Výsledky vyhľadávania pre slovo #historia

  Zruš hľadanie
  janinah
  Správa bola zmenená    15. júl 2019    

  #historia kakania

  áno,dobre čítate😉....poučné,zábavné,nie vulgárne,nasmejete sa....
  https://www.youtube.com/watch?v=4O5NhGaYVfo

  zoizoi
  21. apr 2016    Čítané 42x

  Z mena HiPP názov obchodnej značky

     V druhej polovici 19. storočia starý otec Joseph Hipp (1867 – 1926), ktorý pochádzal z Günzburgu nad Dunajom, pracoval v  cukrárni a predajni sviečok v Pfaffenhofene – v obchode, ktorý neskôr sám prevzal.

     V roku 1897 sa Joseph Hipp oženil s Mariou Ostermayer, ženou z Pfaffenhofenu, a spolu položili základy rodiny s mnohými deťmi. Po narodení dcéry v roku 1898 sa im v roku 1899 narodili dvojičky, ktoré mali problémy s výživou. Ich matka mala problémy s dojčením, a preto sa ich otec rozhodol, že musí vyriešiť tento výživový problém.

     Preňho ako pre kreatívneho cukrára to nebolo veľmi ťažké. Upiekol sucháre a vyrobil z nich svoju vlastnú suchárovú múčku. Touto suchárovou múčkou obohatil mlieko, ktoré bolo následne oveľa sýtejšie. Dvojičky žili a prosperovali, rovnako ako ďalších päť detí!

     1901: Prvý výrobok. Chýr o úspechu suchárovej múčky pre deti, ktorú vyrobil manžel Márie Hipp a ktorú ona samozrejme tiež predávala v obchode, sa čoskoro rozšíril a Joseph Hipp už na začiatku 20. storočia zásoboval aj mnohých kolegov-cukrárov. Týmto spôsobom náhodou vznikla z cukrárne malá továreň na suchárovú múčku J. Hippa pre deti, ktorá sa napokon desaťročia predávala vo svojom dobre známom žlto-čiernom obale.

                                (Vďaka tejto suchárovej múčke sa na začiatku 20. storočia

                                         stal z mena HiPP názov obchodnej značky.)

     Jeden z jeho synov, Georg Hipp (1905 – 1967), mimoriadne aktívne propagoval suchárovú múčku. Ako 16-ročný ju začal predávať v Mníchove spôsobom podomového predaja. Obchodný podnik rodičov sa čoskoro stal príliš malý.

     Preto Georg Hipp toto odvetvie odčlenil a v roku 1932 založil v Pfaffenhofene svoju vlastnú spoločnosť.

                                               (Zakladateľ spoločnosti Georg HiPP st.)

     Suchárová múčka pre deti sa na nemeckom trhu dobre predávala až do 70. rokov minulého storočia.
     V polovici 20. storočia sa Georg Hipp rozhodol, že bude priemyselne vyrábať príkrmy podľa amerického vzoru. V rokoch 1957/58 sa na trh uviedli štyri produkty: dva druhy zeleninového príkrmu a dve menu.
     Veľmi skoro (1959/60) sa obal zmenil z konzervy na oveľa praktickejšie a hygienicky bezpečné poháriky.
     Sortiment výrobkov HiPP sa rozširoval a rozširoval, od štiav až po zeleninové, ovocné, zeleninovo - mäsové a mäsové príkrmy, od detských dezertov po detské menu a obilné ovocné kaše.

           (Po prvýkrát sa v Nemecku priemyselne vyrábala a ponúkala detská výživa.)

     Súčasne s prvou priemyselnou výrobou detskej výživy začal Georg Hipp v roku 1956 pestovať ovocie a zeleninu v prirodzených  pôdach a bez použitia chemikálií. Povzbudený myšlienkou švajčiarskeho priekopníka Dr. Hansa Müllera, zakladateľa ekologického poľnohospodárstva, mal jediný cieľ: vyrábať zdravú a chutnú dojčenskú výživu z BIO surovín.

     Rodinná farma Ehrensberg blízko Pfaffenhofenu potom prešla na ekologickú produkciu. Syn Claus a jeho dvaja bratia Georg a Paulus prevzali v roku 1967 riadenie spoločnosti a krok za krokom ďalej rozvinuli myšlienku  ekologického poľnohospodárstva.

     Ako priekopník ekologického poľnohospodárstva cestoval sám Claus HiPP od farmára k farmárovi, aby sa zapojil do ťažkej úlohy zvyšovania povedomia. Postupne sa mu podarilo presvedčiť farmárov o svojej myšlienke a vybudovať sieť zmluvných BIO fariem.

                                                               (farma Ehrensberg)

  zdroj: www.hipp.sk 

  Ak máte radi HiPP pridajte sa k nám do skupiny HiPP, HiPP, HurÁÁ  https://www.modrykonik.sk/group/8382/

  Teším sa na Vás 🙂