BioGaia na koliky u 7 týždňového bábätka

michaelove22
24. feb 2022

Ahojte, chcela by som sa spytat ci Vase babatka bez problemov uzivali probiotika Bio gaia. Ja som ich nasadila kvoli tomu aby nam ustupili koliky resp sa zmiernili. Mam ale pocit ze sa to trosku zhorsilo po nasadeni. Ake mate vy skusenosti? Este otazocka: kedy Vasmu chlapcekovi ustupili koliky? My mame pomaly 2 mesiace a vecery a noci su narocne :( brusko boli, prdiky su zastavene, sme nuteni pouzivat rurku..ta jedina pomaha.,Dakujem

pribinak
24. feb 2022

@michaelove22 zmeň probiotiká, tieto sú olejové, nájdi si napr práškové

michaelove22
autor
24. feb 2022

@pribinak som z toho zmatena..lebo predtym sme mali probiofix a nebola reakcia..tiez su olejove..dnes som mu Biogaiu ani nedala a kolika bola :( skusam, kombinujem co by pomohlo..ach jaj

amelie2017
24. feb 2022

Nasmu biogaia vobec nesadla. Reval po nej ako besny.

pribinak
24. feb 2022

@michaelove22 u nás sa veľmi osvedčili Infant Dophilus

sandra163
24. feb 2022

@michaelove22 nám koliky okamžite prestali, keď som vymenila Vigantol, za Devit. Nikdy by ma nenapadlo, že práve v tomto môže byť problém, keďže moje staršie deti s nim problém nemali. Náhodou som o Vigantole čítala článok, v ktorom sa písalo, že presne tieto kolikové stavy spôsobuje, a naozaj, akonáhle sme prešli na Devit, koliky sa úplne do 2 dní úplne stratili.

nikdenikto
24. feb 2022

@michaelove22 nemám skúsenosť ale ešte odporúčajú probiotiká Babycalm (nám pomáhala Biogaia). Ešte možno skúsiť v krajných prípadoch espumisan. Držím palce 🍀

dudos
24. feb 2022

@michaelove22 tak ako píše @sandra163. Tiež nepoužívame vigantol. Ani pri prvom a ani pri druhom dieťati. A keď dávam Déčko tak vždy ráno. A tiež pomáha espumisan, biogaia u nás zaberá.

lorin29
24. feb 2022

@michaelove22 vymeniť vigantol za devit+skusit vysadiť probiotika úplne... Ja som skúšala XY probiotik ktoré mi teraz stoja v skrini úplne zbytočné a nakoniec som zistila ze jej tie probiotika vôbec nepomáhali len skodili

sweetdreams1
24. feb 2022

Na koliky nepomôže nič...treba počkať do konca 3 mesiaca a zmiznú zo dňa na deň . Dovtedy len mojkať a nezblázniť sa z toho ....

simca06022011
24. feb 2022

my sme davali praskovy infantus dolphius na obed do mlieka, kvoli zapekaniu prevazne. A po case som to aj flakala, ved UM malo probiotika uz aj pred 11r. Najviac pomahalo kupat, masirovat brusko, cvicit nohami, davala som ju na brucho a polohovala v podstate cely den a teda priznam sa, rektalna rurka ak bol problem mi par krat pomohla (ale u nas islo vyslovene o prdiky, lebo brucho tvrde ako kamen a pucila sa o dusu)... celkovo ked sa mala vygrgala, vyprdela, vykakala bol klud a ziadne place... (pardon za vyrazy...) Hlavne vecer, ziadne ze najest sa a nechat ju lezat a spat. Musela som ju nechat vygrgat, potom som ju dala lahnut a o 20minut zae hore a vygrgat... a potom uz spala a trvalo to par mesiacov a potom uz ziadny problem, jednak uz aj ine bude jest aj sa vie sama prekrucat a viac pohybat. Ked som to nestihla a zacala plakat ako tur, tak to som nevedela ukludnit. Mozno len budete musiet vydrzat, a proste najst si svoj system postupne.

michaelove22
autor
24. feb 2022

@sandra163 ja pouzivam Decko od Jamiesonu, myslim ze s tym nie je problem🙂

michaelove22
autor
24. feb 2022

@nikdenikto babycalm nie su probiotika ale feniklovy a matovy olej na uvolnenie plynov, tie mame uz tiez vyskusane

michaelove22
autor
24. feb 2022

@sweetdreams1 snazim sa nezblaznit, niekedy to je narocne 😀

kuriatkocervene
24. feb 2022

@michaelove22 ešte sú aj probiotiká coliprev

michaelove22
autor
24. feb 2022

@simca06022011 tie vyrazy su uplne na mieste ;) dakujem za podporu

lencicilenka
24. feb 2022

@kuriatkocervene Coliprev nie sú probiotiká. Obsahujú laktázu (enzým, ktorý štiepi laktózu).

dorys
24. feb 2022

@michaelove22 Super sú probiotiká Infants Dophilus pre bábätká.

lienka.7
24. feb 2022

@michaelove22 skus espumisan, ci vám viac nesadne. A tiež daj preč vigantol

diamond007
24. feb 2022

@michaelove22 u staršej v 3.5mes, mladšej 3mesiace

michaelove22
autor
24. feb 2022

@lienka.7 vigantol nepouzivame a espumisan moc nezaberal :(

beata110
25. feb 2022

@michaelove22 u nas nepomohlo nic.😔 cca 100 dni a koniec... tak sa ona asi aj vola 100dnova ci trojmesacna kolika