Babské recepty na liečbu pre kojace ženy a detičky

impka
24. okt 2010

Milé žienky. Túto tému zakladám pre vás všetky, ktoré preferujete prírodnú liečbu bežných chorôb, nachladení, ale aj iných vážnejších trápení tela. Verím, že všetky chceme pre svoje deti to najlepšie a preto je dôležité aj to, aby sme sa liečili s čo možno najmenšími nežiaducimi účinkami na náš organizmus a to platí 100 násobne o našich čistučkých deťoch, aby sme ich telíčka zbytočne nezaťažovali. Táto diskusia nie je určená na polemizovanie o tom či sú babské recepty účinné, alebo nie, všetky ktoré to zaujíma, vieme o tom svoje. Skôr si predstavujem, že sa tu budú objavovať RECEPTY a vytvoríme si tak malú databázu prírodného liečenia na rôzne neduhy.

vodnicka
24. okt 2010

@impka ahoj ja poznam len jeden babsky recept tyka sa to na tzv.lahsi priebeh porodu,mala som 21 rokov 1994 a rodit som mala v Januari 1995 tak mi poradila jedna skusen babka ktora chodila ku porodom :ak mam bezproblemove tehu nech mam vela pohybu a vecer pred spanim si mam vymocit len spodok noh v teplej vode ale takej ktoru moja pokozka znesie najviac,vraj tymto sposobom zmeknu kosti a mala pravdu rodila som rychlo asi doobeda o 9.30 bol za mnou muz kde som lezala na predporodnej izbe kedze som este nebola otvorena tak mi dali tabletky ,potom infulziu vysla som na stol 3 krat som potlacila a moj syn bol na svete o 10.35 .len tolko ak povazujes takuto babsku radu za nepotrebnu tak to vymaz.Teraz mam 37.rokov som 21 tt a tiez si vymacam nohy trosku opatrne lebo som na rizikovom. 😉

alca85
24. okt 2010

bolesť hrdla - teplučké mlieko s maslom a medom 😉 a kloktanie slanej vody

impka
autor
25. okt 2010

na bolest hrdla je super aj kloktanie slanej vody + par kvapiek propolisu.
na zapalene hrdlo tiez dobre kloktat materske mlieko - skludnuje zapal

impka
autor
25. okt 2010

pre lahsi porod sa odporuca aj jest lanove semena niekolko tyzdnov pred porodom: lyzicu lanovych semien zaliat horucou vodou a nechat zmaknut, potom pomaly jest a poriadne zuvat - zmakcuje to porodne cesty + pitie malinika (ostruzina malinova) - posilnuje maternicu

michaela5
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
skajinka
25. sep 2012

baby úúúžasný super recept,môžte vyskušat na komkolvek,najmenšie mimi či dospelý,funguje na všetkých..octové ponožky 🙂 proti vysokej horúčke,vyskúšala som na mojom vtedy 6mes.synkovi a parááda 😎 ocot a vodu tak od oka zmiešat spolu,vodička vlažná može byt..namočit ponožky,šup na nohy a na to este mikroténové sáčky aby nebolo všade mokro...podržat cca 20min...teplota krásne klesne a nám sa potom už nevrátila🙂)teším sa ak pomôže aj vám 😎

organicday
28. sep 2012

Ahojte, som mama, odborná aromaterapeutka a manažérka obchodu s francúzskou certifikovanou biokozmetikou. Aromaterapia je skvelý prírodný a prirodzený spôsob, ako sa starať o zdravie (a aj aby sme boli pekní 🙂 ). Ak potrebujete konkrétnu radu ohľadom estetických, či zdravotných problémov, náš profil je tu pre vás...
Vyberám: častá nádcha, soplíky, oslabená imunita, problémy s pokožkou, zapareniny, nepokoj u detí, prerezávanie zúbkov, koliky, strie...
Neváhajte ma kontaktovať prostredníctvom tohto fóra, internej pošty, resp. priamo na našej webovej stránke 🙂

adikacorporation
9. okt 2012

ako malu ma do tajov liecivych bylin zasvatila moja babka, najlepsie je vzdy to co si nazbierate a nasusite sami, doma v podkrovi sme mali viazanicky vsetkych moznych voni a farieb, existuje mnozstvo domacich receptov od vyroby nechtikovej masti, cez laliove obklady, ktore liecia a urychluju hojenie roznych poraneni, pre tych co nemaju tuto moznost je v ponuke siroka skala prirodnej kozmetiky a BIO produktov, staci si len vybrat podla konkretneho zdravotneho problemu ci typu pleti, poradenstvo je samozrejmostou

menoruze
26. jún 2016

.