Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri
zuzana1404
29. sep 2017
721 

Nefrflite! Žite.

Sú dni, o ktorých sa nehovorí.  Alebo sú to dná? Dva dni som mlčala a potom som sa zrútila večer mame. Aj také asi treba.

Minulý štvrtok som sa vybrala vlakom z Popradu do Bratislavy odniesť 60 kníh na Kramáre. Na knihu O Bezvláske sa veľmi tešili. A ako by som ja mohla ísť na dovolenku, keď tie deti ani nedostanú knihu, na ktorú sa tešia?

Aj ako mama dvoch detí som sa tam, medzi Bezvlásky, naučila chodiť a teším sa na nich. A snáď odtiaľ odchádzam aspoň o trochu lepšia. Lepšia mama, lepší človek, lepší Dobrý anjel. Ale ten prílev toho lepšieho príde až po chvíli. Veľmi boľavej chvíli. 

Prešla som z izby do izby, pretože mnoho detí a mladých nedokáže prísť do herne. Zhovárali sme sa. Bolel ma zrak, sluch aj duša. S obdivom som  sledovala moju priateľku Magdu, ktorá je pre tú mládež na onkológii neraz všetkým. Strašne som ju chcela na tých izbách vystískať, keď sme žartovali a pritom sa nám chcelo plakať. Rovnako tak aj s priateľom, ktorého som stretla na jednej izbe aj s malým synčekom.

Vyšla som z nemocnice. Za sebou ťahala prázdny kufor, ktorý mal ešte pred chvíľou cez dvadsať kíl. Kráčala som. Zastavil ma až nezvyčajný pestrofarebný dom. Odfotila som si ho a kráčala ďalej ešte veľmi dlho... ktoviekam... tuším k Centralu... len ten dom si pamätám.

Domov som prišla v noci a schúlila sa k deťom. Dva dni som skoro nič nepovedala, dve noci nespala. Niekedy sa toho dosť nakopí, no. 

A potom príde tá druhá fáza. Už je tu. Vstávam s "ďakujem" na perách. Doma je smiech a stres. Ďakujem.  Som zdravá. Ďakujem. Je mier. Ďakujem. Z balkóna vidno do záhrady. Ďakujem. Na stole máme raňajky. Ďakujem. Deti idú do školy, ja do práce. Ďakujem. Som ten najšťastnejší človek. Ďakujem. Ďakujem. Ďakujem. Krehké a silné šťastie zároveň.

Mnohí ľudia ani netušia, čo majú! Nefrflite. Žite.

zdroj : http://www.zenyvmeste.sk/nefrflite--zite

    Vynikajúce! Mne na to často stačí vidieť, ako všelijako zle ľudia žijú. Myslím zdraví ľudia, ktorí nemajú žiadne "skutočné" problémy. Ako sú zmätení, zaoberajú sa nezmyslami, honobia majetky, žijú v nenávisti... tiež sa potom vrátim domov, do nášho pidi dvojizbáku, k mojim deťom, milovanemu manželovi, dáme si spolu obed, postískame sa a sme najbohatší na svete 🙂

    29. sep 2017

    Bohužiaľ mnoho rodin si zdravie vobec nevaži. Nevaži si ani deti. Tiež pracujem s detmi a niekedy mam pocit, že som na marse ked vidim ako rodičia pristupuju k svojim potomkom.

    1. okt 2017