icon

Tak....den po termine a stale nic :( Bola som u midwife, ked sa maly nerozhodne do buduceho piatku tak mi urobia hamiltonov hmat :( a ked nepomoze, tak 23.11. vyvolanie porodu :( Preco ja?

avatar

ja mam dnes termin a tiez sa malej Zare nechce ist na svet...som z toho nervozna trosku.....ale ja asi v utorok nastupim do nemocnice na vyvolavacku....drz sa

12. nov 2010
avatar

Ahoj.Aj my zijeme v UK,kde sa narodil nas syncek.A tiez mi robili Hamiltonov hmat,lebo som prenasala.Neboj,da sa to 🙂

12. nov 2010
avatar

Aj my zijeme v UK.Ja som tiez pretahovala.41 tyzdnov a 6 dni.Odmietla som ten Hamiltonov hmat lebo ja som mala taku divnu midwife takze ma objednali na vyvolavacku do nemocnice.Lenze nasa malinka Eve sa tak zlakla ze ju nasilim vytiahnu ze porod mi zacal prirodzene.Lekarka povedala no krasne uz ste otvorena takze nemusime pouzit vyvolavacku.takze malicka ma zachranila od vyvolavacky a tym mi zacali kontrakcie.ale porod oooooooooh ten trval 17 hodin.bola to pre mna makacka a este k tomu malicka mala 4110 gramov 🙂

12. nov 2010
avatar

neboj sa wandie zvladnes to 🙂

12. nov 2010
avatar
wandie
autor

@zarinka112010 Akosi sa tym nasim detickam nechce...... A my sa ich nevieme dockat 🙂 Poslickov mam stale, aj teraz a myslim ze aj zatka uz odisla, vazne neviem co sa deje....skusim dat teply kupel.... Inac drzim palce nech vsetko dobre dopadne🙂

12. nov 2010
avatar

asi thak nejako......:(....ja mam tiez stale poslickov ale otvorena nie som tak uvidime co sa do utorka udeje......aj ja tebe drzim palceky

12. nov 2010
avatar
wandie
autor

baby ked ja to mam take trochu komplikovane :( Tu mi od zaciatku tehu hovorili termin 11.11. Ale ked som bola doma na SVK, bola som pre istotu na scan v 30 tyzdni a slovensky doktor mi odhadol termin na 31.10. co uz bolo pred 12 dnami....som s toho cela popletena....ked myslim na ten slovensky termin tak to uz prenasam 12 dni ..... neviem aky termin mam brat vazne :( Ani neviem kolko ma maly kg, ci uz nieje moc velky, neviem ci som otvorena, stava sa ze plodova voda je uz zelena alebo zlta a to nieje dobre...ked tu nic nekontroluju, ako mozem byt pokojna?

12. nov 2010
avatar

Ja som mala te isty problem.Na SVK mi povedali uplne iny tremin a tiez som sa stresovala.Inak mna tym hamiltonovym hmatom otvorili na 2cm a presne ako pise @branoalenka,od starchu som zacala rodit.Maly mal 4200g a 52 cm,rodila som skoro 2 dni,ale sme ok,to je hlavne 🙂

12. nov 2010
avatar
wandie
autor

@jelly28 aky rozdiel ti povedali v terminoch? Boli ten hamiltonov hmat?

12. nov 2010
avatar

Doma mi povedali 13,7,tu mi povedali 19,7 a narodil sa 28,7.Vies co,zabolelo to,ale dalo sa.Ale su to podla mna take cudne praktiky.Moja dr na SVK sa len cumela,ked som jej hovorila,co vsetko mi robili-nerobili 😀

12. nov 2010
avatar
wandie
autor

@jelly28 Oni to tu maju vsetko take divne..... Uvidim ako to zvladnem, hlavne nech vsetko dobre dopadne 🙂 Dakujem za info a za rady, si zlata

12. nov 2010
avatar

Nemas za co.Velmi drzim palceky,nech ste v poriadku 🙂

12. nov 2010
avatar

jelly28 ako citam ty si tiez mala velkeho drobceka.Aspon viem ze niesom sama ktora tak trpela ale co uz pre nase deticky neodtrpime ze?A rodila si normalne alebo cisarsky.Ja normalne.A tu v UK?Wandie viem ze je tazke nestresovat ale snaz sa byt kludna.Mne tiez nebolo jedno ked som pretahovala pomaly 42 tyzdnov bola som vystresovana cakala som kedy malicka a ako casto kope pretoze tiez som sa bala ci ta voda v brusku neje uz zelena skazena a ci nas milacik je v poriadku.Ak kope tak ako po ine dni tak to je v poriadku.Dieta by malo kopat viac ako 10krat za den.Wandie prajem ti skory porod aby ti ho nemuseli vyvolavat 🙂

12. nov 2010
avatar

@wandie presne viem ako sa citis mna termin este len caka..ja som v Norsku a tu je to rovnake ako v UK ziadne vysetrenia ako u nas.pocas celeho tehu len 2krat sono.ziadne gynekolog.vysetrenia tiez mam stresy ked citam ake vsakovate vystetrenia maju baby na SVK.drzim palce nech je vsetko ok 😉

12. nov 2010
avatar

@wandie jooooj moja ty este stale nic? chudatko.. neboj sa, ono to uz urcite pride, drzim velmi moc palceky!!! a fakt je to tu cudne v UK, nerobia absolutne nic.. ani nevieme ci sme alebo na kolko sme otvorene a kedy..vsetko robia az v nemocke, je to hrozne...ale inak sa to zvladnut, mam tu vela kamosiek co si nestazovali na porod v UK 🙂 vela stastia prajem, aj moja kamoska ma ten isty termin co ty a tiez prenasa.. budete OK nebojkaj 😉

13. nov 2010
avatar

a co je to presne ten hamiltonov hmat?? :-O

13. nov 2010
avatar

@wandie to iste je v Kanade.
SOm chodila na poradnu , ktore boli 5 minutove. Tlak, a pocuvanie srdca maleho. Nic viac. nic ine sa nepozeralo. akurat v 8 mesiace mi dali taky tampon ze ci nemam bakteriu ale aj to som musela ist do zachoda si Sama urobit a odniest spet sestricke v takej nadobre. Vsade je to inak. =)=) a nakonec aj tak zistila ze musim na cisarsky, 6 dni pred terminom a dala ma na druhy den. 🙂 a uz maly bol von 🙂)))

20. nov 2010