Dobrý deň,vy tu všetko viete,chcela by som sa spýtať,potrebovala by som napísať žziadosť,aby som namiesto rodičovského príspevku dostávala príspevok na starostlivosť o diéte,keďže mala 2r.ide už do jasliciek a ja do práce.Dakujem
Žiadosť nájdeš tu, stačí vyplniť https://www.employment.gov.sk/sk/rodina-socialn...
Ale ak ťa jasle vyjdú menej ako je výška rodicovskeho, tak sa ti to neoplati
Podava sa ziadost na tlacive Uradu soc.veci a rodiny, netreba vlastnu formulaciu.
Plus treba este kopu inych veci. Najlepsie ti to povedia na upvsar. Kolko budes platit za jasle?
@belllinka Na upvsvare som už bola a hromadu papierov mám už doma.Akurat pani my vravela,že mám napísať ručné nejakú žiadosť a tomu nerozumiem.
@belllinka a za jasle budem platiť 280 + strava.
@zkopeckova aha, tak s tym som sa este nestretla, ze by bolo treba vymyslat ziadost
@belllinka
@darina1952
@delmondo
@macjane Dakujem
@zkopeckova to je nejaké divné. Ale asi by som len napísala - hlavička, vec a text "týmto vás žiadam o príspevok na starostlivosť o dieťa menom xy, narodené xy, ktore nastúpi do detských jaslí dňa xy.
Potom pozdrav, podpis a prilohy, tam by som uviedla všetko čo prikladám, aké potvrdenia.
Proste len takéto jednoduché nieco
Veď skúsim tam ešte tento týždeň zájsť.
@delmondo
@zkopeckova jedinú žiadosť ktorú som napísala jednou vetou bolo, ze žiadam odňat rodičovský príspevok z dôvodu podania žiadosti o príspevok na jasle.
@macjane jej ďakujem,také niečo my vravela
Na to je tlačivo na Upsvare