icon

Maminky, mozem dat mojmu skoro 7 mesacnemu drobcovi trosku slizikov do polievocky?

avatar

My sme už dávali všetko papať

2. jún 2011
avatar

ano ale bezvajecnych..lebo bielok sa do roka nesmie..tak preto

2. jún 2011
avatar
wandie
autor

@kristina1984 Co take? Jedna znama uz dava aj nadrobeny roztek do polievky. Ja neviem co mozem a co nie, kazdy hovori inak :(

2. jún 2011
avatar

tak si treba cosi postudovat na nete a riadit sa sama sebou......ja by som do roka nedavala isto ten bielok,arasidy a cokoladu,lebo to su silne alergeny..ale inak sa riad sama sebou..a ak potrebujes inspiraciu tak sem tam kukni sem :http://www.mimibazar.sk/recepty.php?id=1

2. jún 2011
avatar
wandie
autor

@matriarcha 🙂 Dakujem

2. jún 2011
avatar

nieje zaco 🙂

2. jún 2011
avatar

To je to že každý ti poviem niečo iné,lebo každá mamina dáva niečo druhé.V siedmom mesiaci my malý papal aj rožtek v polievke.

2. jún 2011
avatar

Maminy, rožtek úplne v pohode, naša doktorka povedala, aj teraz to dávali v diskusnej relácii, že dieťatko pomaličky navykať na lepok kľudne už ako začínate dávať príkrmy, resp. od kedy je dieťatko schopné chytiť piškótku alebo kúsoček rožteka a žužlikať, alebo papať polievočku s rožtekom. Takže rožtek mu kľudne skús dať do polievočky, Vandi ak nemáte nejakého celiatika v rodine, čo nepredpokladám. Slížiky by som tiež trošilinku skúsila. Veď v tej polievočke ich toľko nebude a podiel vajíčkovej zložky na tej troške slížikov bude úplne minimálny... vajíčkové slížiky sú predsalen také domácejšie. Viem, že ono sa fakt ťažko vyberá z toho množstva informácii, aj ja som bola taká strašne opatrná, keďže sme boli čisto kojenci prvého 1/2 rôčka, ale takéto veci, ktoré nie sú alergénmi, nie sú nejako vyslovene nezdravé, po trošičke skúšaj. Mamičky, ktoré dávajú detičkám umelé mliečko môžu byť ešte trošku odvážnejšie ako kojace mamičky. Predsalen čisto kojené bábenko po dobu 6 mesiacov je také úplne "čisté" ešte, nemá to trávenie navyknuté na ťažšie um. mliečko. Tak aj toto by som brala v úvahu =o) papa!!!

3. jún 2011
avatar

jasneeeeeeeeeeeee. sak Thomko uz moze normalne cestovinky papat 🙂

3. jún 2011
avatar

a v 7.mesiacikoch uz mozes "introduce Finger food" 😉 dat mu papu do rucicky, nech si papka sam

3. jún 2011
avatar
wandie
autor

@nadia1984 papkal 🙂 dala som mu do kuracej polievocky sliziky. A co napr. mu mam dat do rucicky, aby papkal sam. Minule som mudala taku velku piskotku a tak ju zuzlal, ze sa rozmocila a taky kus mu zostal v ustockach, som mu to hned vybrala aby sa nezadrhol.

3. jún 2011
avatar

sa mi zda ze od 6 mesiacikov uz mas robit take viac hrudkovite jedlo, aby sa naucil aj na vacsie kusky chapes 😉 a to finger food, to mu mozes nakrajat aj kusky bananiku, alebo aj maska, vselico, nakrajat na male kusky a nech aj sam skusa papat.. som to citala na nete no 🙂

3. jún 2011
avatar
wandie
autor

@nadia1984 hej, hej, ked mu varim ja, tak mu to len pomagam s vidlickou, nemixujem. Zo zaciatku ho napinalo ale uz si zvykol 🙂 A dala by som mu nieco zuzlat, ale po prve: neviem co, a po druhe: bojim sa ze sa zacne drhnut....

3. jún 2011
avatar

sak ti hovorim 🙂 daj mu kusok maska, alebo kusocky ovocia, zeleninky 🙂 musi si zvyknut, sem tam sa moze drhnut ale to si zvykne... kokos my ani nepapame poriadne ani nespinkame po tom jeblom ockovani ☹

3. jún 2011
avatar

ano davam sliziky, niekedy bezvajecne a niekedy ryzove 🙂

10. jún 2011