Príspevky pre registrovaných používateľov sa ti nezobrazujú.
  veronka
  Správa bola zmenená    18. dec 2021    

  🙏 Ahojte, volám sa Filipko Šubika.
  Narodil som sa 30.9.2015 (v 34 týždni ) v nemocnici Žilina kde mi bola dňa 15.10.2015 stanovená diagnoza Praematuritas hebd. XXXIV a dňa 19.10.2015 mi bola stanovená diagnóza M8416 Pseudoartroza predkolenia (ihlica ,pístala,kolenný kĺb ). Lekári povedali že sa nikdy nepostavím na nožičky a dali mi minimálnu šancu aj v prípade mnohých operácii. Moja mamička začala pre mňa hľadať spolu s rodinou iné riešenia a lekárov ,skontaktovala sa s mamičkami detí, ktoré majú rovnakú alebo podobnú diagnózu ako ja a našla pre mňa lekára vo Viedni, ktorý mi stanovil diagnózu Crus recurvatum valgum/ posteromedial bowing links ( vrodené chybné postavenie predkolennej kosti/ posteromediálne vyklenutie vľavo),dal mi nádej, že budem chodiť a pomocou niekoľkých operácii (2-3) môžem mať zdravú nožičku.
  Teraz prišiel čas, kedy potrebujem svoju prvú operáciu a spolu s ňou aj vašu pomoc.
  Počas tejto operácie mi budú nožičku predlžovať o 5 cm.
  Operácia a liečba je pre moju rodinu finančne náročná ,predbežná suma pri mojej liečbe -hospitalizácii je 15 344,87€ + ďalšie výdavky na liečbu počas 6 mesiacov ,kedy budem mať na nožičke Taylor fixátor, ktorý mi budú musieť odstrániť pomocou ďalšej operácie . Predpokladané náklady na 2 operáciu budú viac ako 6000€.
  Moja mamička sa o mňa bude musieť celú dobu liečenia starať a preto bude musieť opustiť zamestnanie. Žijeme sami v prenajatom byte, ktorý budeme musieť tiež opustiť kvôli mojej operácii, bezbariérovému prístupu a financiám. Pôjdeme žiť k starým rodičom.
  Moja rodina nedokáže pokryť všetky náklady spojené s operáciu a mojou liečbou. V prípade dlhšieho odkladania operácie by sa mi nožička postupom času skrátila o 6,7 cm a spolu s tým by nastali aj ďalšie komplikácie.
  Chcem sa venovať športom ako ostatní zdraví chlapci , chcem si obuť moje prvé gumáky a skákať po vode a verím že vďaka Vám sa mi to splní. Kto nám chce pomôcť, prikladám číslo transparentného účtu. Za každú pomoc ďakujem.
  IBAN: SK69 8330 0000 0024 0203 8369
  Pre prevody CZK v rámci Českej republiky: 2402038369/2010
  https://ib.fio.sk/ib/transparent?a=2402038369

  dnes máme 6 mesiačikov a 6 zúbkov 🙂 ľúbime ťa drobček

  máme 6 510 g.........budúci týždeň sa ide na včeličky

  dnes máme 5 mesiačikov a ako darček: mamina zmaturovala....super pocit

  už vyše týždňa si chytáme nožičky a dávame si ich do pusinky 🙂

  vykukol nám tretí zúbok...hurá

  už sú to 4 mesiace, čo nám naše slniečko robí obrovskú radosť...ľúbime ťa, Tomáško

  a už máme aj DRUHÝ ZÚBOK vonku

  nemáme ešte ani 4 mesiace a už nám vyšiel PRVÝ ZÚBOK 🙂 veľmi sa mu tešíme

  už 2 týždeň sa prevaľujeme na bruško a naspäť, vieme si vytiahnuť z pod seba ručičku a pekne držíme hlavičku už od 2 mesiačikov