Zápal stredného ucha

sisko78
29. okt 2012

☹ dnes sme boli v ba na pohotovosti totizto u nas na blizku nikde orl pohotovost nieje sofinke urcieli zapal stredneho ucha nasadene antibiotika:(kedy jej bude uz lepsie ?

sendy182
29. okt 2012

@sisko78 ahoj neboj bude čoskoro............atb jej pomôžu...........pozor na prievan...........vitamíny, pitný režim a hlavne kľud......https://www.modrykonik.sk/fotoblog/strapco13/cl...

henrietag
30. okt 2012

Dobry den prajem ja som ho prekonala pred casom parkrat , u mna to prebiehalo nasledovne strasne bolesti navsteva usneho a uz vecer som citila podstatne ze mi je lepsie.. trvdil ze si tam zanasam dako infekciu poradil mi zmenu samponu - balzamu a este aby som si minimalne čislila usi ale to si samozrejme cistim :D všetko dobre s malou sucitim je to strasne neprijemne

ivett1
30. okt 2012

@sisko78 ahoj, naši obaja mávali zápal stredného ucha a naozaj atb zaberú veľmi rýchlo, tak len treba vydržať... my sme boli priamo na ORL (nie na pohotovosti, teplota bola do tých 38 °C...) ...držím palce🙂

helencek
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sisko78
autor
30. okt 2012

@sendy182
@henrietag
@ivett1
@helencek dakujem krasne za info uz ma ant.a je lepsie uz v noci sme spinkali a od rana bez horucky 🙂dufam ze bude dobre

alenata
30. jan 2013

Ahojte. Prosila by som o radu...dcérka práve prekonáva zápal stredného ucha, berie ATB. Pár dní mám pocit, že horšie počuje, no dneska som sa utvrdila v tom, že pravé uško určite dobre nebude ☹ Na kontrolu máme ísť v utorok. Neviem, či to nemám riešiť skôr a nečakať do utorka....nechcem jej to zanedbať.....poradíte?

billam
30. jan 2013

@alenata ahoj, ja by som isla hned zajtra k lekarovi.

agnes28
22. nov 2013

Dobrý deň, potrebujem poradiť. Dcérka má zápal stredného ucha, v sobotu sme boli na pohotovosti, predpísali jej ATB. Dávam jej aj Burowove kvapky, ale nepozdáva sa mi, že sa ešte stále sťažuje napr. pri smrkaní že ju to uško bolí. Je to normálne? ATB berie už 6 dní takže by to malo byť preliečené. Ďakujem za odpovede

billam
22. nov 2013

@agnes28 ahoj, choď s nou na ORL, pozrú sa do uška.

agnes28
23. nov 2013

No tak sme zbehli na ušné, zápal pretrvával tak sme dostali otobacid a o týždeň kontrola. díky za reakciu @billiam

mamazem
1. dec 2013

Z prírodných prípravok je na zápal stredného ucha veľmi dobrá kombinácia Renol vnútorne + Audiron kvapky do ucha. Kvapky Audiron aj nám doma veľmi pomáhajú, pri bolestiach uší aj zubov.

coffinka
10. dec 2013

@helencek ..ahoj,chcem sa ťa opýtať,vrátil sa opakovane niekedy synkovi zápal stredného uška?

helencek
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nycanka
19. dec 2013

Aj my mame problemy s uskami....pred rokom mal syn obojstranny zapal steedneho ucha, ponasadwni atb a kvapiek mu po tyzdni boli super...no po roku sme na tom podobne, zapal to chvalabohu nebol, no oche krivky v oboch uskach...syn zle pocul, vobec nereagoval na moj hlas az pokial som ho nezvysila...po 3 tt sme na tom podobne... kazda vacsia nadcha nam robi problemy s uskami... dostali sme odporucanie na vyber nosnej mandle. Ak ste to niektora z vas absolvovali, pomohlo vam to? Dakujem

otulik
16. okt 2014

ahojte v januari nam vybrali mandle a dali stimulku do laveho uska prepichovali obe uska v auguste ju vybrala dr.ze je vsetko ok odlupovala sa a teraz mame sopliky vcera sa stazoval za uska a aj v noci sme nespali isli sme dnes rano k dr.a povedala ze ma zapal stredneho uska dala ATB,kvapky kontrola o par dni...lenze ked sa mu to bude opakovat znova mu musi dat stimulku som z toho nestastna lebo sme si uz dost prezili s timi uskami emoticon davala by mu znova pod narkozou znova to vsetko prezivat??(((ja len dufam ze ATB zaberu.

silvuska22
19. jan 2015

Skusali ste uz Wobenzym? Mozu ho aj deti a velmi pomaha pri zapaloch, urychluje hojenie bez vedlajsich ucinkov, my ho mame v rodine odskusany aj stari aj mladi, konkretne po vybere krcnyhc mandli a dcerke sa to hojilo ovela lepsie🙂 odporucil mi to lekar lebo mala strasne plakala od bolesti...mozno to uplne nevyriesi ale mohol by pomoct aj pri usiach

marfikchov
5. dec 2016

Baby, idem si po radu, povzbudenie.... Starší syn (momentálne 4 roky) už vlani mal zápal stredného ucha, z ktorého sa liečil dva týždne. Minulý týždeň vo štvrtok prišiel po škôlke a tanečnej so strašným plačom, že ho bolí ucho. Manžel s ním bol na pohotovosti a z nej v nemocnici na krčnom oddelení, kde mu predpísali kvapky do ucha a QUIXX na čistenie nosa, a kontrola na druhý deň u krčného. Tam sme boli v piatok a výsledok, ucho mu prepichoval.... Viac sa na bolesť nesťažoval, lieky podávame, nos čistíme podľa pokynov... Teraz mi mamka volala (stráži deti, OČRku beriem od stredy), že sa zobudil po poobedňajšom spánku a sťažuje sa, že ho bolí druhé uško. A teda podstata, ako tomu predchádzať?? Hej, má to zo soplov, ale on vôbec nemal nádchu, noštek sme utreli, keď mu trebalo vyfúkať, určite mu do neho nenafúkalo... Ako sa starať o tie ušká, aby neboli také náchylné... Teraz čakám, a zas ideme na pohotovosť, možno planý poplach, možno nie, ale nechcem bežať nočnou hodinou. Ďakujem za každú radu.

alias313
5. dec 2016

@marfikchov Ahoj,ja som si so synom presla zapalmi,mal.ich dost..Na krcnom vraveli,ze musi byt dobra hygiena nosa,co aj bola..Ale vela x ani sople nemal a proste to rovno udrelo do usi.Potom po par prekonanych zapaloch mal problemy so sluchom,tak sme chodili na prefuky..Potom sa to nastastie dalo do poriadku... Dostali sme lieky na imunitu,zlepsilo sa to a klop klop davno nemal zapal ucha..Dlho sme sa v tom ale krutili cca asi od 4 do 6 rokov...Teraz hned ako sa zacne trochu stazovat ze boli ucho svokra mu tam da vatu a prejde ho to.

marfikchov
5. dec 2016

@alias313 a vatu čistú?

alias313
5. dec 2016

@marfikchov nie na vatu dala kusok lalie (to ma taku domacu tinkturu)...davali sme hlavne pozor pri plavani nosil cistu vatu v usiach,nemohol sa potapat pod vodu.Ale zapal sa nam dost casto vracal.