zenulkaaa
27. jan 2017
129 

10 vecí, ktoré používame každý deň

Všetkým mamičkám a budúcim mamičkám by som rada predstavila naše aktuálne, obľúbené a každodenné produkty, a tak vám možno vnuknúť inšpiráciu, čo používať alebo čím sa zásobiť.

Môj malý drobec už bude mať o 3 mesiace 2 roky. Za čas od jeho narodenia sme si prešli rôznymi obdobiami, režim sa nám menil zároveň s tým ako rástol a taktiež aj produkty každodennej potreby buď ubúdali alebo pribúdali.

PAPIEROVÉ PRODUKTY

Plienky

Možno niektoré mamičky hrdo vyhlasujú, že ich dieťa od roka a pol chodí už iba na nočník a plienky nemajú, nevadí. Každé dieťa je iné a podľa mňa je úplne normálne, ak takmer 2 ročné dieťa ešte nosí plienky. Preto sú u nás ešte každodennou nutnosťou. Obľúbili sme si tieto z Kauflandu, ešte nikdy ich neprecikal, a v porovnaní s inými značkami a počtom plienok v balení majú asi najlepšiu cenu. Odporúčam.

Podložky na prebaľovanie

Máme aj klasickú penovú podložku určenú na prebaľovanie, no ja som si veľmi zvykla na tieto "jednorazové" prebaľovacie podložky. Pretože ich vždy jednoducho len roztiahnete pod zadok a nemusíte sa báť nehody. A dajú sa používať dovtedy, kým sa na ne nejaká tá nehoda nestane, a teda kým sa nezašpinia.

Vlhčené obrúsky Babylove

Verte tomu, že ak sa vám narodí dieťa, tak vlhčené obrúsky budete mať všade. Teda pokiaľ nie ste ich striktným odporcom, a nerozhodli ste sa pre látkové plienky a umývanie len čistou vodou.

Podľa mňa sú vlhčené utierky skvelá vec a uľahčujú celé prebaľovanie. Jednoducho rýchlo utriete to čo treba, a vyhodíte.

Vlhčené od Babylove dostať vo viacerých variantoch. Tieto biele sú určené iba na zadoček, aj ich používame iba na zadoček. Potom sú ešte modré, a tie sú určené na celé telo, teda dajú sa nimi utierať rúčky v prípade potreby na cestách, či tvárička atd.

Papierové obrúsky Babylove

A do tretice Babylove. V kuchyni nám nikdy nesmú chýbať tieto v krabičke. Keďže môjmu drobcovi vadí každá omrvinka, kúsok ryže, alebo omáčka na rukách pri jedle (ale ruky do jedla aj tak bude strkať), tak sú rýchlou pomôckou. A nielen na ruky, ale aj na pusinku, či zotretie akýchkoľvek iných nehôd pri jedle. Sú väčšie a pevnejšie ako iné papierové obrúsky, a preto aj veľmi vhodné na takéto úkony.

KOZMETIKA

Celkovo nepoužívame veľa kozmetiky, no keď už nejakú, tak siaham po Mixe. Mám odskúšaných veľa produktov aj pre seba a zatiaľ som s ňou nemala žiadne problémy. Ani môj malý.

Mixa extra vyživujúci gél 3v1

Tento jemný gélik som vám viackrát spomínala. Veľmi som si ho obľúbila a používame ho približne od malého 6 mesiacov. Nielen na kúpanie, ale aj na prípadné umytie rúk je veľmi vhodný. Je jemnučký a vonia bábätkovsky.

Krém na zadoček

Takýto krémik je povinnou výbavičkou bábätka od narodenia. Predsalen nechceme, aby malo boľavú riťku. My bežne používame tento Mixa krém na zapareniny. Je takej redšej konzistencie, dobre sa rozotiera, nedráždi, nie je parfumovaný. Máme aj zopár iných krémov, no tento používame asi najčastejšie.

Zubná kefka Curakid

Zúbky sa malému postupne prerezávali od 6. mesiacov. Našťastie zvládol to bez preplakaných nocí a iných problémov. Dnes už má vonku celý chrup a preto ho pravidelne čistíme. Keďže ja sama používam Curaprox kefky a veľmi sa mi osvedčili, výber nebol iný ani u malého. Akurát som zvolila takúto detskú verziu. Zubnú pastu zatiaľ ešte nepoužívame, pri detičkách, ktoré ešte nevedia vypľúvať to nie je nutné, aj keď viem, že pasty sú vyrábané špeciálne pre deti a môžu sa prehĺtať.

STRAVA

Sunar 3

Malého som prestala kojiť v 15 mesiacoch. Nebolo to nárazové ukončenie, ale prišlo to postupne. A keďže mlieko je pre bábätka stále nutnou potravinou, treba nejakú náhradu. Niekto je hneď za kravské mlieko, my sme ho skúšali, no do dnešného dňa ho malý nechce. Preto som zvolila Sunar. Vyrástla som na ňom ja, vyrastie aj môj drobec. Stará overená klasiku a malému chutí. Momentálne pije približne 250 ml 2 - 3 krát denne.

Fľašky

Spomínaný Sunar z niečoho musí piť. Máme viacero fľašiek, dve sú značky MAM, jedna AVENT. Z MAM fľašiek pije mliečko, z AVENT fľašky čajík a vodu.

Dojčenská voda

Áno viem, téma dvoch strán (ako očkovanie, obuv, plienky a mnoho iného). Jedným voda z plastových fliaš nevadí, iní ju budú bojkotovať. My ju používame - Lucku, Rajec, Drobček, všetky tieto striedame a robím z nej malému mlieko a čaje. Samozrejme jedlo mu varím už z normálnej vody z kohútika a postupne prechádzame na túto vodu aj čo sa týka pitia.

Ešte máme mnoho ďalších vecí, ktoré používame každý deň, ako príbory, riady, oblečenie, hračky atd. No to by sa tento článok asi nikdy neskončil, a preto som vybrala len tých desať.

Tak čo používate s vašimi deťmi vy? Máme nejaké spoločné produkty?

Príjemný večer prajem.

    Začni písať komentár...

    Odošli