Soplíky a hlieny

matilda99
29. okt 2011

prosim poradte mi mala ma tyzden....dostali sme sopliky...a mame uz druhy den v noci je to hroza mala chrci....chrapci ked ju dam na brusko mam pocit ze sa ide zadusit doktorka povedala to prejde no bojim sa....odsavame z nosteka nic nejde no v ustockach ma take hustee slinky akoby hlieny, kasle kycha co nam ponoze dakujeme

jonas17
29. okt 2011

ja by som nedávala nič, len veľa kojila, kojila a kojila, mliečko je liečivé a držala vo vyvýšenej polohe na rukách a tiež by som odsávala soplíky, čím najviac, nech to tam nestojí...neboj, sople nie sú nič hrozné🙂

gabika7706
29. okt 2011

vyvysena poloha pri spinkani, odsavat, mliecko nakvapkat aj do nosteka, zvlhcit vzduch...este - odsavat by sa nemalo "nasucho" pred odsavanim treba kvapnut trosku morskej vody alebo fyziolog. roztoku a cca tak po 5 minutach poodsavat

macamac
29. okt 2011

@matilda99 je to nepríjemné,viem, naša keď bola malinká,tiež raz mala-tak som si ju dala spať na moju hruď a ona bola na brušku, ja som ležala v polosede-a tak sme sa s mm striedali,lebo som nespala,keď bola na mne. neboj, prejde to, soplíky nie sú choroba,len také malé detičky s tým inak zápasia. myslím,že robíš dobre-len odsávaj, pitný režim- a neboj 🙂
prajem skoré "uzdravenie" 😉 🙂

jarunka111
29. okt 2011

@matilda99 - kojiť, - zvýšená poloha, ale nedať vankúš, treba podložiť nejako postieľku, - zvlhčiť vzduch, - a skús po jednej kvapke do každej nosovej dierky MM

bublinqa
29. okt 2011

nas sopliky trapia uz od prichodu z porodnice, detska nam pre istotu spravila vyter z nosa a zistila stafylokoka. Tiez som kazdu chvilu odsavala hlieny, v noci aj kazdu hodinu, a tiez mu z nosa skoro nic neslo, pritom mu to v nose riadne chrapcalo. Boli sme s tym na ORL, tam nam zistili opuch, preto tie hlieny neslo odsat. Dr. nam dala kvapky, ktore ten opuch zmiernili a odvtedy je soplikov menej a aj sa daju pekne odsavat. My s hlienmi bojujeme uz vyse 2 mesiace. Nastastie teraz ho staci odsat len nadranom a cez den je to uz v pohode.

matilda99
autor
30. okt 2011

dakujem, no skusila som kamilky pri postj troska cajika. kojit kojim stale no to MM do nosteka skusim hned....dnes uz lepsie uvidime co vecer..

xlucia
30. okt 2011

@matilda99 pred osavanim tak 15 min. je kvapni do nosa nasivin, aby jej odpuchol nos, inak nic neodsajes iba jej totalne podrazdis nos.
a kojitsa ti nebude dat, ked bude mat upchaty nos, lebo dieta nevie sat s plnym nosom. a cez den jej strekni slanu vodu z lekarne a az potom odsavaj
a kamilky je urcite viac nedavaj, tretina populacie je na ne alergicka...