Máte skúsenosti s jantárovými náhrdelníkmi pre deti?

sofia24
8. mar 2011

Moja dcérka bude mat 13 mesiacov a nemá ani jeden zub,býva nepokojná a v noci dobre nespí.Počula som o tomto náhrdelníku,že by mohol pomoct.Používame aj homeopatiká,aj gely na dasná ale bezvýsledne.

macka01
8. mar 2011

tak jantáru sa pripisujú hojivé a liečivé účinky.muž má problém s kolenom,tak si kúpil kolenačky v zdrav.potrebách s jantárom,pani povedala čo všetko by mal pociťovať a podobne,no výsledok sa nedostavil,tak ozaj neviem 😕

monr
8. mar 2011

U nas koralky zafungovali. Kupila som ich, ked mala mala 8 zubkov. Odkedy ich ma, tak stolicky ani ocaky ziadny problem. Klop,klop .
🙂
Dovtedy hnacky, teploty.
Za vyskusanie nic nedas, ak sa ti neosvedcia, Je to pekny doplnok. Uz sme kupili aj starsej.

sofia18
8. mar 2011

🙂 AHOJKY aj j som malemu dala nahrdelnik a co to ma ho par dni a dnes sa nad ranom prebudim a hra sa s nahrdelnikom 🙂 a to ani nevedel ze ho ma no ale uz na to prisiel a rozthol ho ☹ fu ani nechapem ako a ani nema cerveny krcik aleo tak nic jeden kamienok spadol a odtrhol to tak zle pri zapinani tak ani neviem ci to niekto bude vediet opravit ☹ som zvedava ci to fakt pomaha 🙂 dufam ze ho bude vediet nosit nadalej je snim taky fesacik 😵

norikk
8. mar 2011

ja tomu neverim, ani neplanujem nieco take drobcovi davat,este sa nahodou jeden kamienok odtrhne a on ho zje nie?? no urcite

langkofel
8. mar 2011

My sme ho mali, ze nam vysli zubky sme ani nevedeli...neviem ci za to mohol jantarovy nahrdelnik...ale v kazdom pripade sme problemy zo zubkami nemali...

jana
8. mar 2011

Ja som ho nasmu malemu kupila akurat tuto sobotu, lebo uz neviem co s nim :(. Este nema ani jeden zubok, ale pani predavacka mi povedala, ze im veru pomohol, ale az vtedy ked sa uz zubky prerezavaju. No ja mu ho davam uz teraz, lebo sa mu hrozne hodi, na noc ho davam dole. No a tiez sme kupili koren fialky, to je este ked len diasna svrbia, on by mal mat take ucinky ako gely, no ale to bola zbytocna investicia. Nepomaha tak ako ani gely nam nepomahaju ...

skeblicka77
10. mar 2011

baby a kde ste to kupili?

barboto
10. mar 2011

my mame s jantarovym nahrdelnikom dobre skusenosti.. ale aj preto, ze v silu kamenov verim.. ten nahrdejnik je vymysleny tak, ze dieta si s nim neublizi.. toho by som sa nebala.. a to, ze zuby bolia, ked rastu.. to asi treba len vydrzat.. este existuje olejcek Jakoubek, od firmy Nobilis, alebo homeopatika - chamomilla vulgaris.. ale ta najosvedcenejsia pomoc je blizkost maminy (satka je skvely vynalez)..

zuza77
11. mar 2011

my mame s nahrdelnikom tiez velmi dobre skusenosti. Malej som ho zacala davat dost zavcasu, lebo prve dva zubky nam narastli presne v 3.mesiaci. A potom isli dalsie a dalsie... 🙂 Doktorka mi povedala, ze aby som jej ho davala, az ked zacne sediet. Takze asi tak od pol roka ho mala moja malicka skoro stale, s vynimkou spanku. To som jej ho davala dolu.
A tiez sme pouzivali olejcek od f. Nobilis Jakoubek - na ten nedam dopustit a odporucam ho vsetkym mamickam. Ked sme aj mali sem tam nejake bolesti, po potreti (podotykam zvonku - nie zvnutra dotykat sa bolestivych dasienok) mala do par min. stichla. Nikdy neplakala dlhsie ako par min.
A zubky nam vyrastli ani nevieme ako.
Nahrdelnik sme kupili v DM drogerii - v rakusku. U nas som nepozerala, ci ho tiez maju.

veronika2587
28. júl 2012

prosim vas viete mi poradit ako spravne nabijat jantarovy nahrdelnik?a ako casto?

emita
28. júl 2012

A nieje nekľudná práve kvôli tým homeopatikám?

pakin
28. júl 2012

my nosíme náramok (nosíme na nozicku 🙂 ) a podla mna pomáha, zatial nemáme bolesti. Idú nám zúbky, uz máme 4 🙂 a tlacia sa aj ostatny. Velmi sa hodí k nemu 😎 je taky fesácky 😝 Predtym bol taky nekludny, ale ked manzel objednal cez internet, dali sme na nozicku a odvtedy je kludny. Len sem-tam je nervózny vo vecernych hodinách ale podla mna to bude asi o to, ze teraz uz viac papá viaceré príkrmy, tak mozno ze len to 😠

slniecko2
6. aug 2012

Never blbostiam-som vystudovala geologiu a okrem azbestu a uranu,nemaju ostatne kamene ziadne preukazatelne ucinky na ludske zdravie-jedine autosugesciu-co v pripade malych deti nefunguje,lebo este nechapu vsetkemu (mne sa to potvrdilo pri Nurofene-normalne nam dospelym zabera za 20-30 minut -to je ta autosugescia a u deti az za tristvrte hodinu az hodinu-sorry ze som vam to prezradila). Kamene nam sluzia ako surovina,sperky a pre potesenie oka,ale taketo sily ako mas na mysli neobsahuju a ak aj tak sa za tym skryva okultizmus a magia comu sa treba vyhnut oblukom (inak aj homeopatika funguju na takom principe)-som sokovana ako velmi nechame ovlyvnovat nase deti silami a vecami ktorym sami nerozumieme-no ale moj nazor-kamene nemaju taku silu aby ovlyvnili nejake choroby ak su take vysledkyide o autosugesciu-co v pripade deti nezabera,ak vsak maju taky ucinok-ide o tzv.bielu magiu-a tym urcite nechces vystavovat svoje dieta (lebo v tychto obchodoch robia casto carodejnice a vestice-ja osobne som jednu taku stretla).ale ak to ches ako ozdobu-tak preco nie ale tiez by som sa bala aby sa naramok neroztrhol

vonicka
6. aug 2012

Taketo temy su pre mna fascinujuce, zial nie v dobrom zmysle...Dajte detom cervene snurocky, lebo inak ich nejaky ujo uriekne!!!! A co potom???
Jantarove blbosti su na rovnakej urovni ako snurky, sorry, ale kto chce niecomu verit, tak tomu aj uveri. Naco sa potom pytate, ci to pomaha, ked tomu same verite?
Deti ovesane tymito vecami vyzeraju dost smiesne, skoda, ze iba kvoli svojim slepo veriacim rodicom v bohvie co....
Vsetci mame dobre umysly pre nase deti, ale odtial potial.

cukotka
6. aug 2012

my mame tiez osvedčený jantárový náramok, ja som zohnala na www.naramky-urieknutia.sk, velmi rychla dodacia doba

mamka2009
13. mar 2013

ja ano ... mala som pocit ze mala bola kludnejsia ....vsetky zuby co jej isli ...uf ...bud teploty alebo take hnacky az ritka ako opicka ....pri noseni to az take nebolo myslim ze miernejsie .....mozno nahoda ale u nas to fungovalo a hlavne v noci kludnejsi spanok pri prerezavani zubkov

petah82
13. mar 2013

U nas fungoval. Zazili sme zuby bez aj s a bolo to lepsie, ovela.

zuzana76
13. mar 2013

moje deti ho nemali, ja to povazujem za bielu magiu, ale sestrina dcera ho nosila, zo sestrinej strany len ako ozdoba, ale svagor bol na ten naramok velmi zatazeny, lebo vraj u nich / v Argentine to tak deti nosia/ takze ich mala to musi nosit tiez. Nemala nejake vyrazne problemy s prerezavanim zubov, nekludna bola, ale to je aj teraz a uz ma 4 roky, ma taku povahu. Moje deti jantar nenosili a zuby vysli bez problemov. Inak suhlasim so vsetkym co pisala @slniecko2

babkabubko
3. apr 2013

jantár skutočne lieči - môže za to kyselina jantárová, ktorú obsahuje - nachádza sa aj v egrešoch a pod. je však dosť vzácna, treba však rozlišovať medzi skutočným jantárom a plastovými napodobeninami. Skutočné jantárové šperky majú pevné šróbovacie zapínanie a hlavne sú na pevnej nitke a medzi každým kameňom je uzlík, aby sa náhodou náhrdelník alebo náramok nerozkotúľal pri prípadnom rozthnutí.

erika_rika
22. apr 2013

My sme povodne chceli tiez kupit jantarovy nahrdelnik pre nasho Damianka, no este pred kupou sme si o tom dost precitali na zahranicnych forach a tiez nejakyich vedeckych strankach, zaujimalo nas ako to moze fungovat. Presli sme stovky stranok... Vsetko, co sme zistili, sme zrhnuli do tohto clanku: http://www.overenedetmi.sk/jantarovy-naramok-na...

jaghvali
28. apr 2013

homeopatika, kamene, nahrdelniky .. baby, preco to tym detom robite? Je naozaj potrebne sa zamysliet, ak taketo veci zaberaju, PRECO? Dieta prichadzajuce do kontaktu s magiou, samozrejme ze bude nepokojne. Takymto kuzlenim (lebo nic ine za tym nieje) mozete skutocne detom este viac ublizit.

anka035
19. sep 2013

Tu sa dajú jantárové šperky vyhrať: http://www.pesiazona.sk/Sutaz-o-50-nakup-jantar... 😀