• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Ako dieťa správne otužovať?

3. apríla 2009 
viete mi poradiť, ako dieťa správne otužovať? všade čítam, aké je otužovanie super na imunitu, len neviem, ako to robiť správne :wink:
8. nov 2007 o 19:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
8. nov 2007 o 21:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
dík, si poklad, idem čítať, ale najprv obedík :grinning:
9. nov 2007 o 12:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tilly, ja otuzujem maleho v sprche, najprv sa osprchuje teplou a potom si da este chladnu sprchu. Zacali sme v lete ked bolo teplo a teraz si uz aj zvykol a tesi sa na studenu a vrieska pri tom. :grinning:
este je dobre aj take otuzovanie, ze v zime vybehneme niekedy len tak teplakoch vysypat smeti, alebo nieco podobne. Proste na chvilku na studeny vzduch bez naobliekania. Potom sa doma vyhrievame :slight_smile:
9. nov 2007 o 15:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte. Nemyslim, ze otuzovanie je spravne. Moj synovec bo odmalicka otuzovany spominanou teplou a studenou sprchou, ale bol v kuse chory, prechladnuty. Potom, ako sa s otuzovanim prestalo, prestali aj jeho choroby. Skor by som sa priklanala k dostatocnemu prisunu vitaminov do tela - ovocie, zelenina -, mlieko a pod. Je to rozhodne zdravsie ako sposobovat malemu, vyvijajucemu sa telu soky v podobe chladnej a teplej vody. A brat dieta von do zimy v teplakoch je chore. Ani ja by som v kose von nesla len tak (aj keby len vyniest smeti), nie to este brat von nedostatocne oblecene dieta.
27. dec 2007 o 23:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
anjelik20, to sprchovanie nam pomaha, ale nepraktizujem ho stale, ked je maly prechladnuty, tak ho neotuzujem, ani teraz v zime moc nie, ale v lete je studena sprcha prijemna.
Neviem, co je chore na tom, ze vybehnem so smetami len v teplakoch, ty sa na to kompletne obliekas? Moj syn ma skoro 5r., tak snad uz minutovy pobyt na studenom vzduchu vydrzi, teraz v tomto mraze nie, ale ked bolo tak +5 +10C tak vpohode. Ved to nemusis robit aj ty, kazdy podla svojho uvazenia :wink:
Aj plavarne v zime su dobre na otuzovanie, hlavne ked vylezieme z bazena, tak mame otuzovania dost na celly mesiac :grinning:
28. dec 2007 o 09:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
otuzovanie je zaklad dobreho imunitneho systemu+vitaminy...
my otuzujeme od troch mesiacov s navlhcenou spongiou v studenej vode, +kazde rano tvar studenou vodou... a na zaver vecerneho sprchovania studensia sprcha, vysuchat... do pyjamky a spinkat :slight_smile:
mame tiez sople ale ved sople niesu choroba, pokial niesu bohvieako zelene, nie?! v uk sme zili a tam maju deti sople furt... ved aj u nas len si z toho robime hlavu :stuck_out_tongue_closed_eyes:
27. jan 2008 o 11:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
anjelik:chore to neni nevim kam chodis na ty nazory ale ver mi ze nemas pravdu v rozumne mire to jen prospiva dnesni deti sou jak kopretinky vyjdou ven ofoukne je a sou hned nemocne alergicke exematici a buhvi co jeste a to nemaji ani pul roku kolikrat no des.mala nesnasi teplo od mala nesnasi cepice rukavice saly papuce .podotykan ze ani ja s MM nemame radi teplo spis zimu moc netopime.mala je ryba namaci se ve vode kdy chce az koukam v lete si vleze pod pumpu a pumpuje si na nohy ledovou vodu az kukam a nic ji neni doma nemame koberce tchyne zmrza kdyz nas vidi ale je proste otuzila samo ze bejva nemocna ale ne tak casto a ne tak dlouho navic i ja chodim v zime v teplackoch ven se smetim dokonce vcera jak tak fucelo nehorazne sem sla z diskoteky v satickach na raminka a na tom jen kozene sako a nic mi neni myslim ze dite neumre kdyz si na zaver pusti trosku studene vody na telo a ma u toho radost
27. jan 2008 o 16:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jo a jeste jeden dodatek sebelepsi actimel a jine blaboly vas neutuzi v imunite jako otuzovani to uz vedeli stari lekari :grinning:
27. jan 2008 o 16:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no tak baby dajte nejake tipy na spravne otuzovanie batolata.. :slight_smile:
3. apr 2009 o 20:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
teraz som si vsimla ze som temach o skolakoch :confused:
3. apr 2009 o 20:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok