Minerály a liečivé kamene

6. júl 2023

Ahojte, vzhladom na to, ze minulu diskusiu som neponala uplne dobre, kedze tam sa riesili v podstate len tie cervene naramky proti urieknutiu tak sa vas teraz pytam cisti na nazor, skusenosti ohladom liecivych kamenov, naramkov z mineralov, atd.

autor
6. júl 2023

@viestta ja nehovorim, ze by mal ten kmitat 😂 a to, ze ak mam v plane si tu zhanat zakaznikov a predavat tu kamene to ma fakt pobavilo 😅

viestta
6. júl 2023

Tak na co si zakladala tuto debatu, ked chces citat len to co citat chces? Mala si rovno napisat "Zapojte sa len ti, co na to verite".
Kazdy opacny nazor je pre teba negtivna energia. Logika, veda, fyzika, biologia, mineralogia... To nie je negativna energia, to su fakty, len ty ich nechcec, nemozes, nedokazes vnimat

akiana
6. júl 2023

Jejda ved uz nenapinaj, kup si tie kamene a potom nam poreferuj, ci funguju ok? Mam zapnute notifikacie

dskjhfdlkdjhl
6. júl 2023

Na mineraloch je najkrajsie ich hladanie-to je mimoriadne dobra psychohygiena, vrelo doporucujem.

akiana
6. júl 2023

@viestta Ale ved s takymto mindsetom funguje vsetko, od mineralov po konspiracne teorie. Ak chcem aby to bola pravda tak to je pravda, a ked mi nieco ukazuje opak, tak je to negativna energia a odmietam to.

nikaeli
6. júl 2023

pýtaš sa na nesprávnom mieste, tu sa dočkáš iba výsmechu 🤷🏻‍♀️ vedomých musíš hľadať inde

caroline_
6. júl 2023

@nikaeli presne tak, to som chcela napísať

viestta
6. júl 2023

@nikaeli mas pravdu. Ti "vedomi" sa zgrupuju na inych portaloch 🙂

ailiba
6. júl 2023

Ja som sa tomu isty cas dost venovala a ma to svoju silu. A to nie zanedbatelnu. Ale chce to venovat sa tomu a skumat to. Urcite nie formou, kupim si karneol, lebo sa pise, ze je pre skorpionov a nosim ho na snurke.

akiana
6. júl 2023

@ailiba Tvoj vyskum sa realizoval laboratorne? Na akej velkej vzorke, a co vam ukazala statistika?

refly
6. júl 2023

Asi budem za blbú, ale musím povedať že cítim akésik jemné brnenie, keď ich držím v ruke... Po slepu viem rozoznať či držím takýto minerál, alebo obyčajný kameň/sklo. Tiež niektoré sú intenzívnejšie než iné a ak je mi nejaký extra nesympatický z neho necítim nič.
Úprimne neverím že by mali nejakú "liečivú silu". Iba sa mi páčia veci prírodného charakteru, ako zvery, rastliny a môže byť aj hrsť minerálov. Ale fakt by som dala ruku do ohňa že sú z nich cítiť jemné vibrácie.

ailiba
7. júl 2023

@akiana napisala som, ze som robila prieskum? Skusala som sama na sebe a to par rokov. Samozrejme nikomu nevnucujem svoj nazor, ale povedat, ze je to blbost... Na zaklade coho? Lebo si to niekto len tak myslí a nic o tom nevie mi nepride vierohodne. To pravdaze nehovorim o tebe, neviem, aky mas na to názor, necitam tu vsetko... Len vseobecne konstatujem.

marca12
7. júl 2023

Mne sa kamene a mineraly pacia. Mam niekolko naramkov,ktore striedam,davala som si aj vyrobit rozne farebne. Nejako neverim,ze maju energiu,ale nosim ich,lebo sa mi pacia.

katka700
7. júl 2023

Autorka už som ti písala v minulej diskusii, že tie náramky z kameňov sú len pekná bižutéria. Ani v ezoobchode nemáš záruku kvality. Také kryštály, väčšina citrinov sú žiarením opracované ametysty, tyrkys je zafarbeny howlit a o achatoch šialených farieb sa radšej nevyjadrujem. Jedna kočka ti tu dobre poradila, ak veríš v liečivú silu minerálov hľadaj ich sama. Prírodné surové kamene sú vraj najúčinnejšie.