Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri
zamivana
2. máj 2021
639 

Keď sa nedá ďalej dojčiť. Alebo o tom, ako žabka príde na chuť náhradnému mliečku

Kde bolo tam bolo, bola raz jedna malá žabka, ktorú rodičia volali Kristínka. Kristínka sa narodila do rodinky, kde už jedna žabka kvákala. 😊 Bola to jej sestrička.

Rovnako ako prvá, aj táto druhá bola od malička plne dojčená. Mliečka bolo dosť, lenže... Už počas tehotenstva som mala vážne zdravotné problémy, ktoré sa pôrodom takmer úplne vyriešili, no postupom času sa opäť hlásili o slovo. Keďže patrím medzi mamičky, ktoré mali to šťastie a mliečka bolo dosť, chcela som počkať, kým maličká povyrastie, kým mliečko už potrebovať nebude, kým... No niekedy musí mamička dieťatku odoprieť to, čo je pre neho tým najpotrebnejším a hľadieť na svoje zdravie, aby spolu zažili ešte veľa krásnych chvíľ. 

Dojčenie nie je ľahké a nie vždy ide podľa predstáv, no ľahké nie je ani ho ukončiť a prejsť na náhradné mliečko.

Doma už máme jednu slečnu s ABKM, preto u nás bolo jasné, že siahneme po hypoalergénnych formuliach. Ale po ktorej? Všetky HA mliečka, ktoré som poznala, boli horké, ich chuť bola na míle ďaleko od chuti materského mliečka. 

Keďže termín operácie som už mala stanovený, rozhodla som sa konať, a tak sme skúsili prvé HA mliečko, vo forme kaše, keďže Kristínka nevedela piť z fľaše. Kaša bola horká a maličká ju vôbec nechcela, no aspoň ochutnala. Po pár dňoch už bolo jasné, že toto mliečko pre ňu nie je to pravé, bolelo ju bruško, mala hnačky a celkovo bola nespokojná.

No vďaka Modrému koníku sme sa dostali k testovaniu mliečka BEBA SUPREMEpro 2. A toto mliečko prekvapilo.

Výhody:

  • Skvelá chuť, napriek tomu, že je mliečko HA, je sladké a príjemné,
  • Výborná rozpustnosť, hrudky sa netvorili ani po pridaní do príkrmu, ani pri miešaní s vodou.
  • Praktické, recyklovateľné balenie
  • Skutočne priateľské k citlivému detskému brušku.

Nevýhody:

  • Veľkosť balenia. Ak je mliečko používané na prikrmovanie, je 800 g, s trvanlivosťou 1 mesiac po otvorení, na hrane. Z môjho pohľadu by bolo lepšie, ak by bola dávka rozdelená do 2 menších a mliečko tak bolo čerstvejšie. 
  • Pre veľa mamičiek môže byť nevýhodou cena, ktorá je o niečo vyššia, ale v tomto prípade je dôvod si priplatiť.

A ako u nás testovanie prebiehalo?

Prvý týždeň, sa Kristínka zoznamovala s chuťou mliečka len prostredníctvom večernej kaše, keďže fľašku vôbec nepoznala. 

Už prvý večer jej kaša s BEBA SUPREMEpro 2 zachutila natoľko, že prvýkrát vo svojom krátkom živote zjedla plnú misku. 🤣 Ledva sa zvládla okupkať, a potom, s plným bruškom, zaspala.❤️ Bála som sa, čo za noc nás čaká, a mala som výčitky, že som jej dovolila toľko zjesť. No nič strašné sa nedialo. Madam vynechala jedno dojčenie, ale na to ďalšie sa zobudila s presnosťou švajčiarskych hodiniek. Bruško ju nebolelo, netlačilo a na druhý deň nás v plienke nečakalo žiadne nemilé prekvapenie. Ani po týždni sa nič nezmenilo. Moje dieťa, ktoré išlo roztrhnúť, keď som si schuti dala za hrsť pukancov, ani nevedelo, že sa niečo chystá.

Ďalší týždeň som začala malej ponúkať fľašku s mliečkom. Najskôr iba večer, potom počas celého dňa, ale iba olízala a otočila sa. Jasné... Dojčené dieťa a mama mu pchá fľašu. 🤣 Ako inak to mohlo dopadnúť? Nevadí. Som trpezlivá. I keď nie vždy.

Tretí týždeň, som sa rozhodla s malou vypiecť, a tak som jej ponúkla mliečko na lyžičke. A ona? Otvárala ústa ako divá.❤️ Potešila som sa, pretože mliečko jej chutilo, už iba nájsť spôsob, ako ho do nej efektívne dostať. A tak som vytiahla zbierku fliaš, cumlikov a náustkov po staršej a skúšali sme. No nedarilo sa nám. Až posledný deň testovania, prišla za mnou staršia dcérka s prosíkom, že aj ona by také mliečko chcela, a tak aj dostala do šáločky so slamkou. Ochutnala, a keď videla, ako na ňu malá sestrička so záujmom pozerá, ponúkla aj jej. 😊❤️ A viete čo? Ona sa napila, skoro pol šálky vycuckala. Keď si to staršia uvedomila, to bol cirkus. 🤣 Ešteže sme tých zlatých plechoviek dostali toľko. ❤️

A tak sa aj naša dojčená žabka naučila piť náhradné mliečko. 😊 Spánok sa jej sice nezlepšil, ale našťastie ani nezhoršil. Prišla na chuť kašičke a za obdobie testovania pribrala takmer 500 g. ❤️

A čo teraz? Teraz bez výčitiek svedomia začnem riešiť svoj zdravotný stav, aby som mohla čas s mojimi žabkami tráviť čo najplnohodnotnejšie, keďže viem, že sme našli mliečko, ktoré je chutné, nutrične vyvážené a brušku malej princeznej vyhovujúce. ❤️

#recenzia

#test_bebasupreme

#skusenosti_beba_supremepro2

Ako ste robili tie kase prosim?Ja mam tiez kojenca ale v 14.m uz bevladzem lebo sa mi koji 25x za noc .A tiez mi flasku odmieta🙈

2. máj 2021

@prechadzka uf, no tak to je ak dosť,podobne s to mala u staršej,ale nebolo to o mlieku,iba o cuckani 🤦🤣 ano jedno z mojich detí nevie piť z fľašky a to máme doma dosť slušný arzenál,no obom to ide cez slamku 😊.
K tej kaši, najskôr som skúsila nomina kašu,zarobiť podľa návodu,o trošku redsiu a podľa použitého množstva vody som po vychladnutí na 40°C primiešala umelé mliečko. Ale tieto kaše sú zrejmé dosť "lepive" na noc a aj napriek tomu že zjedla plnú misku potrebovala mliečko. Potom sombpresla na DM bio nemliecne instantne kaše. S rovnakým postupom, aby vznikla jemná, nie hustá kaša,dávam ju 1,5hodinyvpred spaním teda o 18:00 a maličká pekne vydrží až do 1:00.obcas sú dni kedy ešte putá mliečko. No u staršej sme po 11m kvôli alergií nabehli na zeleninové polievocky na večeru, a po tých vydržala takmer až do rána.dovtedy bola tiež prísavnik,ale potom už iba ráno o piatej si dala mliečko a pekne spala ďalej.

3. máj 2021

@zamivana dakujem🙏

3. máj 2021

Začni písať komentár...

Odošli