Nebezpečia alternatívnej medicíny

boh_je_laska
11. nov 2013

Dobry vecer vsetci,

ludia prosim Vas neverte ludovym liecitelom, homeopatikam alebo roznym vychodnym liecebnym proceduram! Ich liecebne metody nemaju racionalny zaklad. Doverujte radsej serioznej medicine, ktorej liecebne ucinky su vedecky podlozene. Pocul som uz vela zlych skusenosti s homeopatmi, homeopatikami aj ludovymi liecitelmi, ved mnohe su aj tu na fore. Napriklad tu jedna pani pisala ako ludovy liecitel zabil jej znamu, alebo dalsia pani spominala ako jej deti po homeopatikach zacali mat nocne mory. Prosim ludia, chrante sa tychto nebezpecenstiev!

Mna tiez moji rodicia dali ludovemu liecitelovi, ked som bol este babo (konkretne zacitavacovi - neviem ci poznate ten druh liecitelstva) a malo to na mna dalekosiahle neblahe nasledky z ktorych som sa dlho dostaval. Taktiez som uzival aj homeopatika a tiez mali podobny ucinok.

Prosim podelte sa tiez o svoje negativne skusenosti, nech ludia, ktori sa rozhoduju pre alternativnu liecbu nepadnu do tychto problemov. Dakujem.

kascakova
1. mar 2014

Si lekar alebo pišeš za farma spoločosť.Lebo aj takých platia aby ludia v strachu žili v ich područi.Treba sa zdravo stravovať pohyb,pozitívne myslenie,pitný režim ale hlavne výživa organizmu.Samozrejme sú rôzny liečitelia tak ako aj lekár .iA nakoniec čo je dôležitejšie liek alebo výživa?Treba sa len zamyslieť

kuwait
3. mar 2014

Najlepsia je prevencia,jest vela malin,granatove jablka(pomegranate)vlasske orechy,flax seed a flax olej(nalepsie v tvarohu rozmiesane)mierne vo vode sparenu kapustu(5 minut,ked je uplne uvarena straca ucinne latky)brokolicu,karfiol ,korenit s curcumovym praskom a civilizacne choroby by nas tymto mali obist.

konecnefree
14. apr 2014

no moj maly reaguje napr. na Fenistil presne opacne ako by mal, je nervozny hyperaktivny, asi je to magia????????
Asi by trebalo zalozit aj temu ako mi poskodila klasicka medicina.
A kto cita pribalove letaky ku liekom tak obycajny ibuprofen ma mozne tolke neziaduce ucinky, ze az som sa zlakla.
Ked som bola na pohotovosti predpisal mi lekar proti bolesti pri kasli alnagon a ked som si to precitala rovno putoval naspat do lekarne.

lenciatko83
6. máj 2014

Vsetci vieme, ze ludske telo je porusitelne a podlieha roznym chorobam. To je fakt.
Ono treba v prvom rade rozlisit, ci niekto je veriaci, alebo nie je a poklada sa vyslovene za materialistickeho ateistickeho cloveka. Ak ano, moj prispevok ta druha skupina ani nemusi citat.
Ak vsak sa povazujeme za veriacich, je logicke, ze verime na veci "medzi nebom a zemou", teda verime v existenciu duchovneho sveta. Ak si citame Bibliu, mozeme vidiet, ze samozrejme, Boh nam dal lekarov (sama studujem medicinu, pretoze mi to pride ako krasne povolanie), aby svojimi ludskymi vedomostami pomohli vedou podlozenymi liekmi. Avsak ako veriaci clovek , ktory cita Bibliu viem, ze ZAZRAKOM uzdravovat moze len nieco, co je NAD CLOVEKOM. A v Biblii sa docitame, ze nieco take dokaze jedine Boh, alebo, zial, aj Satan. Takze z tohto logicky vyplyva, ze pokial nehladame uzdravenie u Pana, kde prichadzame pred jeho tvar a v menej Jezisa Krista sa nemodlime za chorych a oni su uzdraveni, vsetko ostatne, co je mimo Krista, je od diabla. Tak nam to hovori Biblia. A vsetky tie homeopatie, ludovi liecitelia a ine okultne praktiky nemaju s Bohom nic spolocne. Pouziva sa tam biela magia (biela magia ma ulohu "pomoct" cloveku, avsak je to len zdanie, pretoze vzdy bude mat dopad na ludsky zivot).
Preto sa vyhybajme takymto veciam, ako sa len da.

dankariska
6. máj 2014

@boh_je_laska No je to tak. Exorcisti o tom vela rozpravaju, je kopec prednasok na temy okultizmu a alternativnej mediciny. Aj jedna byvala liecitelka o tom chodi prednasat (Olga Stanova). Vela ludi dnes ide do tychto veci a potom ich to v zivote sputava. Vysledkom je, ze exorcisti maju vela prace a kym sa dostanete na stretnutie s nim, moze to trvat aj viac ako mesiac. Ludia maju rozne skusenosti a nasledky a niekedy je to fakt zle. Kto pochopi princip toho vsetkeho, tak sa tomu bude vyhybat na siroko daleko.

nankab
2. jún 2014

To, čo si nevieme vysvetliť, tak hádžeme na nejakú mágiu a šarlatánstvo...viete o tom, že Ján Pavol II. používal homeopatiu, že Britská kráľovná a jej rodina sa lieči homeopatiou a aj Matka Tereza používala akútnu homeopatiu....je to energo-informačná medicína...v každom potencovanom lieku je informácia z danej buď rastliny, minerálu...a energiu poznáme...tá je všade, vo všetkom ...aj naše telo je energia...aj Boh je len energia🙂

Ja sa venujem homeopatii...roky sa ňou liečime a výsledky sú výborné...a nemusíte homeopatii ani veriť...nie je to placebo...zaberá aj pri deťoch aj zvieratách...a oni predsa nevedia, či to zaberie, či tomu veria alebo nie...

v okolitých štátoch sa bežne takto lieči a považuje sa za 2.najpoužívanejšiu alternatívnu liečbu..

Každý si vyberie svoju cestu liečby...ale prosím nesúďte a neodsudzujte niečo, čo neviete ako funguje...

olgabm
11. jan 2016

spravne,homeopatia nie je o placebe,ja som bývala liečitelka,chemička,aj vo farmacii,prečo sa neda urobiť analyza homeopatickeho lieku? je to biela magia .ale magia sa neda dokazať,ale funguje,robila som to viem o čom hovorim,viac snať osobne

katrin21
11. jan 2016

@olgabm ziadna magia.. je to o pamati vody a tu uz dokazal vedecky jeden Japonec.. meno si nepamatam...... a zachovani vlastnosti aj vo velmi zriedenom , pretrepanom roztoku...

olgabm
11. jan 2016

naozaj tomu verite?ja viem o jednom vedcovi tiez si meno nepamätam a hovori ze je to blud 🙂 nic v zlom,naozaj je to magia,teraz sa možno tomu hovori pretrepavanie ,nabijanie energiou, a pod. ,my sme tomu hovorili porabanie

zdenka_eyrova
15. feb 2016
Používateľ zdenka_eyrova je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od zdenka_eyrova.

Ahojte, ja verím tomu, že naša západná medicína má sklony viac potláčať symptómy ako skúmať podstatu problému a ten odstrániť.. Bolí vás hlava, dajte si paralen. Nikomu nenapadne skúmať prečo vás bolí.. Mňa poslali nespočetne veľakrát domov lekári s odbitím že bolí ťa noha? kúp si masť... alebo bolí ťa brucho? daj si smctu.. Nejdem sa priklánať ani na stranu pharma priemyslu, ani alternatívnej liečby, podľa mňa je cesta niekde uprostred- je dôležité užívať lieky ak si to zdravotný stav vyžaduje, ale tiež je dôležité dať sa psychicky do poriadku tak, aby táto liečba fungovala.. Aj lekári súhlasia s tým, že naša psychika do veľkej miery ovplyvňuje ako sa naša liečba pokračuje... Takže dôležité je si poodstraňovať vnútorné bloky, nahromadené negatívne veci, a otvoriť sa pozitívnym a toto môže blahodarne prispieť k tomu, aby sme sa liečili.. Ja mám závažné ochorenie a rozhodla som sa ho riešiť tak, že užívam lieky ktoré mám, plus navštevujem seminár Cesta, ktorý ma zas dáva dokopy po duševnej stránke. Verím, že kombinácia týchto 2 prístupov povedie k tomu, že sa budem cítiť lepšie. Nech už si vyberiete v živote kékoľvek metódy, alebo postupy, hlavne aby ste im zo srdca verili a otvorili sa im.. naštudujte si aké sú možnosti, vyskúšajte si ich a určite si nájdete to svoje, ktoré vám pomôže. či už to bude klasická liečba alebo alternatívna. Neodsudzujem nič čo človeku môže pomôcť a čomu verí.

olgabm
15. feb 2016

@zdenka_eyrova lenže,pri mnohych alt.lieč. postupoch sa používa biela mágia,ta danú chorobu naozaj "vylieči",ale "presunie" ju inam.Viem liečiť nádory,kožné choroby,... do 3 dni. Ale čo to naozaj s človekom urobí,to už nikoho nezaujíma! Zdravie za každú cenu!

zdenka_eyrova
15. feb 2016
Používateľ zdenka_eyrova je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od zdenka_eyrova.

@olgabm pred týmito "magickými vecami" mám rešpekt. ja som len cez tie psychologické metódy, kde si odbúravaš postupne svoje bloky.. sústredíš sa na seba.. dávaš si poriadku svoj život. Určite by som sa nepúšťala do nejakých divných praktík, tie ani nie sú alternatívna medicína, to je nejaké divné šarlatánstvo 😒 alternatívna medicína je väčšinou akousi ďalšou možnosťou okrem klasických pharma postupov a ak sa zvolí správna forma, nie je tu riziko.

olgabm
16. feb 2016

ja som už teraz kresťanka a na odbúravanie "blokov" máme spoveď a modlitby za vnútorne uzdravenie a oslobodenie. Funguje to perfektne.A ešte máme nádej na budúci večný život v raji. 🙂 🙂 🙂

spirit16
20. feb 2016

@katrin21

Ten Japonec sa vola Masaru Emoto a tu je nieco o tej vode s fotkami a videom ako voda reaguje na slovo, teda na energiu - zeby magia?

http://probuzeni.blogspot.hu/2013/03/masaru-emo...

katrin21
20. feb 2016

@spirit16 magiou by som to nenazvala.. je to proste dokazanie, ze vsetko ma svoju energiu.... 🙂

spirit16
20. feb 2016

@katrin21

🙂 mne to je jasne, to bol sarkazmus
Ale niektori ludia tu chceli fakty, tak som im nejake poskytla.

evelyn19
20. feb 2016

@nankab no podla mna, to ze alt.medicinu pouzival Jan Pavol II., britska kralovna, ci Matka Tereza neznamena, ze je to spravne...tiez su to len ludia, co mozu robit chyby...a nesuhlasim,ze Boh je energia. Boh je skutocny! Je to nas Stvoritel a Vykupitel! A co sa tyka liecenia deti a tvrdenia, ze vsak oni tomu nemusia verit a zabera to...staci, ze veri tomu rodic co to da dietatu...tolko moj nazor...

spirit16
20. feb 2016

@evelyn19
Co to pre Teba znamena, ze Boh je skutocny?
Vyjadranie ze Boh je energia chapem.
Vyjadrenie Boh je skutocny nie.
Mohla by si mi to priblizit ako to chapes?

evelyn19
20. feb 2016

@spirit16 myslela som to tak,ze clovek moze mat osobny vztah s Bohom. Cez modlitbu...moze zazivat kazdodenne ako mu pomaha, chrani ho...Boh moze k cloveku hovorit cez Bibliu, cez ludi...len clovek sa ho musi naucit pocuvat...

spirit16
20. feb 2016

@evelyn19
To urcite -clovek moze mat osobny vztah s tym, co nazyva Bohom.
Niekto si moze Boha predstavovat ako energiu, niekto ako "skutocnu" postavu, ktora mu vsak bola do jeho myslienok vtlacena vychovou.
Tomu comu ja hovorim Boh si predstavujem ako energiu, ktora je vsade okolo nas, ktora je v kazdom z nas, ktora je uplne vo vsetkom. Vknihach, ktore mam na stole, v strome co je na zahrade, na mesiaci na proxime centaury a v celom tom priestore medzi tym. Je vo mme a je v Tebe a tak isto som ja v Tebe a Ty vo mne.
Len takto mi dava zmysel, aby sme Boha (tomu comu sme si zvykli hovorit Boh) mohli povazovat za vsemohuceho a vseveduceho....

spirit16
20. feb 2016

Jedna vec mi aj tak stale nejde do hlavy.
Ako si mozu byt vsetci krestania isti, ze nie su ohlupovani?
Biblia sice hlasa zakladne pravdy a nabada ludi, aby zili v pravde Bozej.
Ale vedia ludia, co to vobec je zit v pravde Bozej a hlavne vedu knazi ludi k tomu, aby skutocne pochopili pravdu Boziu?
A ako mozu krestania poukazovat na diabolstvo vychodnych technik a vsetkych technik, ktore prave vedu k pravde bozej a k tomu, aby clovek chapal svoje telo, prirodu a energie. Ako mozu zatracovat napriklad jogu?
A zaroven so zhovievavym nadhladom ospravedlnovat zverstva, ktore celu svoju historiu cirkev napachala ako na svojich oveckach, tak na tych z ktorych svoje ovecky nasilim robila.
Nie je toto prejav diablov?
Neberte to prosim nikto ako utok.
Ja tomu fakt nerozumiem.

abeata
20. feb 2016

Wau 🙂 to čo je za diskusia 🙂 Až mi zabehlo...homeopatiká sú mágia...akupunktúrne ihly sú počarované...pretriasanie je magický rituál...juj,idem preč,lebo prídem o posledné ilúzie o existencii zdravého rozumu v súčasnej populácii. Hold...berme osud sveta do vlastných rúk a stavajme hranice pre akupunkturistov a masérov,homeoptov a babičky zbierajúce bylinky. Páľme liečivé bylinky,však sila prírody, viera v dobro a aj viera ako taká je na 1000% daná diablom...
Aaach...

vejula
20. feb 2016

čomu kresťania nerozmeju, to pre istotu označia ako prácu diabla 🙂 ... Napr nechápem, prečo leičve bylinky ano ale kamene už nie. LEbo čo sa týka byliniek už vedia urobiť rozbor, vedia identifikovať, ktorá látka atd.... no a kamen je pre nich mrtvy, , preto ak pomaha, musí to byť jedine od diabla. Ked niečomu nerozumiem, tak proste je to dielo diabla a koniec debaty. Pritom je jasné, že všetko na svete má svoju energiu a prečo by tá energia z rôznych kamenov nemohla byť liečiva... Ved kamen je tiež dielom Boha ako rastlina....

olgabm
20. feb 2016

ani liecive bylinky ani kamene nie su zle,zle je to ak som nad nimi urobila ritual / magia/ ano od diabla,neda sa to takto vsetko vysvetlit,kto by mal zaujem nieco bližsie,prosim zavolajte0905 505 256