Homeopatická lekárnička pre deti od 0 až 6 rokov

erikasadek
24. sep 2008

Ahojte zakladam tuto, temu ako doplnok pre vas mamicky ktore mate o to zaujem , alebo ktore velmi nepoznate ako a naco ich pouzit.
nechcelo sa mi vypisovat cez IP niekolkym Vam , tak to spravim ako temu , pre vsetkych

Takze na uvod, mnohe z vas nevedia aky je rozdiel 5CH, 9CH,15ch 30CH, je to koncetracia, cim vyssi tym silnejsia.
to znamena , ked viete presne aka choroba sa jedna tak je dobre zacat so silnejsimi ako 9CH,15CH az 30CH; potom pomaly prejst na slabsiu dozaz.
pokial si nieste iste symtomamy tak radsej slabsia dozazCH...

podavanie, nie je ziadne obmedzenie to znamena
ak vase dietatko trpi napriklad pri raste zubou mozte davat 3 granule kazde 10 minut pocas jednej hodiny a potom len tri krat denne tie tri granule
takze normalna davka vo vsetkom je tato 3 krat denne a pokracovat v liecbe aj dalsie 24az 48 hodin po zmiznuti symtomov, to plati pri kazdej diagnoze.
co sa tyka zubkov pouzivat tri kart denne az do vyjdenie posledneho zuba, to znamena pravidelne.

pifina
16. apr 2012

@katulikzlatulik pozri si toto: http://www.homeopat-kurzy.sk/HomeoZvesti01_Matk... a este toto: http://www.homeopat-kurzy.sk/HomeoZvesti02_Home... ... ono mozes na vsetko povedat, ze je to magia, aj bezne lieky, to je hotova alchymia, netusis, co v tom je a uz vobec nie, ako tvoje telo na to zareaguje 😝

katulikzlatulik
16. apr 2012

@pifina dik za linky, urcite si ich precitam 😉

pifina
16. apr 2012

@katulikzlatulik keby si chcela vediet viac, tak aj tento odkaz je super 😅 su tam dva dokumenty, jeden kratsi a jeden dlhsi, ale fakt stoja za pozretie ... http://www.auria.sk/blog/voda-informacna-databanka

aspinka
16. apr 2012

@pifina letmo som si pozrela clanky to je akoze obhajoba homeopatie ze ho katolicka cirkev toleruje? Ja sa na homeo pozeram ako krestan bez ohladu na cirkev skratka z krestanskeho hladiska skor si mala dat clanok ako homeopatika vznikli a z toho by si vedela urobit nazor....
@katulikzlatulik skus si precitat aj tento clanok
http://www.apologet.cz/?q=articles/category/21-...

pifina
16. apr 2012

@aspinka ja som to dala preto, lebo vacsinou z katolickej cirkvi riesia to, ze je to magia ... a tie clanky hovoria o tom, ze oficialne katolicka cirkev proti homeopatii nic nema, skor naopak ... ale mozno som zle tipla, ze odkial fuka vietor 😅

aspinka
16. apr 2012

@pifina v pohode len ma to zaujalo ze ked katolicky cirkev s tym nema problem je to v poriadku. Ja len apelujem na to ze v dnesnej dobe ludia radi veria roznym veciam ale hlbsie sa nezaujimaju. Napriklad ked sa ja spytam kamaratky ktora hufne pouziva na liecbu rodiny homeo ci nieco o homeo vie ako vznikla na akom zaklade co za tym je tak tam sa az nedostala...a pritom su to vazne a dolezite veci. 😉

zvonkohra
29. máj 2012

Baby mozem davat dcerke aj viac druhov s hoemopatie naraz?myslim tak ze teraz berie na nadchu a chcela by som dokupit aj sedaliu na ukludnenie dakujem

erikasadek
autor
30. máj 2012

@zvonkohra hoemo sa berie aj 15 druhov naraz homeo sa meisa...... 🙂 takze bez problemov mozes miesat... 🙂

ani3012
11. júl 2012

@erikasadek som sa v marci pýtala na tie homeopatika,či sa slinami znehodnotia a asi aj tak bolo...Patrikovi vôbec tá Belladonna nezabrala (iba po tej prvej dávke bolo vidieť zlepšenie,potom ich mala ocucala 😝 ) , teraz som mu dala novú várku a tá tuším zabrala tak ako mala...

erikasadek
autor
11. júl 2012

@ani3012 zaklad pri homeo je nepit a nejest pol hodinu pred podanim apo.. znizuje to ucinnost.. vstrebavania... 😉

erikasadek
autor
11. júl 2012

@zvonkohra jasne ze hej..... mozes miesat aj 20 druhov ak treba naraz.. 😉

ani3012
11. júl 2012

@erikasadek ved to aj tak bral...

safranky
5. okt 2012

@erikasadek idem sa vas opytat citam ze vam tato tema nie je cudzia.Moj Dr. z CR predpisal mojmu malemu homeopatika belladollu a pulsatillu.Su to granule a viem ze nema pol hodiny pred tam a pol hodiny po jest ale ako mu ich mam dat???Rozdrvit sa to neda ,lieta mi to po celej kuchyni 😀 a ked to dam malemu do pusinky tak to cmula a hryzie ale nemam istotu ci to zje.Na vecer mame po 2 kapsule mam mat medzi nimy nejaky odstup alepo vsetko naraz.Budem rada ak odpisete do vecera....dik 🙂

safranky
5. okt 2012

@erikasadek este som zabudla maly ma 15 mesiacov

denaalubos
23. okt 2012

Ahojte, nejak tu ostalo ticho, mate skusenost s Jalapa 15ch? Mam 6 mesacnu dceru, a po chorobe uz nechce poriadne v noci spinkavat,,,,Citala som skoro cele prve dve strany a nedositala som sa...

lenika76
26. okt 2012

@erikasadek
ahoj erika, neviem, ci sa to tu niekde riesilo alebo nie, nemam casu vsetko precitat.
chcem sa poradit: mam takmer rocneho syna, ktory ma problem so zostupenim vajicok do mieskov. urolog ma poslal na endokrinologiu, aby mu predpisali hormonalne injekcie, mne z toho az zahucalo v hlave.
poznas nejaku homeo, ktora by mohla toto podporit?
dakujem 🙂

fem
11. nov 2012

prosim, ak mate skusenosti preplacaju sa homeopaticke lieky zdravodtnou poistovnou? nemyslim vysetrenie homeopatom, ale priamo lieky . dakujem

pifina
11. nov 2012

@fem na Slovensku? urcite nie 😝

fem
11. nov 2012

@pifina fakt nie, to sa mi nepaci ...citala som nejaku super studiu, ze homeopatika setria peniazky, ze liecba je menej nakladna atd. ale to asi nasim farma koncernom nevyhovuje, oni chcu asi tahat peniaze, cim viac. Maly na to tak dobre reaguje, myslela som, ci neusetrime, ak sa to bude predpisovat. Dakujem

pifina
12. nov 2012

@fem homeopatika setria peniazky, ale my sme asi prilis bohati, aby sme mohli kupovat lacne veci 😝

erikasadek
autor
12. nov 2012

@lenika76 prepac som malo na koniku ,
odpoved na tvoju otazku , neviem pravdu ti poviem neviem, ci nieco nato existuje... 😉
@fem poznam na slovenksu nie urcite tu v fr ano preplaca normalne poistovna aj hoemopata ktory nie je taky drahy zdaleka ako na slovensku.. ja platim je to lekarka + hoemopatka 35 € zdravotna mi to normlane preplaca, a homeopatika su normalne preplacane poistovnou pokial su na predpis... 😉

iste ze setria peniaze ked si zoberies predpis na kortikoidy plus lieky na alergiu.. kolko to stoji poistovnu a teraz predpis to iste na tu istu diagnozu homeopatika tak cenovo sa neda porovnat.. 😉

fem
12. nov 2012

ved to aj ten imunologicky obraz je uplne iny, v tom pride aj do buducna je to omnoho lepsie

lenika76
12. nov 2012

@erikasadek to je ok, aj tak dakujem za spätnu väzbu 😉 ak by si sa nieco dopocula, budem i vdacna, ak si na mna spomenies 🙂

ivkau
24. nov 2012

baby chcela by som Vás poprosit o radu, moja lekarka mi poradila homeopatika na imunitu a predchadzanie nachladeni pre moju cca 3ročnu dcerku a kazala mi kupit Oscilo, echinacea angustifolia 15ch a influenzinum viete mi poradit davkovanie pre malu?????????

luba41
24. nov 2012

@ivkau mám skúsenosť len s podávaním Oscillo. Dávala som deťom preventívne asi 5 rokov po sebe, od takého veku ako Tvoja malá, / od jesene do jari/ 1 tobolka 1x týždenne. Guličky som rozdrvila medzi dvoma lyžičkami a zriedila na lyžičke vodou, kedže deti nevedeli cmúľať/ Snažila som sa dodržať -1/2 hod pred a po nejsť a nepiť. A môžem povedať, že ich chorobnosť v zime klesla min. o 75%

nella1
24. nov 2012

chodim k detskej lek.ktora sa zober. aj homeopatiou....vzdy mi da homeo.al., povie ak nezaberie dame klsic.liecbu...zatial klop klop podarlo sa nam liecit vzdy tym....zatial ziadne antibiot. sme nemali...ja som velmi spokojna a aj s pristupom....nemenila by som za nic....

mysiatko
4. dec 2012

zienky neviete mi poradit ktore homeo sa dava pred ockovanim?zajtra nas caka MMR. dakujem

sirinka
4. dec 2012

@mysiatko ja som davala thuya occidenstalis 9ch a veeeela C vitaminu.

elenagrech
4. dec 2012

Len tak pre zaujimavost, homeopatika Boiron pracuju na zaklade kvantity (jedna tabletka, alebo tri gulocky a pod), tieto su lahko dostupne v lekarnach. Ak sa chcete liecit naozaj homeopatikami, musite navstivit homeopata (najlepsie homeopatickeho lekara), ktory Vas najprv doslova vyspoveda o Vasich problemoch a Vasom tele a osobnosti a pod. Na zaklade vsetkych poznatkov Vam urci presne, ktore homeopatika su pre Vas tie spravne.
Ja som pouzivala Boiron dlhe roky, ked som byvala na slovensku a nemozem na tuto spolocnost dopustit. Teraz byvam v zahranici a mam lekarku homeopatku, ktora pouziva silnejsie homeopatika a presne mierene na mna, ci na moje deti. Funguje to, len treba dodrziavat dozy a stanoveny cas podavania 🙂. nech ste vsetci zdravi 🙂))

sivka
6. dec 2012

Ahojte, nemate niekto skusenosti s Lymphomyzot-om? Mam ho doma kupeny pre juniora (3,5 rocny) kvoli opakujucim sa soplikom, tak mi ho poradila dr., aby sa nosna mandla nezvacsovala resp.aby sa zmensila, aj ked nema potvrdenu zvacsenu mandlu ORL lekarom zatial. V septembri nastupil do skolky a uz 4. krat mal nadchu. Tak sa chcem poradit, ci tu nema niekto skusenost s tymto liekom. vdaka 😉