Čo z alternatívnej medicíny sa vám osvedčilo?

klara_klara
4. dec 2009

Rada by som sa dozvedela niečo o prípravkoch alternatívnej medicíny, homeopatie atď...je toho v sucasnosti dost...a regeneračných prípravkoch. Aké máte skúsenosti, čo a pri akom probléme sa vám osvedčilo?

babula90
4. dec 2009

to je velmi siroka tema, co konkretne Ta zaujima?

blau
4. dec 2009

klara tu je uz tema domaca homeo lekarnicka, daj si do vyhladavaca 😉

klara_klara
autor
4. dec 2009

viem ze je obsirna ale snazim sa najst novu cestu aj pre seba v oblasti zdravia...nuz a napriklad v oblasti homeopatik maju moje kolegyne velmi dobre skusenosti ci uz pri lieceni obycajneho prechladnutia ale aj vaznejsich chorob.potom mam tiez znamych ktori sa dali na cestu detoxikacie organizmu a maju velmi dobre vysledky. Chcela by som abz tato tema bola odporucenima pomocou pre tych co sa este velmi nevyznaju co na co moze pomoct a nechcu sa napchavat chemiou.

babula90
4. dec 2009

zajtra idem na diagnostiku podla Jonasa, som zvedava, co mi najdu. ☹ Inak som fanatik do alterantivnej mediciny a prirodnej liecby 🙂

klara_klara
autor
4. dec 2009

blau ale tu nejde len o homeopatiu ale mozu sa pripojit aj vyznavaci cinskej mediciny, neviem existuje nejaka ajurveda, bylinky a kadeco ine prirodne a zaujimave 😉

klara_klara
autor
4. dec 2009

babula90 tak ak to nebude prilis osobne napis aku budes mat skusenost 😉 mozno je nas tu viac co chceme zit viac v sulade s prirodou a nie s chemiou. 😉

babula90
4. dec 2009

ja sa celkom vyznám v eterickych olejoch a vcera mi nadcha presla po 12 hodinach- uz viem skratka liecit celu rodinu na take bezne choroby...aj teraz sme vynatierani tymianovym kremom 🙂
budem rada, ak sa debata rozvinie.

babula90
4. dec 2009

napisem zajtra, určite. idem do hajan, spala som len 4h. ☹

klara_klara
autor
4. dec 2009

tak dobru noc...nuz a tie oleje to by ma teda zaujimalo...dufam ze pokecame aj o tom 😉

kisska
4. dec 2009

babula velmi by som ocenila tvoju radu - mam vyse 2 tyzdnov neustupujuci kasel, Stodal mi nezabera ☹ skusala som cibulovy caj aj sirup, surovy cesnak a nic... A dokonca sa to mozno aj trochu zhorsuje... nekaslem sice casto, ani to nie je suchy kasel ale zachvat uz vystrasil aj maleho. Kedze som v 30tt, nechcem a ani nemozem brat ziadne "oficialne" lieky... Dakujem

saudi
4. dec 2009

babula90 - to bol nejaky kupovany krem, alebo si si zamiesala eterickeho oleja do niecoho? ja som si raz dala tymian na pokozku a stipalo to ako slak, tak neviem ako ho pouzit

helenkasabinka
4. dec 2009

babula90-mala by som na teba jednu otazocku ale len cez rp-mohla by som? 😕

babula90
5. dec 2009

jasne, napis IP.
saudi, kupovany, je velmi silny, ale uzasne pomaha, ziadne stipance.

reisi
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
klara_klara
autor
5. dec 2009

super reisi budem rada ak sa sem pripojis a aj ty nam sem prispejes napomocnymi radami...a o co presne vlastne v ajurvede ide? ja to poznam len tak z pocutia 😉

klara_klara
autor
5. dec 2009

ja som zatial skusila len ricinus homeopatikum na kojenie a podla mna super...a kedysi davno aj oscilococcinum...aj to zabralo ale viem ze je vela ludia a velmi spokojnych s roznymi metodami mimo klasickej mediciny a preto by bolo fajn vediet o tychto veciach viac s praktickych skusenosti

vanish1
5. dec 2009

ja odporúčam vit. c, ale nie celaskon... skús také niečo http://www.thevitaminservice.com/acatalog/info_...
všetko o vit. c nájdeš tu http://rizikaockovania.sk/dok/Vitamin_C-liecba.pdf

reisi
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
grettka
5. dec 2009

kisska, mne na kasel obvykle pomohol hedelix, nie je to sice pripravok alternativnej mediciny, ale je prirodny a mozu ho aj deti a tehotne zeny

klara_klara
autor
5. dec 2009

reisi a kde si davas bylinky miesat? alebo to vies sama?

kisska
5. dec 2009

grettka dakujem, budem ho musiet najst a nastudovat. Uz vazne neviem, co by mi pomohlo... ☹

reisi
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
klara_klara
autor
5. dec 2009

super

klara_klara
autor
5. dec 2009

kisska keby som ti vedela poradit poradim ale bohuzial neviem...no mozno sa tu objavia baby ktore s tym maju skusenost a poradia ti co s tym kaslom ☹

megg
22. feb 2011

@reisi nevedela by si mi odporucit nejake centrum na ajurv.masaze pre deti? Dakujem.

happy8051
10. aug 2013

@klara_klara Tiens Tianshi produkty na rozne zdravotne tazkosti. ak mas zaujem, napis mi IP

sln1ecko2
26. aug 2013

Prepacte ze som mimo tému, ale možno by mala niektora zaujem. Je tu možnosť zorganizovať 6 mesačný kurz Domácej homeopatie (vždy jeden víkend v mesiaci). Semináre by prednášala Dr. Jana Kolenová. Nakoľko tento kurz prebieha len v Košiciach, tak som sa skontaktovala s pani doktorkou a navrhla mi, že ak sa nazbiera 15-18 účastníkov, kurz by vedela urobiť aj v Banskej Bystrici. Bližšie informácie o obsahu kurzu nájdete na jej stránke http://www.homeopat-kurzy.sk/Terminy.html, alebo keď si dáte do vyhľadávača Dr. Jana Kolenová, Kurz domácej homeopatie. Je nás už zhruba 5-6 mamičiek, ten kto vie o čom je homeopatie a mal by záujem sa naučiť jej základy a vedieť ju aplikovať aj v domácom prostredí tak mi napíšte. Pekný deň všetkým

ivanamed
10. okt 2013

Ahojte baby, mňa tiež zajíma alternatívna medicína, rôzne techniky, cvičenia, typy stravovania, už roky sa tejto oblasti venujem.

Poznáte Cestu? Je to druh terapie, v zahraničí už funguje 20 rokov a na Slovensko sa dostáva až teraz. Je to to najúčinnejšie, s čím som sa zatiaľ stretla.

Táto metóda lieči na bunkovej úrovni. Keďže až na bunkovej, je jedno, či váš problém je napríklad vo vzťahu, alebo sa vám dajme tomu nedarí schudnúť alebo pribrať alebo máte fyzickú chorobu. Osobne poznám niekoľko ľudí, ktorí sa vyliečili z "nevyliečiteľných" chorôb, pretože prenikli až k jadru, šli až na miesto, kde choroba vznikla, spracovali a uvoľnili príčinu a tak sa vyliečili.

Choroby sú pre nás signálom, že sa niečo deje a keď odstránime príčinu, choroba už nemá dôvod, aby existovala.

Akúkoľvek tému v procese Cesty otvoríte, dostanete sa až do momentu, kedy váš problém vznikol. Využíva sa pritom vedecky podložený fakt, že 85% našich problémov má emocionálny základ. Keď emóciu v situácii, keď ju cítime, potlačíme (napríklad smútok, hnev, atď., zablokuje nám bunkový receptor, ten potom prestane komunikovať s ďalšími bunkami a ak sa ostane zablokovaný dlhší čas, práve na tomto mieste sa vyvinie choroba.

Ja túto terapiu robím profesionálne, ale v knihe Cesta od Brandon Bays (dá sa stiahnuť na nete) je postup dvoch základných procesov, ktorými sa môžete navzájom s kamarátkou sprevádzať doma. Ak chcete vedieť viac, kľudne mi napíšte cez RP.

Inak, ak s touto metódou už niektorá máte niektorá skúsenosti, zaujímalo by ma, aké, ako vám šli procesy, čomu ste sa venovali, aké máte výsledky, atď. Ahojte!

ajkapajka1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
richty
15. okt 2013

@ivanamed poprosim blizsie info, vdaka - do IP