Ekzém a alergia u dvojročnej dcérky

nikolet_89
18. feb 2014

Ahojte maminky dcerka ma 2 roky. Ma exem po manzelovi a sennu nadchu po mne. Vyhodila sa nam za uskami a v zahyboch na rukach. Nechcem s nou behat po koznych a natierat ju surovymi mastami. Pocula som o morskej soli len neviem presne aky je to druh a ci ju mozem skusit pouzit na dcerke do kupela...Ak mate niekto skusenosti tak pls poradte, kde sa da zohnat, priblizne cenove relacie a nazov a teda tiez, ci to vasim detickam pomaha alebo aspon zmierni,,,Dakujem krasne

oksu
18. feb 2014

Sol z podhajskej, tam sa da kupit v hotely, asi aj cec net.

miriammr
18. feb 2014

Dobry den, v podkhajsej sme boli, aj moja dcera mala ekzem. Cele ruky aj nozky. Samy sme si zaplatili pobyt v penzione energy. Sol sa da kupit urcite aj cez net. My sme ju tiez pouzivali. Neviem vam takto povedat, ci je dobra, vsetko je to dlhodobe liecenie a hlavne je ucinna liecba z vnutra a nie takato vonkajsia. my sme pouzivali okrem tejto soli aj koren z lopucha, morsku sol a hlavne sol meine base, ta ma tie odkyslujuce ucinky a pozitivne pôsobi na vylucovanie toxinov. S liecbou na ekzem mam bohate skusenosti. prispievala som aj sem na MK do rubriky ohladne ekzemu. Ak sa mi podari skusim vam poslat link. Dolizite je, ze skoro po roku sme sa ekzemu zbavili.

nikolet_89
autor
18. feb 2014

@miriammr Dakujem

ikika
18. feb 2014

@nikolet_89 ahoj, tak tu sol z podhajskej nepoznam, ale urcite to kuknem, co to je - @oksu ... 🙂

Ja som to svojho casu robila tak, ze som si do vane nasypala normalnu sol (klasicku alebo morsku) a vytvorila som si slany kupel (simulovala som more 😅 )... niektori ludia si do toho davaju aj troska olivoveho oleja z lekarne, nakolko sol vysusuje... 😉

A mne sa velmi osvedcil Oilatum kupel... ten je skvelyyy... 😉

Treba aj vela premastovat, premastovat, premastovat... skus A-Derma Exomega - kupis v lekarni... a vyborna je aj Indulona - klasicka modra, vyborne premastuje... moze byt aj dezinfekcna na obmenu... 😉

ikika
18. feb 2014

@nikolet_89 a este sa chcem spytat, mate atopicky exem?
Podla mna davaj pozor na alergiu... ide to ruka v ruke...

nikolet_89
autor
18. feb 2014

@ikika dobry den tazko povedat nebola som s nou u koznej s tym po dohode s detskou dr. no muz ma atopicky exem a ja celorocnu pelovu alergiu takze predpokladame, ze je to atopicky exem muzovi zaberaju iba hormonalne maste nic ine

oksu
18. feb 2014

my sme zistili co malemu robi zle mlieko a vyrobky z neho) a je bez ekzemu a ostatnych tazkosti

demo
18. feb 2014

@nikolet_89 u dvojrocneho dietata je pricinou akzemu potravinovy alergen. Je dolezite ho najst a vylucit. Navod mas tu:
http://www.proalergiky.cz/alergie/clanek/elimin...

Pokozku treba hydratovat, cize nie premastovat, nam sa osvedcilo mlieko Aderma Exomega. Po par minutach, ked sa mlieko vsiakne nanes na ekzemove loziska tenku vrstvu sudokremu
http://www.proalergiky.cz/magazin/specialy/clan...

Takto si moze osetrovat pokozku aj manzel a hormonalne maste uz potrebovat nebude

kascakova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mirka304
1. mar 2014

Aj ja mám veĺmi dobrú skúsenosť s touto liečbou pomocou analýzy vlasov na mojej dcerke. Nám to pomohlo môžem to len odporúčať. Pozrite si túto stránku a nebojte 🙂 🙂 sa aj zavolať.Isto Vám poradia sú milí. 😉 😉 😉

naturopat
20. mar 2014

@nikolet_89
Atopicky ekzem a alergia vznikaju z zanesenia organizmu tazkymi kovmi, chemikaliami, napriklad aj z ockovania. Ak chces riesit pricinu, je potrebne detoxikovat. V praci to vidim denne pod mikroskopom, vid. moj profil.

blue99
21. mar 2014
Používateľ blue99 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od blue99.

je to naozaj pravda -detoxikácia v každom veku

emea
14. okt 2014

Tak a dnes som sa skontaktovala s pánov od analýzy vlasov. Ideme bojovať, nie len náš trojročný synček ale celá rodina. Po behaní po kožných a premasťovaní a diét čo nikam neviedli a čo ja viem čom ideme skúsiť. Po telefonáte s veľmi príjemným pánov som sa opäť nabila energiou;) a verím, že tú hnusnú chorobu potlačíme čo najviac. viem že to chvíľu potrvá, ale určite sa po 3-6 mesiacoch ozvem a pridám náš príbeh🙂 Držte nám palce;)

andreablabla
14. okt 2014

Ja som moju vyliecila z ekzemov,mala ich roky a nic na ne nezaberalo. Kupala som ju v soli z mrtveho mora,tej co dostat v DM-ke. Potom som natierala avirilom. Po case ekzemy ocerveneli,popukali,vysusili sa a zmizli. A uz sa nevratili. Obcas som ju po kupeli aj neosprchovala,a nechala som ju taku z vane slanu...ona vlastne ta sol nie je ani slana🙂

dafne1111
14. dec 2014

moja mala ma dva a pol roka, ma na ručičke červeny flak a v tom biele bodečky čo jej mam na to dat??niekedy sa škrabe až do krvy

michaela14
10. jan 2015

carun univerzalna konopna masť na ekzemy, vysusenu pokožku https://www.modrykonik.sk/shops/my-shop/kozmeti...

jamelia
21. jan 2015

@naturopat ahoj, tiez uvazujem o detoxikacii u mladsieho syna, pretoze ma ekzem - hlavne na tvaricke a ramienkach a doteraz sme nezistili, na co reaguje. Len netusim ako a ci sa moze dvojrocne dieta detoxikovat. Nevies mi poradit? 🙂 dakujem.

mamazem
28. jan 2015

Moze 🙂 pozrite si Regalen detoxikuje pecen kt. Je pri ekzemoch klucova. 2 kvapky denne. .Sol z podhajskej je Biotermal. Odporucam aj Protektin krem.

maca283
9. feb 2015

Alebo treba odskusat vyrobky sanAktiv z justu Sol a aj krem Na ekzem vynikajuce výrobky www.just.sk