Infants dophilus verzus Bio gaia

baschmil
31. mar 2012

maminy poradte, ktore probiotika Infants dophilus alebo bio gaia? mame 2 mes. chlapceka koliky reflux a k tomu problem s kakanim, papanim ...pribera pekne ale 2 mesiace placeme nonstop az mi modrie a nedycha a neda sa na to pozerat pomaham mu aj rurkou a nic stale dookola sa to opakuje..mali sme uz vsetky mozne kvapky, sab simplex, bio gaiu, espumisan, baby calm...cbicime masirujeme, davame na brusko, teple obklady, tepla vana a .... 😢 nic ...chcem sa opytat ci tie infants dophilus nie su lepsie ako bio gaia ci ich kupit a skusit alebo ostat pri bio gaia???

mysiatko
31. mar 2012

moja vlastna skusenosť je že mozno trosicku to zmierni bolesti, aj ked niekedy som ten pocit vôbec nemala...ale davala som jej vsetko co mi kto poradil poctivo...v konecnom dôsledku to ale treba len prezit, viem ze je to tazke, lebo sa citis uplne bezmocna....myslela som si ze to nikdy neprejde ale nam to skoncilo ked mala Lea 4 mesiace...velmi som ti neporadila ☹

katinka71
31. mar 2012

aj my sme mali problem s kolikami,mne sa osvedcilo sab simplex,natierat brusko kremom na vetry a teple obklady davala som aj biogaiu ale nam sa neosvedcila ani ine kvapky na upravu crevnej flory zacalo ho z toho zapekat,ked som ju vysadila tak sa upravilo davala som iba sab simplex pred kazdym papanim,u nas koliky trvali do 3 mes,

syky24
31. mar 2012

ahoj, ja davam malemu mliecko nutilon AR a do toho mu davam kvapky infacol a davam bio gaiu.. tiez sme maly koliky a bolesti.... teraz ma maly 4 mesiace a uz papa na obed zeleninku a vecer nutrilon kasu.. tak drzim palceky nech je lepsie..

moen
31. mar 2012

U nas velmi pomohli probiotika Infants dophilus. Mala v dvoch mesiacoch preplakala cele dni, museli sme ju stale hojdat a nosit na rukach a ked sme dali probiotika, tak hned na druhy den som mala omnoho kludnejsie dieta. Uz neplakala od bolesti ale konecne sa zacala aj usmievat. Davame ich doteraz a to mame 3 mesiace a dva tyzdne.

31majka12
31. mar 2012

Ahoj my davame od narodenia infants dophilus...a sme spokojny...
Kedze maly mal 2 tyzdne ...a nekakal 9 dni...vtedy sme nasadili tieto probiotika a upravilo sa to...kakal ukazkovo...a teraz mame 7,5mes a kakame skoro za kazdym jedlom.... 🙂

zvedavamt
31. mar 2012

Nam zacali traviace problemy ked kazala doktorka prikrmovat. Malej vadilo aj HA mlieko /stalo nehorazne peniaze vtedy pre mna ako slobodnu matku bez pridavkov/, nakoniec sme zistili ze vsecko kravske mlieko akokolvek upravene jej zle travi. Mala som vtedy velke problemy s ex,a prenasalo sa to aj na malu, ta moje nervozita a stres. Ani sa necudujem , ze ju bolievalo brusko. Espumisanu na litree, feniklovy cajik, vetrovu mast na brusko, teply kupel. Ked som sa neskvor nad tym zamyslela, odstranovali sme len priznaky,ale nie pricinu. Teraz to pekne vidim ne sestrinych detoch. Ak pise, ze malu boli brusko, opytam sa hned ci sa pri nej hadali a uz mame jasno. Staci sa skludnit,ospravedlnit a uz ani dieta nema problemy. Ale kym jej prejde staci zahrat varila mysicka kasicku - tym pomasiruje drahu hrubeho creva na dlani a uz je po krcoch. 🙂 ake jednoduche,vsak? Spravne veci su vzdy jednoduche.
Myslite vzdy na to, ze deti su ako spongia a prevezmu vsecko co sa okolo nich deje. Traviace problemy? Deti este nechapu preco je "doma dusno" a nedokazu to stravit . Tak im nedavajme pricinu na bolest bruska.
Načo sa hadat, zduvat? život je prikratky na taketo zbytocnosti. Ak sa ukaze problem, vyrieš ho, ak to nie je v tvojich silach, tak ho nechaj tak a neries.
PS: pozor na mrtve probiotika z lekarne. Mamky preboha citajte zlozenie! Cukor este nikomu pri chorobe nepomohol, kedze znizuje imunitu a zhorsuje zapal.
😉

moen
31. mar 2012

@zvedavamt nie vsetky problemy su zo stresu. Ja mam uzasne manzelstvo, doma je taka pohodicka, ze by nam ju mohli niektori aj zavidiet a malu aj tak bolelo brusko. Nepomahali masaze, hladkanie, nosenie, teple na brusko ani kupanie az ked sme nasadili probiotika tak nastala obrovska zmena. Mojej malickej sa ulavil a to zo dna na den a musim pochvalit doktorku, ze nam tie probiotika odporucila.

eriana22m
31. mar 2012

skus vysadit mlieko a mliecne vyrobky, nam to zabralo

andreas76
13. jún 2012

@moen A ake probiotika, prosim ta, davas? lebo mi mame problemy s kakanim po zavedeni prikrmov ☹ momentalne jej davam praskove probiotika Liftea a fakt nic moc 🙄

moen
14. jún 2012

@andreas76 ja davam probiotika infants dophilus a musim povedat, ze od tej doby s kakanim nema mala ziadny problem a to davam uz 4 tyzdne prikrmy a vsetko je OK.

petri22
10. jan 2013

my sme dávali Bio-Gaia od 2.mes. pomáhalo nám to aj pri zažívaní, dávala som ho do 1.roku a imunitu má dobrú, po nástupe do jaslí a škôlky sme boli za takmer 2roky 4x chorý + kiahne, dophilus sme mali len jedno balenie, nevyhovovala mi konzistencia, kedže sa to miešalo v nápoji a nebola som si istá, koľko toho do seba dostal, keď fľaša ostala nedopitá 😒

lalilala
10. jan 2013

@baschmil môjmu synovi bio gaia nerobila dobre a kojite alebo umelé ? Umele mlieko zvykne robiť zápchy aké používate ?a na reflux je super antirefluxovy sirup

jajatko
10. jan 2013

ja som mala presne tento istý problém čo ty až do 4-tého mesiaca a dávala som Infants Dophilus plus a potom ten obyčajný dophilus. bio gaiu som skúsila tiež ale nič moc..teraz nedávam žiadne probio a je všetko ok. skús pozrieť aj značku weleda - majú taký olej na bruško čo sa vmasíruje a uvoľní sa. my sme mávali niekedy tvrdé ako kameň a aj kašovitá stolica išla strašne ťažko, potom som začala brať železo a sem-tam mala malinká aj tuhšiu stolicu, ktorá na moje prekvapenie išla omnoho ľahšie ako tá kvázi redšia.. koliky už nemávame, len sem tam, no varím si fenyklový čaj keďže kojím a čo sa týka refluxu, tak ten ešte máme, no nie až v takej strašidelnej miere🙂 držím pršteky, nech vás to rýchlo opustí🙂

michaela18
10. jan 2013

ahoj,ako keby si pisala o mojom synovi z pred par mesiacov.my sme nakoniec prisli na to,ze syn ma silny reflux a nadmernu tvorbu zaludocnych stiav,palila ho zaha a z toho boli tie bolesti.,plac 20 hodin denne ,nespinkal,len plakal a plakal.ja nezijem na sk. nam tu nakoniec predpisali liek zantac,vlastne ranitidin.viem ,ze na sk sa predpisuje liek COSTI aj malym detom,pokial je to vazne,boli ste na gastre kvoli refluxu.?my ako sme dostali ten liek,tak vsetko do 2 tyzdnov ustupilo.potom sme este skusili osteopathiu a do 6 mesiaca bolo po problemoch.drzim palce,nech vam je lepsie.je to riadne psycho,viem o tom svoje.drzte sa a vela sil prajem ☹

michaela18
10. jan 2013

mne syn modrel kvoli refluxu.jemu doslova striekalo mlieko do dych ciest.islo az cez nos.nemohol dychat.prezili sme si peklo.boli to strasne zachvaty.

lilli00
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lenka369
5. apr 2013

ahoj tak my sme tiez mali bolesti bruska a problemy s kakanim, dcerka bola kojena a kazdy mi tvrdil ze ked nekaka tyzden je to ok ale ona doslova revala od bolesti....skusili sme infans dolphinus tie kolikam pomohli ale zapekalo este viac, aj to pouzitie je o nicom do napoja rozpustit, ked som kojila tak pre mna to bolo zlozite...musela som jej nutit caj alebo odsavat mliecko no proste zdlhave...potom sme vyskusali biogaju a pre kazdym papanim infacol, postupne sa to upravilo neviem ci nie aj vekom ale aj teraz si musime davat pozor na to co zje.

blackswan75
29. júl 2013

@baschmil nam sa ba koliky velmi osvedcil gastrocynesine rozpustis e tsbl v 1dcl vody a davas po lyzickach tiez sme nespali zacalo to vecer a noc skoro celu premrnkal teraz ma 13 mesiacov inak mal aj reflux a tiez mu to pomohlo. Su to homeopatika

adelusa
1. sep 2013

kočky koľko infans dolphinus môžem dávať 7týždňovej malej?jedna odmerka je ok? idem vyskúšať na koliku,lebo už sme dávali asi všetko a žiadne zlepšenie a som z toho zúfala ked malá plače od bolesti a nemôžem jej pomôcť...

vkkc
26. nov 2013

@adelusa Zabralo to nakonec? a kolik jsi dávala? já to chci zrovna zkusit koupit, protože klasika jako espumisan, sab simplex, baby calm moc nezabírá ☹

adelusa
26. nov 2013

@vkkc jasné zabralo, vo vnútri je odmerka tak 1 som dávala aj dávam stále, je to dobré aj na imunitu..

ivanka1980
26. nov 2013

infants dophilus je lepsi, dlhsie aj vydrzi

mirkaknm
30. sep 2018

@zvedavamt co su mrtve probiotika? Co teda odporucas?