vojann
29. sep 2013
Novinky - bionos 11 fotiek
vojann
10. jún 2013
Bionos ponúka:
Biooblečenie šité na mieru, látkové plienky a krásne detské oblečenie prestížnych značiek na www.bionos.eu
Zobraz celú správu
vojann
25. máj 2013
Do 1.6.2013 u nás poštovné neplatíte :slight_smile:
Zobraz celú správu
vojann
15. apr 2013
Bionos produkty z bambusu - fotili sme :slight_smile: 10 fotiek
vojann
15. apr 2013
V rámci týždňa látkových plienok bionos ponúka špeciálnu akciu pre všetky úspešné látkarky, ktoré pomáhajú na fóre začínajúcim látkarkam a tým aj rozširujú túto krásnu myšlienku :slight_smile: takže ak máte záujem o 8% zľavu v obchode bionos, napíšte mi tu na modrom koníkovi IP a ja vám zašlem kód, ktorý si možete uplatniť na eshope. Uplatníte tak, že do poznámky zadáte zľava MK + kód. Zľava bude dofaktúrovaná.
Zobraz celú správu
vojann
26. feb 2013
Ak máte záujem o niečo z kolekcie Frugi, napíšte mi správu do internej pošty. Idem objednávať budúci pondelok 3.4.2013. Tovar bude k dispozícii v polke marca.
Zobraz celú správu
vojann
12. feb 2013
Frugi + TotsBots 4 fotky
vojann
12. feb 2013
Pre veľký záujem prijmeme predobjednávky na látkové plienky Frugi. Čaká Vás aj chutná uvádzacia akcia :slight_smile:
Zobraz celú správu
vojann
8. feb 2013
Naše nové produkty 5 fotiek
vojann
8. feb 2013
Teraz na našom webe bionos.eu najdete látkové plienky a kvalitné biooblečenie za skvelé ceny.
Zobraz celú správu
vojann
4. feb 2013
Chcete potešiť priateľov a známich? bionos ponúka darčekové poukážky za výhodné ceny :slight_smile: poukážka v hodnote 20 eur za cenu 19. Poukážka v hodnote 30 eur za 28 a v hodnote 40 eur za 37. Nájdete na našom webe bionos.eu
Zobraz celú správu
vojann
1. feb 2013
Nové plienočky 1 fotka
vojann
15. jan 2013
Pri nákupe nad 40 EUR dostanete od nás darček vak na použité plienky minky Wonderoo, alebo separačné plienky 100 ks + 3 separačné plienky flísové Wonderoo. Pri nákupe v poznámke uveďte o ktorý darček máte záujem. Akcia platí do konca týždňa 20.1.2013 alebo do odvolania.
Zobraz celú správu
vojann
16. dec 2012
Pop in new gen 2 fotky
vojann
21. nov 2012
Naše nové produkty z merina 18 fotiek
vojann
7. nov 2012
V prvom rade chcem poďakovať všetkým maminkám, čo používajú látkové plienky.
 
V dnešnej dobe ísť proti prúdu chce odvahu. Najviac si na Vás vážim, že ste sa rozhodli lepšie nielen pre Vaše deti, ale aj pre celú zem, na ktorej by nám malo záležať všetkým.
 
Pre tie z Vás, čo sa len rozhodujú, som pripravila tento prehľad. 
 
Používanie látkových plienok je:  zdravé pre Vaše deti, ekologické, pohodlné, ekonomické
 
Tak prečo to neskúsiť. 
 
Anna Vojčiaková
zakladateľka značky BIONOS
 
BIONOS - lepšia značka ako príroda nie je

Čo budete potrebovať?

plienky

- nohavičkové 18-24 ks (podľa frekvencie prania)

- alebo 50ks štvorcových

- vrchné nohavičky, 3-4ks       

- vkladacie plienky na zvýšenie savosti (sú súčasťou niektorých plienok). Počítajte približne na každú nohavičkovú plienku 1ks vkladačka.

- separačné plienky na oddelenie stolice od plienky. Sú  väčšinou jednorázové, ak sú len pocikané, dajú sa párkrát oprať. Pre deti do cca 6m (len čisto kojené) sú vhodnejšie celulózové, pre staršie deti viskózové. 
 
- vak na použité plienky (na prenášanie plienok) neni nevyhnutné ho mať, ale uľahčí prácu.    
 
- vedro na uskladnenie použitých plienok  
                           
Základné rozdelenie látkových plienok: 
 
Štvorcové sú to vlastne klasické plienky, ktoré používali naše mamy.
 
Bývajú vo veľkostiach 80x80 cm a 70x70cm poprípade aj menšie. Môžu mať rôznu nasiakavosť aj materiál (bambus, bavlna) Savejšie sú bambusové. Výhodou je ich rýchle schnutie, dajú sa používať aj na utieranie, stačí Vám len jedna veľkosť a pravdaže nižšia cena.
 
Miernym negatívom je zložitejšie použitie (skladanie), častejšie prebaľovanie. Pri použití vhodných vrchných nohavičiek je možnosť pretečenia minimálna pri častom prebaľovaní. (nie ako za starých čias, keď sa dieťatko pociká treba ho komplet prezliecť).
 
Kvalitné štvorcové sú napr. Kikko lux eco, Kiko bambusové, ImseVimse Mušelínové, MaM Happy Square, Popolini, Libštátske štvorcové ai.                      
                                                                                                                       
Viacvrstvové plienky majú podobné vlastnosti ako štvorcové, len ich netreba skladať.     
 
 
Zaväzovacie plienky sú vhodné, ak sa Vám nechce skladať novorodenecký sklad, samotné nič nenasajú (okrem Hemp Hour Strap), rýchlo schnú, nižšia cena. Nevýhodou je manipulácia s plienkou (viazanie), preto nie sú vhodné pre staršie deti. Utečú Vám!
 
Nohavičkové plienky sú vysoko savé, vhodné na nočné použitie ( pri použití s vlnenými vrchnými nohavičkami pre mňa najlepšie na noc).
 
Používajú sa jednoducho. Môžu byť vyrobené z konope, biobavlny, bambusu v rôznych kombináciách. Niektoré majú stay dry vrstvu z flísu pre vyššie pohodlie bábätka (suchý zadoček).
 
Bývajú jednoveľkostné a viacveľkostné. Zapínanie na suchý zips (Rýchlejšie zapnutie. Lepšia regulácia veľkosti plienky. Rýchlejšie sa opotrebujú suché zipsy, ako patentky. Treba dávať pozor pri praní, aby nezničili iné prádlo) a na patentky
(Vhodnejšie, ak chcete uchovať plienkovú výbavu aj pre druhé dieťa, patentky sa neopotrebujú, len pri niektorých druhoch plienok treba dávať pozor, aby sa nevytrhli.)
 
Menej pretekajú, ako štvorcové, kvoli gumičkám okolo nožičiek. Pri tomto druhu plienok je nutné použitie vrchných nohavičiek.
 
Najviac saje bambus a konope. Nevýhodou je, že plienky dlho schnú. Obľúbené nohavičkové sú napr.: Bambi Roxy, Baby Lucy, Anavy, Babyidea Bamboo extra, Tots bots bamboozle, Ella’s House, Popoliny ai.      
                                                                                                                
Kapsové plienky sú rýchloschnúce, vhodné na reprezentáciu, cesty. Vytvárajú dojem malého zadočku. Veľmi ľahká manipulácia (ako jednorázovky). Skladajú sa z dvoch vrstiev vnútornej (buď flísovej - stay dry, bambusovej, konopnej) a vonkajšej vrstvy vyrobnej z PUL materiálu, ktorý nepreteká a vyrábajú sa z neho vrchné nohavičky.
 
Tieto vrstvy sú spolu zošité a na vrchnej časti je nechané miesto (kapsa) na vloženie sacieho jadra plienky. Takže plienka je taká savá, aké sacie jadro vložíte (môžete vložiť bambusovú vkladačku, viacvrstvovú plienku) Môžu sa používať aj na noc. Vyrábajú sa v krásnych farbách a vzoroch. Nepoužívajú sa na ne vrchné plienkové nohavičky.
 
Malou nevýhodou môže byť ich vyššia cena.
 
Obľúbené sú napr. Happy Heinys, Blueberry, BumGenius, Wonderoo, FuzzyBunz ai.
AIO plienky sa najjednoduchšie používajú (netreba ako pri kapsovkách vkladať savé jadro), sú väščinou veľmi pekné a reprezentatívne. Bývajú z rôznych materiálov - flís, nylon, polyester, bambus, biobavlna. Zapínanie na patentky, suchý zips. Nebývajú objemné, Plienka má všetko, čo potrebujete, stačí ju nasadiť. (Nepoužívajú sa vkladačky, ani vrchné nohavičky.) Nevýhodou je cena, môžu dlhšie schnúť. Rýchlejšie sa opotrebúvajú.
 
Obľúbené sú: Gro Via, Itti Bitti, Bum Genius, Anavy Easy, Tots Easyfit, Real Easy, Sweet Monkey ai.         
                                                                                       
Druhy vrchných nohavičiek
 
PUL nohavičky sú vyrobené z jemného úpletu vyrobeného zo 100% polyesteru s polyuretánovým záterom. Nohavičky sú priedušné, vhodné pre pokožku bábätka. Ak zvolíte vhodnú veľkosť, tak nepretečú. Rýchlo schnú, no nemôžu sa sušiť na radiátore. Vyrábajú sa jednoveľkostné a viacveľkostné. Najjednoduchšie sa používajú.
                  
 
Vlnené nohavičky sú najpriedušnejšie. Vyrábajú sa z merino vlny, ktorá je ideálne priedušná. Nepremokavosť nohavičiek zabezpečuje lanolín. Sú vhodné na leto aj zimu, noc či deň. Nevýhodou je náročná starostlivosť (treba lanolínovať, prať v rukách) Lanolínovanie sa odporúča raz za mesiac. Trebá dávať pozor, aby ich dieťatko neznečistilo stolicou. Vhodné pre deti, pri ktorých máte odsledovaný režim trávenia. (Aby sa nemuseli zbytočne často a zdĺhavo ošetrovať.)  
 
Obľúbené: BIONOS, Disana, Popolini, Loveybums, Bundle of Joy ai.
 
 
Flísové nohavičky sú priedušné, jemné a rýchlo schnú. Môžu sa prať v pračke. Nevýhoda je, že flís môže pri dlhšom sedení prepustiť vlhkosť, preto sú vhodné pre nesediace deti. 
 
Plienky vhodné na rôzne príležitosti:
 
nočné látkové plienky - väščinou všetky bambusové plienky - Anavy, Little Lamb bambusová, Babyidea Bamboo Extra, Bambi Roxy, Baby Lucy Bamboo, Tots Bamboozle.
 
Vhodné sú aj konopné - Ella’s House Bum Hugger, Babyidea Airhour (perfektná plienka, trochu nedocenená, je šitá na štýl kapsových plienok, takže sa dá dovypchať - jedna z mojich najobľúbenejších) a niektoré kapsovky - Happy Heinys Organic (perfektná kombinácia - vnútro konope/bavlna).
 
látkové plienky na prechádzku, či návštevy - najvhodnejšie sú AIO plienky (môžete sa pochváliť okrem iného aj krásnymi vzormi, kapsové plienky, niektoré nohavičkové - Ella’s House konopná. Pravdaže môžete použiť aj nočné, no často bývajú hrubšie (aby viac toho zniesli) a horšie schnúce (čo môže spôsobiť problém hlavne v zimných mesiacoch, keď sa Vám môže stať, že niektoré plienky budú schnúť aj zopár dní).
 
látkové plienky na doma - veľakrát postačujú aj obyčajné štvorcové plienky. Predsa radšej dieťa prebalíte aj častejšie a supersavé sú Vám v tomto prípade zbytočné.
Čítaj celý článok
vojann
6. nov 2012
Do Vianoc v Bionose poštovné neplatíte.
Zobraz celú správu
vojann
11. okt 2012
Naskladnili sme novú kolekciu Frugi. Ponuku nájdete na webe bionos.eu Teraz 20% zľava na novú kolekciu.
Zobraz celú správu
vojann
11. okt 2012
Frugi jeseň zima 2012 7 fotiek
vojann
31. aug 2012
Najdete nas aj na novej internetovej stranke www.bionos.eu
Zobraz celú správu
vojann
6. aug 2012
Pridali sme do ponuky body s krátkym rukávom z bambusu, bambusové tepláčiky vhodné aj pre nelátkujúce detičky, bambusové tuniky vyrobené na Slovensku pod značkou Bionos
Zobraz celú správu
vojann
2. júl 2012
Hura, sezonne zlavy su tu :slight_smile: Kolekcia frugi jar-leto 2012 za neuveritelne ceny.
Nevahajte zlavy najdete aj na bionose
Zobraz celú správu
vojann
27. jún 2012
Dakujeme vsetkym maminkam ktore sa zapojili do hladania lesnych vil a skriatkov.
Zobraz celú správu
vojann
8. máj 2012
Májová súťaž. Posielajte fotografie svojich miláčikov v látkovej plienke. Fotka, ktorá získa najviac likov k 15.6.2012 vyhráva Pop In NEW GEN vzor podľa želania. Druhá najúspešnejšia fotka vyhráva vrchné merino nohavičky Bionos.
Zobraz celú správu
vojann
15. apr 2012
Týždeň látkových plienok začína :slight_smile: Máme pre Vás pripravené rôzne zľavy a darčeky.
Zobraz celú správu
vojann
5. apr 2012
Apríl s Frugi :slight_smile: Pripravili sme pre Vás špeciálnu zľavu 20% na biooblečenie značky Frugi.Platí aj na najnovšiu kolekciu. S nami nemusíte čakať na posezónny vypredaj.
Zobraz celú správu
vojann
18. mar 2012
Pripravili sme pre Vás nádherné spodné prádlo z biobavlny. Dokonalé francúzske strihy podprseniek v kombinácii s biobavlnou sú ideálnou kombináciou pre najnáročnejšie zákazníčky
Zobraz celú správu
vojann
29. feb 2012
V našom obchodíku môžete kúpiť AIO plienočky Real easy 3 za cenu 2. Plienočky vyrába ten istý výrobca, ako Wonderoo V2.Sú vyrobené v Európe.
Zobraz celú správu
vojann
7. feb 2012
Teraz máme špeciálnu zľavu 20% z hodnoty nákupu pre všetkých fanúšikov bionosu facebooku. Akcia platí do 14.2.2012
Zobraz celú správu
vojann
31. jan 2012
Frugi jar-leto 2012 60 fotiek
Strana
z 2
Predošlá Strana
z 2
Ďalšia