Ako dostať von hlieny z priedušiek bez liekov?

saulinka
28. feb 2015

Mám synčeka, ktorý má rok aj 4 mesiace a už týždeň zápasíme so silným kašľom a hlienami. Najväčší problém je, že hlieny nejdú von cez noštek, ale zatekajú... prvý deň sme už bez teploty, ale kašeľ je rovnaký a hlieny von nejdú.... viete mi prosím poradiť čo sa vám osvedčilo? Odsávame noštek, naparujeme, sme na surovej strave, pijeme zázvor.... Ďakujem za každú radu...

katka1981
8. okt 2015

nam pomaha domaci skorocelovy sirup, a materina duska, cibulovy sirup....

tigri
8. okt 2015

U nas dobre zabera stop kasel sirup a inhalator. Na ten nedam dopustit, mame ho cca pol roka a pri akomkolvek naznaku choroby preinhalujem Vincentkou vsetky deti a je pokoj. Mladsia dcerka aj syncek choria k imunologicke a ta bola milo prekvapena, ze od poslednej kontroly nebrali ATB ani neboli u pediatricky.

koby
13. okt 2015

Deti som si vyliecila s Tea Tree olejom s Manukou a Rosalinou od f.Just,nedam na tento olejcek dopustit,uz vyse roka a pol bez ATB.je super da sa inhalovat, potierat zvnutra nos.dutiny,aj jedna kv.do vody a vypit....je to prirodne antibiotikum,pre viac info.mi napiste spravu

lindusss176
15. okt 2015

skús použiť rascový olej malú čajovú lyžičku denne a uvidíš výsledok či zabralo.

Účinky:

Má posilňujúci účinok na imunitný systém a aktivuje syntézu bielych krviniek
V dobe chrípkových ochorení pôsobí ako prevencia na posilnenie imunity a na ochranu dýchacích ciest
Uľavuje pri prieduškových ochoreniach, zmierňuje prieduškové spazmy, čistí priedušky a napomáha pri dráždivom kašli
Je vhodný proti alergiám, sennej nádche, astme, ekzémom (preukázalo sa zníženie alergických reakcií pri užívaní oleja až o 70%)
Pomáha pri tráviacich a črevných problémoch, na žalúdok pôsobí upokojujúco
Pomáha pri nedostatočnej tvorbe materského mlieka
Pre deti všetkých vekových kategórií je účinný pri bolestiach bruška – do jedného roku by mal byť olej riedený s inými rastlinnými olejmi
Je vhodný ako masážny olej pri detských brušných kolikách
Vypudzuje z tela parazity – je účinný proti parazitom, vírusom, baktériám a plesniam
Pomáha pri nadýmaní a plynatosti
Stimuluje peristaltiku (pohyblivosť) čriev, odvodňovanie a odvádzanie nežiadúcich látok z tela
Má priame antimikrobiálne a dezinfekčné účinky
Podporuje zdravé fungovanie kardiovaskulárneho systému
Pôsobí proti ukladaniu tuku v cievach, čím uľahčuje prietok krvi, normalizuje krvný tlak
Úspešne napomáha liečiť autoimunitné ochorenia ako je reumatoidná artritída, lupus, celiakia a Crohnova choroba
Pomáha pri onkologických ochoreniach, plešatosti, cukrovke, astme, migrénach, problémoch s menštruáciou, pri liečbe cukrovky a zápaloch ďasien
Má pozitívny vplyv pri rakovine slinivky a taktiež lieči jej poruchy
Je vhodný pri liečbe rakoviny prostaty a hrubého čreva a ďalšieho širokého spektra onkologických ochorení.
Jeho pozitívne účinky sú preukázané pri liečbe chronického únavového syndrómu
Pomáha pri najrôznejších ochoreniach kože – ako zvnútra, tak zvonku.
Hodí sa na masáže suchej a citlivej pokožky so sklonom k alergickým reakciám
DETOXIKUJE organizmus
Urýchľuje hojenie rán a obnovu buniek

zuzulikh
19. okt 2015

Rascový olej pôsobí výrazne proti alergiám sennej nádchy, astmy, ekzémom...uľavuje pri prieduškových ochoreniach, zmierňuje prieduškové spazmy, čistí priedušky a napomáha pri dráždivom kašli. https://www.naturonline.sk/sk/starostlivost-o-p... - nám pomohol a to sme pred tým každoročne absolvovali Luhačovice

majja007
25. sep 2016

@tigri prosim ta kolko minut treba inhalovat? Mne povedali 10min rano a 10min.vecer. viac sa nemoze? Vcera som kupila inhalator

lednickajana
25. sep 2016

Ahojte,a tiez by som sa vas chcela spytat co konkretne inhalujete?kupite tu flasu vincentky alebo vincentku nasalis-koncentrat na preplachnutie nosnych dutin..mne take predali v lekarni,ze je to do inhalatora ale teraz pozeram letak a nieje tam uvedene nic ohl.inhalovania,ide mi o to ci to mozem dat inhalovat 9mesacnemu.dakujem.

micheline
25. sep 2016

@koby ahoj pisem ti ze ak ppznas just tak urcite vyskusaj aj tymianovy krem na odhlienenie..nam velmi pomaha aj celej rodine..mame doma z justu vela veci a bez toho si ani domacnost neviem predstavit ;)

tigri
25. sep 2016

@majja007 inhalujem aj 3x denne, casovo to nemeriam, dam doplna a kym sa to neminie

majja007
25. sep 2016

@tigri my mame omron inhalator, ale tam sa smie davat len po rysku, cize malicko na spodok a to sa minie tak za 15minut

redudas
22. jan 2017

@koby fobfy, js mám to tea tree od just a neviem to použiť, sme so synom už vyše dvoch týždňov zahlieneny, nič nepomáha, jaam aj atb, on nie, mastim nás aj tymiankou, a máme od piatku aj tannnen, syn 3x detskú lyžičku a ja 3x veľkú polievkovu, ten olejcek sa pije, koľko? Kvapnut do vody pre mňa a syna, vďaka, pekny
dnik

laurika25
7. máj 2017

@lindusss176 ahoj, ten rascovy olej sa da vyrobit aj doma?

elenavelka
14. okt 2018

Predchádzajúce stránka