a ak idem k zubarke a robí mi komplikovaný zákrok, do práce sa nevrátim, ak neviem rozpravat od strpnutia inj. Ďakujem, zajtra sa opýtam majitelky

10. máj 2026
avatar
@martinkatinka

@jankadr pisem, ze MOZE. Kazdy to ma inak... Bohuzial, casto sa cestuje na vysetrenie do ineho mesta, platia sa prednostne terminy. Dostat sa na vysetrenie je hotovy zazrak niekedy. Niekedy presedis u doktora aj pol dna a dnu sa nemusis dostat, su rozne druhy vysetreni, kde mozes byt pokojne aj cely den.

@martinkatinka veď ja tomu rozumiem,tiež chodím po lekároch.Ale nemusíš sa dostať v daný deň a na radu a pol dňa mi už príde ako z čias minulých.Ku kazdemu lekárovi sa už pomaly objednávam na čas,u lekárov už nestoja rady pre recept,lebo je už erecept.Mnoho lekárov má objedná aj cez email,niekto cez stránky na nete.Za mňa sú už toto niekedy výhovorky.A áno u niektorých človek strávi pol dňa,ale teším sa,že mladšia generácia lekárov si už dokáže zorganizovať svoj pracovný čas

10. máj 2026
avatar

Nechápem čo tu riešite. Pýtala sa ako sa jej bude brať P. Čo vy riešite jej lekárov a koľko tam bude. Môže mať kľudne choré dieťa. Ako mama s ním pôjde k lekárke tak už si ho ten deň aj nechá doma a kľudne to P môže na celý deň využiť. Dieťa môže napr od ďalšieho dňa ostať doma s babkou. Proste je milión situácií ktoré môže autorka mať že využije P na celý deň a nie na pár hodín. Nebojte sa, určite si vie sama posúdiť kedy koľko hodín z práce vynechá

11. máj 2026
avatar

Ďalšia vec kľudne je že autorka si na jeden deň naplánuje lekárov aj viac. A donesie papier len od jedného na celý deň. Čo vy viete kde všade bola

11. máj 2026