Príspevky pre registrovaných používateľov sa ti nezobrazujú.

  Dnes ráno sme si trochu pokecali s Maťovým vychovávateľom Vladkom. Fajn chalanisko, zapálený pre vec. :o) Veľa študuje o porblematike, ktorá ho v škôlke obklopuje a povedal mi, že Maťove správanie nie je zavinené opozdením, ale tou nešťastnou dg.

  Maťo rozpráva a je celkom ukecaný, len škoda že sú to len úryvky z pesničiek a básničiek, prípadne vety ktoré kdesi započul. O normálnom rozhovore, ale stále snívam. Snáď ma niekedy prekvapí. :o)

  Včera ma môj muž "dorazil" vetou, ktorú povedal nášmu uškriekanému synátorovi "Prestaň škriekať, si normálny?!". No, čo na to povedať, žeby si nevšimol, že každý piatok chodí pre neho do špeciálnej škôlky a návštevy lekárov prespal?!

  Dnes ráno nás manžel zaviezol do škôlky autom. Pôvodne to chcel tak urobiť aj zajtra, ale po dnešnom dni to radšej vzdal. Zase to bola pre Maťa zmena a bol z toho načisto schaosený, škriekal tak že zobudil asi polovicu Bánovej. :o( alebo :o)

  Zase Maťo škriekal pri nástupe do autobusov, tak to bolo "fajné" a zase si šúchal ručičky...... musia mu asi tŕpnúť, keby tak vedel povedať, čo mu je. :o(

  Maťo má zase narušený spánkový režim........ som unavená a zničená. :o( Zato mi v sobotu urobil radosť, lebo sa chvíľu zahral so svojím bratrancom. Púšťali si autíčka. :o)

  Maťo sa učí v škôlke byciklovať!!! Doma budeme cvičiť tiež a verím, že toto leto si už urobíme spolu pekný cyklovýlet okolo vodného diela. :o) Včera večer sa mi zase Maťo zdal o niečo viac "neurotypickejší". :o)

  Včera v škôlke bol Matesko reklamovať obed. Mali buchty s lekvárom, on jednu zjedol a ostatné dve zaniesol ku okienku a povedal "eso a yžu" (mäso a ryžu). Proste buchta môže byť ako zákusok, ale on sa chce najesť!!! :o) Nestratí sa, chalanisko jeden!

  Dcéra Silvia sa chystá na svoj prvý školský ples. :o) Včera sme mali dôležitú debatu o mame jej kamaráta.......... keby mala také starosti aj o mňa. :o(

  Včera Matesko vyskúšal pevnosť nervov starej mamy, ktorá mu chcela navliecť pri odchode zo škôlky nové nohavice. Aj napriek mojím upozorneniam, moja mama sa nedala odradiť a................ Maťo škriekal až sa prišla pozrieť pani riaditeľka. :o(

  A zase bojujeme s uškriekanými nástupmi do autobusu. Ešte, že majú páni šoféri pevné nervy............ uvidíme dokedy. Myšlienka, že budem jazdiť predsa len autom u mňa naberá jasnejšie kontúry. :o( alebo :o)

  Takže nabiehame zase na pravidelné ranné vstávanie a dopravovanie do škôlky. Dnes to bolo super a momentálne je v kurze pesnička "Macko Uško" a básnička "ako Jožko Pletko...". :o)

  Celý predĺžený víkend sme sa "mečovali". On s penovým mečom samosečom a nástrojom (badmintonovou pákou) - každé v jednej ruke a ja som bola ozbrojená varechou. :o) No, prsty mám od tej pálky riadne otlčené !!!

  Týždeň zaznamenávam jeho záujem o modlenie, teda lepšie povedané o prežehnanie sa. Ocino mu to ukázal na cintoríne a odvtedy stále by len "oceho".

  Prázdniny sa nám neudržateľne krátia. Ešte zajtra ideme na kontrolu na nerol´giu (bojím, bojím) a potom zase škôlka. Aj sa tešíme a aj mám obavy. :o( alebo :o)

  Včera sme zase trošku pracovali, ale Maťa skôr zaujali čísla stránok v pracovnom liste ako jednotlivé úlohy. Je ťažké ho zaujať na "prácu spolu".

  Už týždeň neužívame encephabol...... a včera poobede bol zase Maťo čudný. Dostala som strach! Hrozný strach........... zase sa hral s vlastným tieňom, bol úplne mimo reálny svet.......... Nový rok sa teda nezačal práve najšťastnejšie. :o(

  Prajem všetkým do nového roku len to naj, naj, naj, veľa šťastia, spokojnosti a hlavne zdravia. :o)

  Včera si Maťo zahryzol tak poriadne do jazyka. Chúďatenko malé, stalo sa mu to pri jeho skákaní z jednej sedačky na druhú. On je v poslednej dobe ako z divých vajec a namiesto, aby sa vybehal vonku tak najradšej vyvádza takto doma. :o(

  Ešte dodatok k predchádazjúcemu. Od predvčerajška mi k odpovedi "bouo" pridáva aj "bukta usota". No, čo to môže byť?! Zatiaľ som to preložila ako "buchta ušatá", ale to mi moc nesedí. :o)

  Pokračujeme v grafomotorických cvičeniach, ale je to bieda......veľká bieda. :o( Strašne si zvykol, že mu niekto vedie ruku a to kreslenie ho vôôôôôbec nezaujíma. Stále sa dožaduje odo mňa otázky "Ako bolo v škôlke?" na čo dostávamodpoveď "bouo".

  Včera sme skúšali trošku pracovať. Maťo vydržal až 10 minút, ale chvalabohu aj za to. precvičovali sme vodorovné, zvislé čiari a kruhy. :o) Najviac mu idú tie kruhy, ktoré zabiehajú skôr do špirál. :o)

  Začali sme počítať 1,2,5. 3 a 4 sa nám kdesi stratili, ale určite ich časom nájdeme. :o)

  A už je po sviatkoch..... Maťo ma "nesklamal" je to skromný človiečik, kľudne by mu pod tým stromčekom stačilo jedno autíčko. Čo bolo zabalené, to ho nezaujímalo. Momentálne máme hitovku "Tancuj, tancuj...." a v slovách vedie "hňusná mačka". :o)

  Prajem všetkým pohodové, pokojné a krásne vianoce. Nech si každý nájde pod stromčekom to, po čom tajne túži a vychutnajme si tie nádherné iskričky v očkách našich detí, ktoré zažiaria práve v tento deň. :o)

  Dovolenka prešla ako voda. :o( Ale stihli sme sa posánkovať, guľovať, koláčiky napiecť, upratať a znovu nabordelovať.... takže čas bol plne využitý! :o) Maťo naháňal vo vani kapra so sitkom, čo mi šlohol v kuchyni, keď som piekla. :o)

  Konečne prázdninujeme. Jeden deň z troch je už pomaly za nami a koláče sú ešte neupečené. :o( Zato Maťo je ostrihaný a stále sa kontroluje v zrkadle. :o)

  zuzanada
  17. dec 2010    Čítané 0x

  Vitajte v Holansku

  Na jednom blogu, ktorý založili rodičia detí (Sáry a Jakubka) trpiacich nevyliečiteľnou chorobou mukopolysacharidózou typu III. A, som našla tento ani neviem ako ho nazvať "článoček?":

                                                                                       Vítejte v Holandsku

  Často jsem dotazována na zkušenost s výchovou hendikepovaného dítěte. Aby lidé, kteří touto zkušeností neprošli, dokázali lépe porozumět pocitúm, které zažívám. Asi takhle.....

  Když zjistíte, že čekáte miminko, cítite se úžasně, asi jako když plánujete skvělou dovolenou do Itálie. Nakoupíte turistické příručky a začnete plánovat. Koloseum, Michelangelúv David, Gondoly v Benátkach. Naučíte se několik užitečných frází. Nemúžete se dočkat.

  Po měsících netrpělivého čekání, den D přichází. Vyrážíte. Po několika hodinách letadlo přistáva a oznamuje: "Vítejte v Holandsku". "Holandsku?!?" "Co tím myslíte? Letěla jsem do Itálie. Mám být v Itálií. Celý život jsem snila o tom, že pojedu do Itálie."

  Ale změna v letovém plánu zapříčinila, že jsme přistáli v Holandsku a nezbýva, než tam zústat. Dúležité ale je, že vás nevysadili na odporném, špinavém, nakažlivém  místě, plném hladomoru a nemocí.

  Prostě je to jiné místo.

  Není tak rozlehlé a oslnivé jako Itálie. Ale poté, co naberete druhý dech a rozhlédnete se kolem, všimnete si, že Holandsko je zemí větrných mlýnú a tulipánú. A je zemí Rembranda.

  Nezbýva vám nic jiného, než nakoupit nové příručky. A naučit se nový jazyk. Potkáte se s úplně jinýma lidmi, které by ste jinak nepoznali.

  Ale každý, koho znáte, cestuje právě do Itálie..... a všichni vám nadšeně vypráví, jak úžasně si to tam užili. A vám nezbýva než po zbytek svého života říkat: "To je místo, kam jsem měla taky jet. To byl múj plán." A bolest nikdy nepoleví.... protože nesplnění velkého snu je velkou ztrátou.

  Ale pokud budete celý život naříkat nad tím, že jste se nedostali do Itálie, nikdy nepoznáte všechno to krásné a výjimečné, co nabízí ....... Holandsko.

  Autor: Emily Kingsley

  Tak dnes sme išli posledný krát v tomto roku do škôlky! Hurááááááá Teraz budem mať 3 týždne bez ranného naháňania sa s malým do škôlky. Už budem chodiť LEN do práce. :o)

  Nutne potrebuje psychický oddych už nevládzem reagovať na hlúpe pripomienky k vrieskaniu môjho drobca a už ho ani nevládzem ukľudňovať. Som vyšťavená a nedokážem sa poriadne sústrediť na prácu!!! POMÓOOOC!!!!! :o(