Atopický ekzém a produkty LR - vaše skúsenosti

nicky07
13. mar 2013

Ahojte maminky, hľadala som či tu už nejaká takáto téma nie je ale nenašla som. Môj starší 6 ročný syn má atopický ekzém od narodenia. Chodili sme na kožné ako na klavír všetko v štýle - pokus omyl. u nás ale len omyl. Tak to bolo 4 roky a potom som to vzdala. Nepomáhalo mu ale vôbec že nič. V štyroch rokoch dostal astmatický zachvat skončili sme v nemocnici. odvtedy ekzem nemá ale má postihnute priedušky a kožu suchú tak že ho síce natriem a o 15 minut sa z nej práši... V auguste sa mi narodil druhy syn Matej. V dvoch mesiacoch sa mu na tváričke urobil ekzém. bol par dni potom zmizol a následne po druhom očkovaní hexou sa objavil a odvtedy sa ho nevieme zbavit. Opäť kožné každý týžden - tam mu nasadili mastičku po ktorej sa mu zlúpla celá koža až do živeho. všetko okolo krvavé, malý nervozny.vtedy som si povedala že to musí isť aj inak. Nahodou som sa dostala do kontaktu s pani ktorá pracuje k LR produktmi. celý stav mojich detí bol konzultovaný detským kožným ktorý s nimi spolupracuje a bola nám nasadená liečba. Liečime sa týžden a vidim že ekzém ustupuje. Neviem či je to len náhoda alebo naozaj tie produkty pomáhajú. Máte niekto dlhodobejšiu skúsenosť s týmito produktami?

xlucia
13. mar 2013

@nicky07 co je to LR?
s atopickym ekzemom mame zial bohate skusenosti 😒

nicky07
autor
13. mar 2013

Sú to produkty firmy ktorá ich ponúka cez katalóg prostredníctvom dílerov, ktorí konzultujú stav konkretneho pacienta s lekárom. V našom prípade je to primár kožného odd v Košiciach. Liečba spočíva že ráno Maťko pije kolostrum, poobede dostava probiotickú liečbu večer znova kolostrum. A popritom sa koža natiera mastičkami s obsahom aloe - cez den jemny kremik a na noc koncentrovaný. Ten jemný krém som natrela aj synovi po kúpeli na celé telo a vydržal do dalsieho večera bez potreby natierania. To už bol prvý úspech lebo sme zatial nenasli krém ktorý by mu vydržal udržať hydratáciu dlhsiu dobu ako možno také dve hodiny... No a Maťko mal líčko so žltými chrastičkami a bez antibiotik sme to zvladli. Síce ešte nie sme na konci no je to výrazne zlepšenie, už žte chrastičky nemá ostali len tie krvave po škriabaní. koža je hydratovaná aaj ten zápal celkom pekne ustupuje... len ja sa obavam či je to naozaj dlhodobe, lebo akosi už ničomu neverím že by pomohlo... :(

kuriatko33
13. mar 2013

ahojcek,no aj mi sme exematici a tiez pouzivame LR vyrobky,sama som sa stala koli synovi predajcom,zatial to pomaha, ja ho striekam iba sprejom aloe vera sprej prvej pomoci,mydlo mame aloe vera,krem nepouzivam ziadny,neda sa to porovnat s liecbou od koznej,vtedy sa mi zo spanku,cely skriabal,neviem ci po vysadeni sa vrati s tym nemam skusenost,ale berieme od pol decemra,zatial vysadit nechcem . tiez mam strach z astmatickych zachvatov,uz sme si prekonali feb. krce a laringitidu 😠 tak zatial cistime organizmus a posilnujeme imunitu 🙂

ebbi
20. mar 2013

@nicky07 Ahoj, tiez sme ekzematici, s natieranim som zatial spokojna, pouzivame Aderma Exomega, tak nebudeme menit, kym je dobre. To probiotikum LR mi bolo odporucene tiez ale este som neskusala. Chcem sa spytat-beriete to Probiotic 12? A ktore Colostrum od firmy LR? Mozes mi napisat aj ake mate davkovanie? Ja mam dobre skusenosti s probiotikami pri alergiach-uzivame stale Infants dophilus plus ale uz ma to niekedy nebavi byt stale odkazana na chladnicku, tak by sme mozno vyskusali alternativu, ved drahe to je vsetko tak ci tak 😉 Zaujimalo by ma, ak mozes napisat kolko ta vyjde balenie a ako dlho vydrzi.
btw. mam dobre skusenosti pri ekzeme aj s omega 3 kyselinami - mame uz 4 roky, tak davam kvalitny rybi tuk a tiez dost stabilizoval ekzem, to len ak by si chcela skusit, tiez sme uz presli vsetkym moznym aj nemoznym 😉

nicky07
autor
20. mar 2013

@ebbi Zatial mám všetko len od LR začali sme vlastne s tou liečbou iba na základe nich. Probiotiká nie su v tekutej forme su v kapsulkách. Dávame polovičku kapsulky každý deň do jogurtu. V balení ich je 30 takže to vydrží na dva mesiace. a kolostrum mám tiež od LR - berieme 4ml ráno a večer. Pribiotiká stáli asi 50 eur a kolostrum myslím 40 eur vydrží len 2 týždne to je trochu nákladnejšie. kým to zaberalo tak mi to bolo aj celkom jedno tá cena ale teraz sme sa dosť zhoršili a akosi strácam nádej či niečo pomôže vôbec... neviem ako pokračovať dalej.

ebbi
20. mar 2013

@nicky07 takze uz sa to zhorsuje zase?
Ja by som asi len to Probiotikum zatial vyskusala, to nie je az taka zla cena, ked to vydrzi 2 mesiace. A nemusi to byt v chladnicke? My berieme probiotika nepretrzite, takze uvidim to hned, ci je to lepsie alebo horsie a pripadne sa vratime k staremu osvedcenemu Inf.doph.plus 😉
A vies na co je alergicky? Drzite nejaku dietu? My sme si dost tvrdymi dietami presli, momentalne sa vyhybame len vajickam, namiesto psenicnej muky pouzivam spaldovu a potom klasika - orechy, citrusy...to nedavam, to mala ani nepozna, myslim, ze jej to nechyba.
Skus pripadne napisat, co pouzivate, mam bohate skusenosti aj vlastne aj ako rodic 😀 tak by som ti mozno mohla nieco poradit. Inak ja som zo zaciatku neverila tej Aderma Exomega a teraz ju pouzivame a som velmi spokojna, dufam, ze to vydrzi. Nie je nad to, mat osvedceny krem pre ekzematika🙂 Ale ja mam ekzem stale, tiez si neviem poradit ale u deti je to lahsie riesitelne-chvalabohu🙂

nicky07
autor
20. mar 2013

@ebbi no nám zatial nerobili žiadne vyšetrenia že na čo je alergický. Máme necelých 7 mesiacov ekzém na líčku 5 mesiacov. Bol už v období keď som ho len dojčila. Teraz už zadávme aj príkrmy no ekzém je stále zlý takže neviem posúdiť či mu niečo vadí alebo nie. po liečbe LR sme sa zlepšili bola som spokojná zdalo sa že naozaj to zaberá no dostali sme laringitídu do toho nám idú horné zúbky, na laringitídu dostal prednizon tak je možne že ho to celého rozhádzalo a teraz sa telo z toho spamätáva a preto je ten ekzém taký ako je. už sa mu to ťahalo aj na druhé líčko, ked som to tam zbadala tak mi bolo až ťažko dala som mu na to propolisove aloe a zatial to znizlo. rozmýšlam to natrieť aj na ten obrovský ekzém len niekde skrajíčka aby som to ešte nezhoršila. budem vdacná za každú radu lebo naozaj už neviem čím deťom pomôcť. starší je z toho ako tak von čo sa týka kože ten jemný aloe mu pekne na pokožku zaberá. ale s Matejkom si rady veru neviem. akékoľvek lieky mi vygrciava nechce nijaké užiť, máme do toho aj reflux (čo mylsím že ekzému tiež len napomáha)... je to asi na dlhé trate...

erika212
20. mar 2013

@nicky07 Skusala si Pupalkovy olej? Sesterinej dcere nic nepomahalo, ziadne masticky ani lieky a toto spravilo uplny zazrak 😉

ebbi
20. mar 2013

@nicky07 je to beh na velmi dlhe trate. Urcite uz mozete zajst na alergo a urobit testy, i ked asi velmi nepomozu lebo to nemusi suhlasit s realitou. Treba hlavne pozorovat a skusat zistit, ci niektora potravina nedrazdi - ked dojcis, tak to plati aj pre teba-davat pozor na stravu. Ja osobne nepoznam aloe a nemam momentalne dovod skusat, takze bohuzial v tomto neporadim ale pri babetkach by som bola dost opatrna s kozmetikou. Ja mam zle skusenosti s kadejakymi novinkami a zazrakmi(okrem toho, ze vytahuju z nas peniaze, detom casto aj uskodia ☹ ). Radsej by som sa spolahla na nejaku kyselinu mliecnu v syndermane-predpise pediater, lacna zalezitost a na premastenie staci-samozrejme nie na zapalene a mokvave miesta-to sa musi najskor preliecit. A natierat treba aj 3x denne, rano, obed, vecer. My sme az v skoro 5 rokoch dospeli k natieraniu len 1x denne ale obcas natrieme aj 2x uz mozno aj zo zvyku 😀
A probiotika automaticky kazdy den pri tejto diagnoze 😉
Je to naozaj na dlllllllho, drzim velmi palce a zelam pevne nervy.
Ak nieco, tak kludne napis.
btw.okrem ineho som po rokoch zistila, ze mam silnu alergiu na cibulu a to sa v niektorych zdrojoch uvadza ako prirodne antihistaminikum 😝

ryka2
26. mar 2013

@nicky07 skus vypustit mlieko zo stravy ziadne mliecne vyrobky nam sa to zlepsilo o polovicu ,teraz ma mala 16 mesiacov testovali ju na potraviny a vyslo nam asi 8,psenica,raz,soja,bielkovina kravskeho mlieka,vajicko,lieskovce a orechy a jablka,lae jablka si mam odsledovat druhydietu mame asi 1mesiac a zistujem ze najhorsie je mlieko,nam vysiel v testoch kazein negativne ale mala sa mi vyhadzuje aj po nom

nicky07
autor
27. mar 2013

@ryka2 no nám tiež pri staršom synovi vyšlo kopa veci negatívnych a pritom som vedela že na ne reaguje. zvlastne su tie alergo testy. mlieko som vylučila aj citrusy aj vajíčka. jem len jogurty tie vraj nevadia. aj maly jedava jogurt ale nemam pocit že by sa ten ekzem horšil po jogurtoch. on je tak že sa rozškriabe potom ho to vobec nesvrbi pekne sa to hoji a ked je už takme ciste ličko tak sa zas nečakane rozškriabe a ideme takto dokolečka :(

ryka2
27. mar 2013

@nicky07 hmmm blbe ,nam u koznej pomahla zarabana masticka Pythyol a Aplodent ak som to dobre precitala,pred tym som mala infadolan nebol nejak ucinny a ked som zmenila lekara tak zakazal aj tie olejove kupele a predpisal kyselinu mliecnu a drzime sa max jeden fliacik aj ten mizne sam len s pouzitim kyselinky mliecnej,ale ja som uplne vyradila z jedalnicka aj kysle vyrobky a plus vsetko co nam vyslo v testoch

weissovamichaela
28. mar 2013

ahojte, na atopický ekzém, ale aj iné kožné problémy je výborná Biorezonancia. Je to alternatívny ale veľmi účinný spôsob ako sa zbaviť takýchto problémov navždy. Deti reagujú na terapie oveľa rýchlejšie ako dospelí, takže liečba prebieha rýchlo. Je to úplne bezbolestné , bez liekov mastí a vedľajších účinkov. iorezonancia Vám pomoôže aj pri alergiách či potravinoých intoleranciách ale aj pri odstránení vírusov, baktérií a parazitov z tela, astme, tráviacich ťažkostiach, zápalových ochoreniach čriev, problémoch s pohybovým ústrojenstvom, chronických mykózach, zápaloch močového ústrojenstva, ochoreniach dýchacích ciest, migrénach, hormonálnych ťažkostiach, podpore imunity, aktivácii lymfatického systému, eliminácii toxínov a záťaží z očkovania.... pracujeme v Kremnici ( banskobystrický kraj) kľudne píšte v prípade záujmu rada poskytnem bližšie info

ita111
3. apr 2013

mám skúsenosti s inou firmou,nedá sa jej odoprieť kvalita,je lacnejšia a má viac pečatí čo sa týka zloženia a kvality 🙂

jajuliena
4. apr 2013

@nicky07
Ahoj, tieto produkty dobre poznám. Nespomínaš či máte aj niečo na vonkajšie použitie. Treba skúsiť aj lokálne produkty na pokožku. LR má úžasnú detskú radu kozmetiky a tiež sprej 1. pomoci alebo koncentrát. Poraď sa so svojim LR poradcom v tomto smere. Ja tiež spolupracujem s LR a toto sú všetko rady od nášho doktora. 🙂 Prajem aby ste to dostali čím skôr pod kontrolu.

nicky07
autor
5. apr 2013

@jajuliena Používame aloe koncentrat na noc, cez den jemný pleťový krem aloe a ten si ja osobne neviem vynachváliť. mám pocit že je ešte dokonca lepší ako ten koncentrát. úplne krásne premastí a zjemní kožu. sprej prvej pomoci ho dráždil tak sme ho nepoužívali. momentálne je malý chorý a ekzém sa opäť raz zhoršil no myslím že ani zdaleka to nie je to čo bolo ked sme sa takto neliečili...
@ita aká firma to je? ja som predtým nikdy nepočula ani o LR vlastne toto bola moja prvá skúsenosť s nimi a dostala som sa k nim úplnou náhodou. dosť ma to zaujalo, kedže vidím že malému to naozaj pomáha hoci môj prvý dojem bol že som tomu teda vôbec neverila.

jajuliena
8. apr 2013

Ekzém reaguje na stav imunity. Treba sa starať o pokožku v podstate stále a je vhodné upraviť aj stravu. Treba vyskúšať používať komplet detskú LR sadu kozmetiky je veľmi vhodná pre "ekzémistov". Pri používaní koncentrátu a spreju treba vyhodnotiť aký ten ekzém je či mokrý alebo suchý podľa toho sa tieto dva produkty použijú. LR je už overené, funguje niekedy treba tomu nechať dlhší čas ale zaberie to vždy. Ekzém je zložitá vec....

petra109
24. máj 2013

@ryka2
@nicky07

Ahojte, objavila som super mydielko, ktore na pri 4 rocnej dcerke pomohlo. Je drahsie, ale stoji za to. http://www.biologika.sk/index/detail-produktu/p...

omary1
25. máj 2013

Ja užívam produkty od firmy LR a nemôžem sa naozaj sťažovať na ani jeden ich výrobok, Či už je to kozmetika, alebo výživové doplnky. Po využívaní jednej dávky AVgelu a colostra sa moj zdravotný stav natoľko zlepšil, že som nasadila colostrum deťom a keď im prešla alergia, som sa radšej registrovala aby som mala výrobky lacnejšie. Odvtedy berie odo mňa sestra a kopec známych colostrum, ktoré je moja srdcovka. Máme ho v tekutom stave, a to zaberá do 24 hodín pri vírusových ochoreniach a colostrum v tobolkách, ktoré sa užíva ako prevencia. Avšak kto má problém s tým ako chuti tekuté colostrum, poradím vám. Tobolku stačí otvoriť a nasypať si prášok pod jazyk a má taký istý účinok ako tekuté. Myslím, že je to top produkt spoločnosti LR čo sa týka chrípky, rôznych alergií, atopického ekzému, psoriázy a neviem čoho ešte. AV gel detoxikuje telo a colostrum spraví taký "ochranný múr" a vy môžete pekne fungovať na plné pecky a starať sa o svoje baby🙂.. Kozmetiku pre deti od narodenia mame vysoko kvalitnú a hlavne protialergénnu. A čo je najdôležitejšie, máme za sebou množstvo spokojných ľudí a hlavne certifikáty freseniius. Ak potrebujete niektorá pomoc pre svoje dieťatko, alebo seba, alebo si pekne privyrobiť, napr mamičky na materskej, alebo šikulky, ktoré majú stále málo peňazí, tak mi napíšte na mail ivajustinakova@gmail.com..

dada97
14. jún 2013

som managerkou LR a mozem potvrdit, ze ktokolvek, mal problem a konzultovala som to s nasim primarom stav sa neuveritelne zlepsil, a ci uz colostrum, aloe alebo veci na lokalne pouzitie nedam dopustit,
mamicky, je jedno z ktoreho kuta slovenska ste, kedykolvek som k dispozicii, verim, ze nasim drobcom pomozeme

terezka1947
14. jún 2013

@dada97 prepac,mozem otazku...ako sa vola vas primar?

kristinka1826
14. jún 2013

môj syn od 2mesiacov ma zisteny atopicky ekzem az 3stupen,alergiu na bielkovinu kravskeho mlieka od narodenia,do 4rokov sme sa z ekzemom natrapili strasne.tiez sme skusali vsetko mozne.od tych 2mesiacov nastevujeme aj koznu lekarku aj alergologicku lebo ma teraz zistenu velmi silnu alergiu aj na roztoce.nam na ekzem pomahal len advantan.ale ani ten uz potom nezaberal skusala na nas lekarka tiez vsetko mozne.az raz som sa nahnevala a kupila v lekarni detsky olivovy olej od Dr.Thajsa a ten nam zabral.Syn bude mat v auguste 6rokov a 2roky sa u nas ekzem poriadne neobjavil a ked aj ano tak len na ruke medzi prstami a to natieram len tym olejcekom.ale do kupela pouzivame le Linolu alebo Oileum.

petra109
19. jún 2013

@kristinka1826 Skúste nablus mydlo, kúpila som pre svoje dieta v Bio Slnečnica, v Bratislave. Môj manžel mi ho kradne stále. 😀

kristinka1826
19. jún 2013

@petra109 my sme od Senice ale skusim ho pohladat u nas v Bio obchode alebo v Piestanoch.dakujem za radu

smoni
11. júl 2013

nám pomohli doplnky od LR na alergie a astmu, mám výborné skúsenosti aj v iných oblastiach, nielen u detí, aj dospelí majú svoje skúsenosti :D

gabrielax
10. aug 2013

S LR produktami mám aj ja dobré skúsenosti či už to mám vyskúšané na deťoch, manželovi, alebo aj nie len na rodine. Každému to pomohlo po porade s LR primárom v KE. Ak by mal niekto záujem o tieto výrobky, tak mu v tom pomôžem veľmi rada. 😵 😵 😵

modrofuzik11
11. aug 2013

drzim palce. je super, ze vam nieco zabera. kubko ma tiez suchu pokozku. atopicky ekzem mu zmizol asi v roku a pol. odvtedy len mastime mastnymi kremami. najlepsie nam zabera bepanthen. s tym sme spokojni🙂.

77radka77
21. aug 2013

Kto by mal záujem o LR výrobky tak ma kľudne kontaktujte najlepšie : KE , VT , TV , MI , HE , SO , a okolie ... Kontaktovať cez IP poštu alebo mail : 77_radka_77@azet.sk

sln1ecko2
26. aug 2013

Prepacte ze som mimo tému, ale možno by mala niektora zaujem. Je tu možnosť zorganizovať 6 mesačný kurz Domácej homeopatie (vždy jeden víkend v mesiaci). Semináre by prednášala Dr. Jana Kolenová. Nakoľko tento kurz prebieha len v Košiciach, tak som sa skontaktovala s pani doktorkou a navrhla mi, že ak sa nazbiera 15-18 účastníkov, kurz by vedela urobiť aj v Banskej Bystrici. Bližšie informácie o obsahu kurzu nájdete na jej stránke http://www.homeopat-kurzy.sk/Terminy.html, alebo keď si dáte do vyhľadávača Dr. Jana Kolenová, Kurz domácej homeopatie. Je nás už zhruba 5-6 mamičiek, ten kto vie o čom je homeopatie a mal by záujem sa naučiť jej základy a vedieť ju aplikovať aj v domácom prostredí tak mi napíšte. Pekný deň všetkým

mariagela
29. aug 2013

Ahojte..Ja by som sa chcela opytat, ze ci mi vie niekto konkretne opisat, ako sa vlastne vylieci ten ekzem. Ide o to, ze zvazujem kupu aloe gelu od tejto firmy, len ma konkretne zaujima, ze ci sa po uzivani moj ekzem zhorsi, kedze sa zacne detoxikacia v tele, a potom sa mo to zahoji?? Mam z toho strach, ako dlho budem vyhadzana, acim si to vlastne mozem mazat, cim mazat ruky, kedze to mam na nich? To som sa nikde nedocitala:( Vsetci pisu, ze sa vyliecili, ale mna konkretne zaujima, ze ako to prebiahalo?? Napise niekto konkretne prosim?? Ďakujem🙂