Výsledky vyhľadávania pre slovo #cervenynos

  Zruš hľadanie
  cervenynosOverená organizácia
  4. sep 2022    

  Maminky školákov, pribaľte zajtra deťom do tašky aj náš veselý klaunský rozvrh! Každý deň bude pripomínať, že s humorom ide všetko (aj v škole) ľahšie. 🙂 O krásnu ilustráciu sa postarala ilustrátorka Johanka Jánošíková.

  Stiahnite a vyplňte rozvrh v pdf: https://www.cervenynos.sk/rozvrh

  #cervenynos

  cervenynosOverená organizácia
  18. júl 2022    

  „Klauni sú naše srdiečka, chodia k nám už niekoľko rokov. Vždy prinesú veľa smiechu, radosti. Keď vidíme, ako sa Maťko pučí od smiechu, nič krajšie pre nás rodičov neexistuje. 🙂" - mamka Ľudmila

  Martinko je náš kamarát, stretávali sme ho v nemocnici a teraz ho chodíme rozveseľovať priamo domov. Patrí medzi vážne choré deti, ktoré sú sučasťou nášho progamu Prezuvky máme. Maťka veľmi pozdravujeme a prajeme mu veľa dôvodov na úsmev. 🍀

  #cervenynos

  cervenynosOverená organizácia
  6. júl 2022    Čítané 23x

  Otvorte srdcia smiechu

  Nech sa páči, otvorte dvere a vstúpte do nášho skutočného príbehu. Prejsť dverami totiž nie je vždy také ľahké, ako sa môže zdať. O tom by vám vedel rozprávať aj v tom čase ešte len dvojročný Sebi, ktorý strávil takmer 2 mesiace v nemocnici.

  Dvere jeho nemocničnej izby v istom momente úplne prestali poslúchať. Počas jednej zo svojich pravidelných návštev na to doplatili aj zdravotní klauni. Kus dreva im drzo stál v ceste. Narazili si oň svoje červené nosy a Sebi, dovtedy mĺkvy a zamyslený, vyprskol do hlasného smiechu.

  „Sú pokazené,“ stanovili klauni dverám jednoznačnú diagnózu a Sebi sa neprestával smiať.
  „Veru,“ povzdychla si jeho mamina Mirka. „Už dva mesiace sa cez ne nevieme dostať domov.“
  „Opravíme ich hneď, ako sa bude dať,“ prisľúbili klauni.
  O týždeň Sebiho zápal ako zázrakom zmizol.
  „Hurá,“ oznamuje s úsmevom klaunom, keď ho znovu prídu navštíviť. „Dvere sú opravené!“
  A jeho mamina konečne začína baliť kufre na cestu domov.

  „Napriek dlhému pobytu v nemocnici Sebi na podobné prostredie nezanevrel,“ vraví Sebiho mamina. „Doteraz totiž rád spomína na červenonosých pánov doktorov, ktorí ho rozosmiali. Dnes má tri roky a raz za čas musí absolvovať nejaké to vyšetrenie. Bez plaču a s úsmevom ide za každým lekárom, aj keď nie je z Červeného nosa.“ - Sebiho mamina Mirka

  Aj teraz je hospitalizovaných veľa detí, ktoré potrebujú pravidelne rozveseliť. Trvalý príkaz je ten najjednoduchší spôsob, ako zabezpečiť, že dobrá nálada a smiech budú mať dvere vždy dokorán. Ďakujeme.

  cervenynosOverená organizácia
  Správa bola zmenená    27. jún 2022    

  Pani Eva už zdravotných klaunov pozná a vždy sa teší na ich veselú návštevu. „Ste príma!" usmieva sa a stisne klaunskú ruku. Smiech, ale aj ľudský kontakt, dotyk a pohladenie sú pre seniorov veľmi dôležité. Vďaka vašej podpore môžu vyškolení zdravotní klauni prinášať úsmevy seniorom v zariadeniach po celom Slovensku.

  Prispieť a darovať radosť môžete tu: https://cervenynos.darujme.sk/chcem-pomoct/

  #cervenynos

  cervenynosOverená organizácia
  20. jún 2022    

  „Zase raz ďakujeme," napísala nám Janka. Sú deti, ktoré v nemocnici stretávame opakovane. Sme radi, že môžeme byť ich dôvodom na úsmev. A to všetko vďaka vašej pomoci a podpore. Prajeme Janke a synovi veľa zdravia. 🍀 #cervenynos

  cervenynosOverená organizácia
  16. jún 2022    Čítané 259x

  Fidlikára pre deti so zdravotným znevýhodnením

  Fidlikáru sme vytvorili pre deti s autizmom a deti s vážnym mentálnym a kombinovaným zdravotným znevýhodnením. Pozrite si momenty z tohto predstavenia v zariadení Centrum Svetielko v Bratislave. 

  Pri Fidlikáre ide najmä o individuálny prístup ku každému dieťaťu a o vytvorenie pokojnej atmosféry, v ktorej môžu deti objavovať nové podnety.  Niekedy to môže byť spievanie vlastného mena, zvuk hudobného nástroja alebo cinkanie kľúčov, ktoré ich inšpirujú, aby vykukli zo svojho sveta. 

  Fidlikára sa sústreďuje najmä na zmyslové vnemy. Jednoduchý príbeh, dotyk látky či objatie prinášajú nové podnety, ktoré môžu byť pre uzavreté deti liečivé. Každé si prežíva predstavenie po svojom a to je v poriadku. Nemusia sa prispôsobiť Fidlikáre, tá sa prispôsobí im.

  FOTO: Mária Műhl Candráková

  cervenynosOverená organizácia
  26. máj 2022    

  Quido a Krvinka vyrazili na cesty! 🚗 Vážne choré deti totiž navštevujeme nielen v nemocnici, ale chodíme za nimi aj priamo domov. 🏠 A tak zaklopali na dvere, za ktorými sa už na nich tešila celá rodina. Nielen pacient, ale aj súrodenci a rodičia veľmi potrebujú radosť a smiech, pretože keď ťažko ochorie dieťa, zasiahne to všetkých. „Tento program je pre mňa veľmi silný. Dáva ma to do pokory. Uvedomím si, ako veľa máme, keď máme zdravie. Bežné starosti s deťmi, škola, úlohy sú zrazu úplné maličkosti. Nielen dávam, ale oveľa viac dostávam," povedal o programe PREZUVKY MÁME zdravotný klaun Roman Večerek alias doktor Quido Bublanina.
  #cervenynos

  cervenynosOverená organizácia
  11. máj 2022    Čítané 13x

  Aj potknutie či pád treba natrénovať 🔴

  Ako sa správne potknúť, šmyknúť či vraziť do dverí? To všetko si vyžaduje poctivý tréning 💪, ktorý však následne u detí v nemocniciach vyvolá skutočné výbuchy smiechu. 🙂 Zdravotní klauni majú za sebou 3-dňový intenzívny workshop, na ktorom trénovali slapstick comedy - ide o komediálny štýl, pri ktorom sa využívajú zveličené pohyby a gestá. Lektorom bol skutočný odborník na fyzickú komédiu, Michal Chovanec zo Zdravotní klaun. 🔴  

  Za poskytnutie krásneho priestoru na tréning ďakujeme štúdiu Loca v Banskej Bystrici. 

  Video: Ján Mikuš

  cervenynosOverená organizácia
  9. máj 2022    

  Keď ide Viki do nemocnice, vie, že ju tam čaká aj niečo veselé. 🙂 Sme radi, že sme Vikinku rozveselili už viackrát a aj po rokoch u nej najviac bodovala naša bublino-terapia 🔴 Za fotky ďakujeme mamke Miške a Viki veľmi pozdravujeme. 🍀
  #cervenynos

  cervenynosOverená organizácia
  6. máj 2022    

  V každej nemocničnej izbe nás čaká jeden príbeh. 🏥 Spoznávame malých hrdinov a hrdinky, ktorí majú za sebou náročné chvíle, ktoré spolu s nimi prežívajú aj ich rodičia. O to viac sa tešíme z každého úsmevu a smiechu, ktorý sa ozve počas našej klauniády. 🔴 Ako ste prežívali pobyt v nemocnici s vašimi deťmi vy?

  Za fotky z NÚDCH Bratislava ďakujeme mamke Elene. ❤

  #cervenynos

  cervenynosOverená organizácia
  1. máj 2022    

  Prvý deň v nemocnici je pre všetky deti náročný. O to viac nás potešila správa aj s fotkou od mamky Martiny. ❤ „Sme prvý deň v nemocnici a najviac sme potrebovali vás. Ďakujeme!" Prajeme malému pacientovi Ruslankovi veľa zdravia. 🍀

  Dnes je Medzinárodný deň smiechu. Ďakujeme, že vďaka vašej pomoci sa smejú deti v nemocniciach po celom Slovensku a môže im byť ľahšie aj počas náročných chvíľ.

  #cervenynos

  cervenynosOverená organizácia
  25. apr 2022    

  Máme za sebou 18 rokov plných smiechu. ❤ Vďaka vašej pomoci vznikli za 18 rokov existencie Červeného nosa neopakovateľné príbehy s deťmi a seniormi, na ktoré nezabudneme. Toto sú niektoré z mnohých správ od vás:

  „Od narodenia sme v nemocnici niekoľkokrát ročne a Laurinka sa na nič iné stále nepýta, len kedy prídu zase klauni. A tá radosť, keď sa zjavia, je neopísateľná."

  „Spravili ste veľmi veľa pre Dorotkinu zlomenú detskú dušičku."

  „Príchod a hlavne dlhé zotrvanie na detskej onkológii otrasie životmi v základoch deťom aj rodičom. A aj vy ste nám ten "pobyt" spríjemnili. Ďakujeme."

  Vážime si a ďakujeme, že aj vy ste Červený nos. Pomôcť aktuálne môžete aj vašimi 2% z dane. Tu nájdete postup a tlačivá: https://bit.ly/3OxD48T

  #cervenynos

  cervenynosOverená organizácia
  12. apr 2022    Čítané 301x

  DETI ODPOVEDAJÚ: Čo znamená byť dospelý?

  Všetci dospelí raz boli deťmi. Čo znamená dospelosť a na čo by dospeláci určite nemali zabudnúť, na to sme sa spýtali detí z Materskej školy P. Horova 3 v Bratislave. Odpovede vás prekvapia, rozosmejú a prinútia zamyslieť sa na tým, čo nám dospelým v životoch chýba. Nechajte si poradiť od tých, ktorí sú na detstvo skutoční odborníci! 🙂

  Občianske združenie ČERVENÝ NOS Clowndoctors oslavuje v apríli 18. narodeniny. Sme teda oficiálne dospelí, avšak v duši si stále nesieme aj to detské, hravé a kreatívne. Ďakujeme, že spolu s nami už 18. rokov prinášate viac smiechu a radosti deťom, ale aj seniorom a dospelým pacientom po celom Slovensku. Prečítajte si, čo všetko sme za 18 rokov stihli vďaka vašej pomoci a podpore.

  cervenynosOverená organizácia
  31. mar 2022    

  Keď ordinuje doktor Žinčica, deti majú o dôvod na úsmev postarané. 🙂 Ďakujeme maminke za fotku z nemocnice a prajeme veľa zdravia. 🍀
  #cervenynos

  cervenynosOverená organizácia
  23. mar 2022    

  „Spravili ste veľa pre Dorotkinu zlomenú dušičku." Toto je príbeh, z ktorého sa nám naše nosy 🔴 leskli od dojatia. So súhlasom mamky zdieľame:

  „Dobrý deň, chcela by som sa zo srdca poďakovať zdravotným klaunom, ktorí mojej dcérke Dorotke spríjemňovali chvíle počas liečby na detskej onkológii a aj na oddelení TJKD v Bratislave. Prvýkrát sme zdravotných klaunov stretli v lete minulého roka a Dorotka sa ich spočiatku bála. Ale to nie preto, žeby boli strašidelní, alebo čo. Boli úžasní. Len naša Dorotka vo svojich 4 rôčkoch bola psychicky na dne, zo situácie, ktorá ju postretla, z prostredia nemocnice, z odlúčenia od časti rodiny... Uzatvárala sa pred svetom, a s okolím komunikovala len minimálne... Zdravotní klauni nás však navštevovali aj naďalej a po čase ich už Dorotka zvedavo sledovala z môjho náručia a dokonca sa aj usmievala. Neskôr sa už na ich návštevy tešila a pýtala sa, kedy opäť prídu. Síce s nimi komunikovala a interagovala len minimálne, vždy keď odišli, tak o nich s nadšením rozprávala a videla som, ako sa jej srdiečko napĺňa radosťou... Pri poslednej ich návšteve počas našej hospitalizácie dokonca prišla klaunom sama otvoriť dvere.
  Spravili ste veľmi veľa pre jej zlomenú detskú dušičku. Ešte raz vám všetkým ďakujeme. A prajeme vám veľa úspechov vo vašej práci, ktorá skutočne má zmysel."
  S pozdravom
  mamina Dorotky

  Prajeme Dorotke veľa zdravia a dôvodov na úsmev. 🍀

  Ďakujeme, že tvoríte toto poslanie s nami - je to možné iba vďaka vašej pomoci a podpore. ❤

  #cervenynos

  cervenynosOverená organizácia
  Správa bola zmenená    4. mar 2022    

  🔴 „Najkrajšia vizita plná smiechu! Klobúk dole pred vašou prácou," poslala nám správu s fotkou mamka Adriana zo žilinskej nemocnice. 🔴
  #cervenynos

  cervenynosOverená organizácia
  28. feb 2022    

  Humor pomáha aj v tých najťažších chvíľach. 🇺🇦 Keď sme v piatok večer dostali prosbu, že na ukrajinských hraniciach a v tábore pre utečencov je veľa detí, ktoré potrebujú rozveseliť, neváhali sme ani sekundu. Hneď v sobotu sme vyrazili a cez víkend sme navštívili Ubľu aj tábor v Humennom. Ukrajinské deti, ich mamy aj staré mamy zažívajú obrovský stres a neistotu. Práve humor môže priniesť tak potrebnú úľavu a uvoľnenie. 💙💛
  Naše klauniády bez zmien pokračujú aj v slovenských nemocniciach. Smiech naozaj pomáha a sme radi, keď ho môžeme priniesť tam, kde je tak veľmi potrebný.
  #cervenynos

  cervenynosOverená organizácia
  25. feb 2022    

  Aj nemocnica môže byť miesto, kde sa ozýva smiech. Sme radi, že Matiaska počas hospitalizácie rozveselili naše dve klaunské odborníčky - doktorka Dialýza Odmeraná a sestrička Krvinka Obehová. „Malého ste krásne zabavili, dlho sa tak nenasmial. S deťmi to viete dokonale. Nádherné spríjemnenie celého dňa Pozdravujeme," napísala nám mamka Andrea. Prajeme Matiasovi veľa zdravia a veľa rozosmiatych chvíľ. 🍀
  #cervenynos #fotkyodvas

  cervenynosOverená organizácia
  20. feb 2022    

  Laurinka je malá bojovníčka, ktorú sme už stretli v nemocnici viackrát. Sme radi, že jej môžeme priniesť radosť vo chvíľach, ktoré určite nie sú jednoduché. Za fotku ďakujeme mamke Natálii a zdieľame aj jej odkaz: „Od narodenia sme v nemocnici niekoľkokrát ročne a na nič iné sa stále nepýta, len kedy prídu zase klauni. A tá radosť, keď sa zjavia, je neopísateľná." ❤

  Pozrite si aj video, ako to vyzerá, keď Lauri navštívia klauni: https://bit.ly/3p0UIXk

  Laurinka, držíme ti palce, prajeme veľa zdravia a veľa dôvodov na úsmev. 🍀

  #cervenynos

  cervenynosOverená organizácia
  18. feb 2022    

  Premeňte vaše 2% z dane na smiech detí v nemocniciach. 🔴

  Čo všetko dokáže vaša pomoc? Zdravotní klauni rozveselia deti aj vo chvíľach, keď im je ťažko. Adamko vďaka klaunom zabudne, že mu berú krv. Lucka sa smeje cestou na operáciu. Viki s mamkou sa tešia na klaunskú návštevu počas dlhej a náročnej liečby. 🏥
  Venovanie 2% nie je žiadna veda, tu nájdete prehľadný postup: https://bit.ly/3H75YYE

  Ďakujeme, že vám to nie je ľahostajné.

  #cervenynos

  cervenynosOverená organizácia
  Správa bola zmenená    4. feb 2022    

  Dnes je Svetový deň proti rakovine. Práve detská onkológia bola prvým oddelením, ktoré zdravotní klauni pred takmer 18 rokmi navštívili. Sme radi, že môžeme dodnes prinášať úsmev deťom, ktoré ho v boji s ťažkou chorobou tak veľmi potrebujú, ale aj ich rodičom, pre ktorých je liečba rovnako psychicky náročná.
  #cervenynos

  cervenynosOverená organizácia
  3. feb 2022    Čítané 41x
  Ilustračná foto

  Viem, kde hľadať superhrdinov

  Keď prídete na detskú onkológiu, je možné, že váš život sa otrasie v základoch. My, zdravotní klauni, však na toto oddelenie nechodíme smútiť. Najradšej sme, keď sa z izieb ozýva smiech.

  FOTO: ilustračná

  Prečítajte si skutočný príbeh, ktorý podľa svojho zážitku z detskej onkológie napísala zdravotná klaunka Mariana Bódyová alias sestrička Bodka.

  ...

  Oči má veľké, sivo modré a farba pleti sa každý deň mení. Raz je žltšia, raz sinavejšia, inokedy úplne bledá. O vlasy prišla. Keď sa stretneme, pozerá na mňa celkom drzo. Vyzerá to tak, že ma o chvíľu aj opľuje. alebo spustí spŕšku nadávok, ak si ten blbý klaunský nos nedám okamžite dole. Málokedy sa mi rozklepú kolená, ale toto je prípad, keď som rada, že ich mám zahalené bombarďákmi po „babičke“. 

  Očný kontakt je tá prvá zastávka, z ktorej môžete vyhodnotiť atmosféru, odhadnúť náladu pacienta. Zrak ma neklame, toto dievča mi chce vraziť. 

  Kontrolka v mozgu mi však zabliká a zdravý úsudok mojej hlave vysvetlí, že mám ísť do toho a že všetky moje obavy sú len paranoja. Mám plné ruky cirkusových rekvizít a postupne mi všetky začnú vypadávať. S pevným odhodlaným hlasom sa mladej opýtam: „Tak čo, vyskúšame niečo?“ Evidentne ju ohúri môj drsňácky tón hlasu, lebo s jemným úškľabkom prikývne: „Dobre, skúsim.“ Zodvihne zo zeme zopár rekvizít a postaví sa zo stoličky, od kreatívnej práce, ktorá je tu na oddelení akýmsi druhom psychohygieny. Je krehká ako porcelán, ale zaprie sa o stoličku a už vyhadzuje jednu cirkusovú rekvizitu za druhou. Je zvedavá. „Načo je toto? A s týmto čo sa robí? Toto poznám...“

  Celý príbeh nájdete TU.

  cervenynosOverená organizácia
  24. jan 2022    

  Už ste dnes povedali niekomu kompliment? Rýchlo do toho, je Svetový deň komplimentov! A ako prijať kompliment, to vám poradí naša primárka DeMencia. 🔴 #cervenynos

  cervenynosOverená organizácia
  21. jan 2022    

  V nemocnici sme stretli skutočnú princeznú. ⭐️ Malej pacientke chýbala už len hviezda na čele a tak sa doktor Bublanina a sestrička Vygumovaná pustili rýchlo do práce, aby nejakú čo najskôr zohnali. 🙂

  Za fotku ďakujeme mamke Zuzane, ktorá nám poslala aj odkaz: „Dcérke sa klauni veľmi páčili. Boli super, sme sa nasmiali." ❤

  Pomôžte prinášať viac radosti deťom do nemocníc. Venujte vaše 2% z dane pre Červený nos: https://bit.ly/3qNELFb

  #cervenynos

  cervenynosOverená organizácia
  18. jan 2022    

  Pracujte pre Červený nos! 🔴 Hľadáme posilu do nášho tímu v kancelárii na pozíciu asistent / asistentka umeleckého oddelenia. Ide o prácu, pri ktorej netreba nosiť červený klaunský nos. 🙂

  Viac info: https://www.cervenynos.sk/klaunovinky/news/deta...

  Na starosti budete mať zabezpečenie vzdelávania zdravotných klaunov, prípravu písomných podkladov a štatistík, či komunikáciu s partnerskými zariadeniami. Za kolegov budete mať nielen tím v kancelárii, ale aj 60-členný klaunský tím. Okrem toho si u nás užijete kreatívnu atmosféru, možnosť pracovného rastu a príjemné prostredie v rodinnom dome s malou záhradou.

  Tešíme sa na spoluprácu!

  #cervenynos