Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri
  Príspevky pre registrovaných používateľov sa ti nezobrazujú.

  Aj toto som ja... Maminka podnikateľka

  smoni
  5. apr 2019    

  Ľahší jarný detox... - 5kg 💪 😎

  smoni
  22. jan 2019    Čítané 199x

  Vedeli ste, že...

  Vedeli ste, že podľa najnovších vedeckých výskumov až 75% imunity ľudí je dôsledkom nesprávneho resp. správneho fungovania črevnej mikroflóry? Môžeme teda povedať, že pokiaľ je črevo v poriadku, bude v pohode aj imunita.

  Ak sa nad tým dôkladnejšie zamyslíme, začína to dávať zmysel. Veď cez tráviaci trakt prechádzajú do tela všetky živiny a vitamíny, ktoré telo buď zužitkuje alebo vylúči. Ak správne osídlime črevnú mikroflóru priateľskými baktériami, tie zabránia prenikaniu patogénov do krvného riečišťa, a teda sa posilní IS.

  Aj o priateľské probiotické kultúry sa treba starať. Ako? Každopádne vhodnou stravou - vláknina je v tomto prípade TOP. Neškodiť im nadmernou konzumáciou vyprážaného jedla, sladených nápojov a pod.

  Ak chcem dopomôcť organizmu pri obnove črevnej mikroflóry vyberme si vysokokvalitné probiotiká. Vedia byť nápomocné nielen počas alebo po užívaní ATB., pri tráviacich problémoch (hnačka/zápcha/raz za 3 dni WC-ko), alergiách, astme, ekzémoch, ale tiež pôsobia aj na tvorbu hormónu šťastia a byť šťastný a spokojný vo svojom tele je neoceniteľné tak pre nás ako aj naše okolie.

  S láskou
          Monika

  Pečieme 💕 😍

  smoni
  9. dec 2018    

  Malý chlapec sa pýta svojho otca.
  - prečo plačeš, oci? " "
  - pretože som hasič. " "
  - " ja ti nerozumiem, oci."
  - a nikdy to nepochopíš. ".

  Neskôr sa malý chlapec spýtal svojej matky.
  -" prečo otec plače?"
  -" hasiči bezdôvodne plačú, synak. - to je všetko, čo mu matka mohla povedať.

  Keď chlapec vyrástol, spýtal sa boha:
  - pane, prečo požiarnici tak ľahko plačú?
  .
  A boh odpovedal!:
  " keď som vytvoril požiarny zbor, museli byť výnimočný. Ich ramená museli byť dostatočne silné na to, aby mohli niesť váhu sveta a dostatočne jemné na to, aby boli pohodlné. Dal som im silu zachrániť ľudí a prijať smrť. Sila, ktorá im umožňuje pokračovať, keď sa všetci ostatní boja. Sila starať sa o suseda napriek jeho chorobe a únave. Dal som mu citlivosť na lásku bez stavu, aj keby mu to ublížilo. Dal som im silu podporovať svet v jeho chybách a stáť vedľa neho. A nakoniec som im dal slzy, aby ich rozplakal. Viete, krása toho hasiča nie je v jeho šatách, a nie v jeho tvári. Ale krása je v jeho očiach. Sú to predné dvere jeho srdca, miesto, kde žije láska. A ty často vidíš jeho srdce cez slzy. #ster ❤🚒

  Moje pomocničky 💅🤗💕

  (2 fotky)
  (2 fotky)

  Pre môj tím.

  (2 fotky)

  Moje narodeninové Darčeky 💕. 🍾 🥂 😘
  Teším sa na relax 😍

  Prvá tohtoročná dekorácia... Zimná žiara 💕

  #prekyslenie
  Prekyslenie organizmu
  PREĆO SME PREKYSLENÍ

  Život ako taký sa začal v mori a ešte aj dnes tvorí naše telo z viac ako 70% voda. Hodnota pH morskej vody je od 8 do 8,5. Naše telo si udržuje v krvi hodnotu pH 7,36 až 7,44, výkyvy sú len nepatrné.
  (Pojem kyselinovo - zásadovej, čiže acidobázickej škály pH je vysvetlený ďalej. Predbežne len toľko : škála je 14 - stupňová, čím nižšie pod hodnotou 7, tým je látka kyslejšia)

  Keby hodnoty pH krvi klesli čo len trošku nižšie, museli by sme zomrieť. Za náš život teda môžeme vďačiť tomu, že vnútorné prostredie nášho tela je neutrálne, vlastne veľmi mierne zásadité.
  V prírodnom liečiteľstve je základom každej liečby úprava acidobázickej rovnováhy organizmu. Bez toho nemôže byť účinná nijaká liečba. Moderní odborníci na výživu už dlhšie upozorňujú na nevyhnutnosť rovnováhy v hospodárení s kyselinami a zásadami, mnohí to označujú za základ zdravia, aj keď nie v každom prípade to je podložené nezvratným vedeckým dôkazom. Nie vždy je klasická medicína dostatočne zameraná na acidózu ako príčinu chorôb, ale pokladá ju za poruchu látkovej premeny (rozhodne ju tým však nebagatelizuje). K tomu pristupuje fakt, že v medicíne sa stav kyselín v tele obvykle meria z krvi - lenže práve krv sa (až na zriedkavé výnimky) pomerne striktne udržiava v neutrálnom stave.

  Uvedomme si desivú skutočnosť, že výkyv v acidobázickej rovnováhe, dnes takmer bežná vec, zabíja všetko živé, vrátane ľudských buniek.

  V procese látkovej premeny sa v organizme neustále tvoria kyseliny, ako močová, uhličitá, mliečna, octová, ba aj soľná (chlorovodíková), ktoré ešte stupňujú stav prekyslenia tela. Kyseliny, ktoré sa nespracujú zdravými obličkami, sa nevylúčia z tela.

  Kyseliny vo všeobecnosti pôsobia ničivo. Môžu rozožrať dokonca aj kameň alebo kov. Ak sa neneutralizujú zásadami a ostanú v tele, nevyhnutne to vedie k rozličným chorobám.

  Stačí sa otázke aspoň trocha venovať a veľmi rýchlo zistíme, aká dôležitá je acidobázická rovnováha pre naše telo a ako nebezpečne, ba priam ničivo pôsobí prekyslenie. Hynutie lesov má priamu súvislosť s prekyslením pôdy v dôsledku kyslých dažďov. Kyslý dážď rozožerie za niekoľko rokov stáročné dómy, takže napr. postavy na fasádach dnes už nemajú tváre. Keďže kyselina natoľko rozožiera dokonca aj kameň, ani neprekvapuje, akú veľkú záťaž predstavuje pre telo.

  Choroby rozhodne nie sú nič nevyhnutné, naopak, prirodzeným stavom je zdravie, ako to i v súčasnosti jednoznačne dokazujú príslušníci dlho žijúcich etník. Choroby si spôsobujeme dlhoročným nesprávnym konaním. Zubné kazy aj nespočetné iné ochorenia majú jediný dôvod: prekyslenie. Aj reumu, dnu, artritídu a obličkové kamene zapríčiňujú kyseliny. Ak si uvedomíme, že nič z toho, čo nám príroda pôvodne ponúkla ako potravu, neobsahuje kyseliny, začne nám byť jasné, že naša látková premena nie je prispôsobená na zužitkovanie kyselín. Dokonca aj kyseliny v ovocí sa v procese dozrievania do značnej miery odbúravajú. My však oberáme ovocie pred dozretím, aby bolo dlhšie predajné, a tým si škodíme.

  Naše neprirodzené stravovacie návyky viedli k tomu, že podiel zásad v našom tele je prakticky neustále príliš nízky. Preto je organizmus väčšiny ľudí prekyslený. K tomu pristupuje veľa hnevu a stresu, ktorými si podiel kyselín zvyšujeme ešte viac. Pokiaľ je telo ešte schopné odoberať zásady z vlastných tkanív, ciev a kostí, má aké - také šance neutralizovať prebytok kyselín. Tým sa však zbavuje minerálov, kosti sa stávajú lámavými a cievy krehkými. Tieto skutočnosti potom vedú k infarktu, mŕtvici alebo osteoporóze, ale aj k reume, dne, artróze, deformáciám chrbtice atď. A viete, že aj vypadávanie vlasov, depresie, ekzémy a zubný kaz sú následky prekyslenia? Prekyslenie má zároveň povzbudivé aj tlmivé účinky. Človek sa najskôr cíti plný elánu, onedlho však ochabne, veľmi rýchle sa unaví a potrebuje dlhé odpočinkové fázy.

  Prekyslený organizmus nemôže byť zdravý. Čím väčšie je jeho zaťaženie kyselinami, tým závažnejšia je choroba.

  Okrem toho je človek vystavený aj nespočetným toxínom, často, žiaľ, neznámym. Ide najmä o splodiny insekticídov, pesticídov a herbicídov, ale aj množstva dochucovadiel, konzervačných látok, potravinových farbív a pod. Neslobodno zabudnúť ani na chlórovanie pitnej i úžitkovej vody. Toto všetko spolu na nás zanecháva množstvo stôp, základ neskorších následkov, o akých dopredu nemôžeme mať ani len tušenie.

  Telo robí, čo môže, aby sa zbavilo splodín čo najmenej drasticky. Preto dôležité orgány, najmä tie vyššie (ako mozog, oči, uši a srdce), len v prípade najvyššej núdze použije ako skládku nezužitkovaných zvyškov. O to vážnejšie treba preto brať prípady očných zákalov alebo výpadkov sluchu. Mŕtvica a infarkt sú najkritickejšie, ba neraz aj posledné reakcie prekysleného tela.

  Cesta ku kritickému stavu sa začína tým, že telo je donútené odbúravať uložené cenné minerály, aby mohlo neutralizovať záplavu kyselín. V dôsledku toho si musí zakladať jednu skládku splodín za druhou - nemá totiž inú možnosť, ako odsunúť toľko kyseliny. Pritom je v našich silách aj zvrátiť ho.

  Prekyslenie organizmu sa dnes pokladá za jednu z najnebezpečnejších civilizačných chorôb, pretože zdravie bezprostredne závisí od acidobázickej rovnováhy v našom tele. Prekyslenie je základom väčšiny chorôb, preto dôkladná očista od kyselín a opätovné doplnenie minerálov sú základom každej liečby. Deje sa to predovšetkým prostredníctvom prirodzenej výživy, bohatej na zásady

  Čo môžeme pre seba spraviť?
  - Pravidelne si kontrolovať hodnoty pH
  - Jesť stravu bohatú na zásadité potraviny.
  - Dopoludnia konzumovať len ovocie.
  - Piť dostatočné množstvo tekutín
  - Piť kvalitnú vodu (bez oxidu uhličitého)
  - Konzumovať čo najviac biopotravín a čo najčerstvejšie produkty.
  - Neprijímať potravou priveľa bielkovín, cukru a soli.
  - Vylúčiť toxíny prijímané z pochutín (alkohol, nikotín atď.)
  - Vyhýbať sa hnevu a stresu alebo sa od nich „odučiť“.
  - Denne užívať zásadotvorné potravinové doplnky so stopovými prvkami

  Vedeli ste, že

  Obezita a nadváha mají na svědomí závažné zdravotní problémy:
  1. Vysoký krevní tlak – trpí jím 50% lidí s nadváhou. U štíhlých osob se problémy s tlakem vyskytují 3x méně.
  2. Cévní onemocnění – vysoký krevní tlak „napomáhá“ výskytu cévních onemocnění - infarktu myokardu, mozkové mrtvici apod.
  3. Nádorová onemocnění – obezita zvyšuje nebezpečí vzniku některých nádorových onemocnění. Lidé s nadváhou jsou více ohroženi karcinomem tlustého střeva, ale i karcinomem prsu, dělohy nebo prostaty.
  4. Cukrovka – s obezitou přímo souvisí i cukrovka 2. stupně. Cukrovka se vyskytuje u cca 20 % obézních – to je o poznání více než v případě štíhlých osob.
  5. Kornatění cév – příčinou nadváhy a špatného stravování bývá i vysoká hladina cholesterolu. Ten se pak pomalu a dlouhodobě usazuje v cévách a vede k jejich ucpávání. Následkem může být infarkt myokardu, mozková příhoda apod.
  6. Nemoci kloubů – nadváhou jsou výrazně zatěžovány nosné klouby, především kyčle a kolena. Dlouhodobá nadváha má na svědomí bolesti a jejich předčasné opotřebení.
  7. Neplodnost – neléčená nadváha a obezita může způsobovat neplodnost.

  Tu sú signály, ktorými nám telo dáva najavo, že sa vnútri niečo deje.

  Vlasy – čo o nás prezrádzajú
  • pomalý růst vlasů - slabost nervového systému
  • vypadávání vlasů - nadměrná činnost štítné žlázy
  • vlasy u kořínků tenčí - onemocnění kůže na hlavě
  • vypadávání vlasů v pásech - dnová nebo revmatická zátěž
  • kruhové vypadávání - výrazná anémie
  • třepení vlasů - následek dlouhotrvající nesprávné výživy
  • lámavost vlasů - poruchy střev (nutno sledovat)
  • snížení lesku vlasů - zhoršení zdravotního stavu
  • odumírání vlasů - poruchy ledvin, anémie, cukrovka (diabetes)
  • bílé chomáčky vlasů - dědičnost, onemocnění vlasového lůžka
  • náhlé zešedivění vlasů na půlce hlavy nebo na celé hlavě - duševní otřes, ochrnutí vlasových žláz
  • náhlé ztmavnutí vlasů - onemocnění žlučníku, cirhóza jater (ihned vyšetřit !)
  • mužský typ kštice u žen - porucha nadledvinek nebo pohlavních orgánů
  • předčasné zešedivění - příliš mnoho soli, překyselení, strach, nedostatek enzymů, sexuální excesy, přetěžování se, cukrovka, poruchy prokrvení srdce
  • čelní lysina - obecně: příliš mnoho cukru, sexuální problémy; u žen: po odstranění vaječníků, oslabení zárodečných žláz,

  • dysmenorea, předčasné klimakterium; u mužů: nedostatečná funkce zárodečné žlázy, u mladších mužů možnost impotence, příliš malý počet spermií
  • holá místa v týle - příliš mnoho živočišných produktů
  holohlavost nebo lupy - příliš mnoho proteinů, tuků, cukrů, kávy, soli, mléčných výrobky

  A tak okrem kvalitnej vlasovej kozmetiky bez silikónov, parfúmov a minerálnych olejov, je fajn podporiť ich krásu aj výživou zvnútra.

  ako sa rýchlo dostať do formy

  https://www.youtube.com/watch?v=H4QEcoxsSm4
  smoni
  21. dec 2016    Čítané 237x

  Všakovaké využite Aloe vera

  Mne učarovala Aloe vera. Táto nápadne nenápadná rastlina v sebe obsahuje viac ako sa na prvý pohľad môže zdať. Prečo ju teda v prírode zvieratá nekonzumujú ? Jej obal - šupka - obsahuje aloín, veľmi preháňavú látku. A teda je zrejmé, že zvieratko si takéto stretnutie zapamätá na dlhú dobu a v budúcnosti sa rastlinke oblúkom vyhne. My ľudia si však vieme poradiť, ako sa dostať ku vzácnosti, ktorá sa pod šupkou skrýva. 🙂 Jednoducho ju šupky zvabívme a ďalej využívame len jej rôsolovitú dužinu - gél.

  Gél aloe very je zásobárňou vitamínov, minerálov, stopových prvkov, aminokyselín či saponínov, ktoré majú blahodárne účinky tak pri vnútornom užívaní ako aj pri vonkašom použití.

  Ak sa budeme chvíľu baviť o povrchovom použití aloe vera, vieme jej účinky oceniť hlavne pri popáleninách, rezných ranách, modrinách, krvácajúcich ďasnách, preležaninách. Natíska sa otázka, keď má takéto regeneračné účinky, vie ovplyvniť aj kvalitu pokožky? Áno, aloe vera vie byť nápomocná aj v bežnej kozmetike. Pokožku vyživuje a dodáva jej potrebnú vlhkosť a pružnosť, chráni pred predčasným starnutím. Výsledky sú viditeľné v priebehu používania - krásne spätné väzby sa dostávajú hlavne od ľudí, ktorí vás dlhší čas nevideli 🙂. 

  A aké zázraky robí gél v tele? Nuž, ak sa chceme pozrieť na túto oblasť, je dobré spomenúť jedného zo súčastných lekárov, ktorí sa venujú aloe vere a verejne prezentujú jej životadárne účinky. Ide o nemeckého lekára dr. Pauser a pre tých, ktorí rozumiete nemecky pripájame link, v ktorom je rozhovor s ním https://www.youtube.com/watch?v=PqHC78ZpVLk

  Čím je tada aloe gél takým zaujímavým na vnútorné užívanie? V prvom rade naše telá zbavuje toxínov. Saponíny ako jedna zo zložie aloe gélu na seba naviažu toxíny a prirodezou cestou ich z tela vylúčia. V moderných časoch zvykneme tento proces tiež nazývať aj ako detoxikácia 🙂. Kedysi nám na to stačil pôst, a kedže nebolo toľko prídavných látok v potrave či kozmetike, telo sa dokázalo detoxikovať aj samo. 

  Červené krvinky ako poštári živín a kyslíka to tiež nemajú s nami ľahké. Stávajú sa nepružnými, lepkavými a nevedia sa so svojim tovarom dostať ku všetkým bunkám tela - jednoducho cez tie najmenšie škáročky neprejdu. Kedže sa do periférií nedostanú, nemôžu ich nielen zásobovať, čo je horšie nemôžu odtiaľ brať ani odpadový materiál. Ten sa stáva akousi časovanou skytou hrozbou. Aloe vie čistiť a prinavracia červeným krvinkám ich prirodzenú elasticitu. Cievy a vlásočnice sú pružnejšie a začína sa prirodzená rovnováha v tele. Naše telo je úžasné vo svojom samoopravovacom mode, ktorý sa môže naštartovať už len tým, že sa začne čistiť. A z  tohto dôvodu vie byť aloe gél nápomocný pri takmer všetkých neduhoch, ktoré nás trápia.

  Hoci je v regáloch našich obchodoch široký výber všakovakých potravín, znova sa začínajú objavovať choroby ako skorbut či podvíživa. Naše potraviny, žiaľ, strácajú živiny a my dávame telu vo svojej podstate len prázdne kalórie. A práve tu je najväčší prínos aloe gélu - kvalitný aloe gél zásobuje telo množstvom mikro a makro živín, ktoré potrebujeme pre normálne fungovanie, pre zvládnutie záťažových situácií a zistenie, že je skvelé cítiť sa skvelo.

  Tak ako zistili vedci v mnohých svojich štúdiách, vnútorným užívaním aloe vera gélu vieme predísť mnohých zdravotným komplikáciám (veď prevencia je lacnejšie ako liečba, aj keď sa toto v našich končinách moc nepraktizuje 🙂 ) , zásobiť organizmus prepotrebnými živinami, zbaviť ho škodlivín a toxínov - poupratovať, naštartovať regeneračné účinky či dokonca zužitkovať aloe gél ako pomoc pri viac než 400 zdravotných problémoch.

  Ing. Monika Kormancová, Ph.D.

  m.kormancova@gmail.com

  smoni
  13. dec 2016    Čítané 120x

  Aloe Vera - kráľovná rastlín

  Už v časoch starých Egypťanoch bola aloe vera neodmysliteľnou súčasťou tradičnej medicíny. Jej tisícročná história je plná príbehov o blahodárnych účinkoch na krásu, zdravia či dlhovekosť. V súčastnosti je známych viac ako 300 druhov, avšak pre ľudský organizmus najlepšie účinky prináša Aloe Vera Barbadensis Miller.

  Botanicky patrí do čeľade ľaliovitých, podobne ako v našich končinách cibuľa či cesnak. Darí sa jej v horúcich a suchých oblastiach - subtropické až tropické podnebie. Zrelé listy dosahujú výšku 1-1,5m a šírku až 15cm. Zber by sa mal vykonávať výlučne ručne, aby sa zabezpečila kvalita zberaných rastlín.

  Zrelé listy sa skladajú zo šupky, tenučnej vrstvy pod šupkov a rôsolovitého vnútra - gélu. Pre laxatívne účinky šupky a tenkej vrstvy pod ňou, by sa mali pri spacovaní odstrániť.

  Účinnou látkou aloe vera je práve gél.

  Gél z Aloe Vera obsahuje viac než 200 významných zložiek. Hovoríme predovšetkým o vitamínoch (A, B1, B6, B12, C, E,...), mineráloch (draslík, chróm, meď, horčík, fosfor,...), aminokyselinách, saponínoch, mucinóznych polysacharidoch, enzýmoch. Sú skombinované prírodou k dokonalej harmónii tak, že účinky prítomných komponentov sú zrejme vplyvom tejto harmónie umocňované. Keď boli uskutočnené pokusy oddeliť niektoré zložky gélu z Aloe Vera, samostatne strácali svoj unikátny potenciál. Samotný gél má adaptogénne vlastnosti - organizmy rôznych jedincov z neho využívajú práve tie látky, ktoré im chýbajú.

  Vedecké štúdie potvrdili, že Aloe Vera gél ničí baktérie, vírusy a plesne alebo aspoň tlmí ich rast. Výrazne podporuje tvorbu kožných buniek, zvyšuje regeneračné schopnosti pokožky, posilňuje imunitu organizmu, priaznivo pôsobí na tráviaci trakt, podporuje energiu človeka, čistí a udržuje priechodnosť krvných kapilár, čím sa zlepšuje prekvrenie organizmu. Je preukázaným faktom, že omladzuje, revitalizuje, čistí a hojí, má antibakteriálne a dezinfekčné účinky.  

  Prostredníctvom Aloe sa ponúka možnosť veľmi žiadúcej očistnej kúry – detoxikácie, úpravy trávenia, vyprázdňovania, doplnenie životne dôležitých látok v zmysle bunkovej výživy. Je však veľmi dôležité upozorniť na fakt, že je dôležité vybrať produkt od výrobcu, ktorý svojim moderným technologickým postupom garantuje najvyšší obsah všetkých obsiahnutých látok a predovšetkým tých imunomodulačných ako sú  predovšetkým Mucinózne polysacharidy MPS.

  Keďže sa v poslednom období z aloe vera stal veľmi dobrý marketingový nástroj, vznikla celosvetovo uznávaná Medzinárodná vedecká rada pre aloe (IASC) www.iasc.org , kde je možné v sekcii certifikácií zistiť, či má výrobca tento certifikát na konečný produkt a nie napríklad  len na surovinu.

  Treba tiež sledovať obsah aloe vera v produkte na vnútorné užitie. Kým produkt označený ako šťava obsahuje len 10% aloe vera (aj keď na obale je napísané 100%aloe vera šťava), drink obsahuje do 50% aloe vera. Produkty, ktoré nesú označenie ako gél sú najkvalitnejšie, obsahujú až 90-98% aloe vera gélu. Ako sme písali vyššie, práve gél je zdrojom živín, ktoré majú blahodárny účinok na organizmus.

  Prajem Vám vlastné objavenie potenciál využitia tejto nádhernej rastlinky - právom označovanej ako kráľovnej medzi rastlinami.

  Ing. Monika Kormancová, Ph.D.

  m.kormancova@gmail.com