S dieťaťom k liečiteľke kvôli spánku

lucia006
19. okt 2013

Ahojte,chcem sa len opytat ci nahodou niekto nebol so svojim dietatkom u liecitelky kvoli zlemu nocnemu spanku pretrvavajucemu bez zjavnej priciny?mi uz nevieme co stym spankom,a viac ludi mi vravi ,ze mam skocit kliecitelke co pomohla aj im ,lebo ze ona moze dost vtomto pomoct!co si myslite o tom? 😒

lucia006
autor
6. nov 2013

@stanislavao no ja som citala tu knihu celu izbu som prestcila podla toho aj postielku otacala kadejak ,pustam mu potichy muziku prinej zaspava aj cez den ,nepomohlo☹

lucia006
autor
6. nov 2013

@mamjka ako to viete ked ste tam vzivote nebola ako pisete?

nae
6. nov 2013

@lucia006 AKý máš názor na to, čo som ti napísala ja, aj pán z @centrumvitalita ohľadne zmeny stravy?
Ja som vyskúšala všetko možné, od detoxu dieťaťa /ktorý mimochodom odmietal/, cez zóny, zavedenie príjemných rituálov, pohodový režim, bylinkové čaje...atď. Na riešenie stravy ma naviedla jedna pani tu na fóre (bohužiaľ, už nie je aktívna) a možem povedať, že problém sa vyriešil zo dňa na deň. U nás v rodine nemá nikto preukázanú intoleranciu či vyslovene alergiu na BKM, ani nikto nie je celiatik. Aj napriek tomu synovi naozaj premiera mliečnych výrobkov v strave vadila a vysadenie kravského mlieka pomohlo zo dňa na deň. Jeden jogurt denne ale toleruje, ale už nepije mlieko ako také, ani neje tvarohy, pudingy z kravského mlieka, kaše apod.
Niekedy sa to zdá neriešiteľné - všade okolo (hlavne od staršej generácie) je masáž, že dieťa potrebuje mliečne výrobky. Keď sa človek tomu trochu začne venovať a pátrať, pravda je niekde inde. Len to chce viac námahy. Som rada, že u nás sa to vyriešilo "len" tým mliekom, ale bola som už pripravená aj na bezlepkový režim.
Ja osobne by som nikdy dieťa nezverila, resp. nedala do vplyvu akejkoľvej cudzej osoby typu liečiteľka, ale ak je to pre teba tá správna cesta a máš pocit, že to pomože, skús.

katka1981
6. nov 2013

@lucia006, no tak ja by som k takemu cloveku v zivote nesla, a nebudem ti vypisovat preco. Urob ako uznas za vhodne.

mamjka
6. nov 2013

@lucia006 pišem žeby som tam v živote nešla nie že som tam nebola....

lucia006
autor
6. nov 2013

@nae mi sme boli na gastre syncek ma vsetko vporiadku s bruskom moze mliecko aj vsetky ostatne mliecne vyrobky na neurologii sme boli tiez vsetko vnorme ,bylinkove caje vyskusane olejcek na spanie tichucka hudba zmena postielky vetranie v izbe mokre uteraky nad postielku a ja neviem co este vsetko sme uz vyskusali. 😒

lucia006
autor
6. nov 2013

@katka1981 tak nespavost a nervozita robia svoje 😒

lucia006
autor
6. nov 2013

@mamjka mozem ktomu iba napisat,ze zufaly ludia robia zufale ciny 😒

mamjka
6. nov 2013

@lucia006 len aby si to potom ešte viac neoľutovala....každy robi pre svoje dieťa najlepšie čo si mysli že je preneho....

katka1981
6. nov 2013

@lucia006, ver mi, ze ti rozumiem, pozname to takmer 4,5 roka. Mame za sebou po dlhej dobe 2 prespate noci. Inak sa mesiac posledny budila 3-4x za noc. Obdobia sa striedaju, ale to je podla mna podstatna zmena, ked nemas dieta a potom mas. Proste uz nikdy nespis kolko sa ti ziada, je to narocne.

lucia006
autor
6. nov 2013

@katka1981 no je to tazke,pomaly cele tehotenstvo som mala zle ,a odkedy je syncek na svete uz neviem co to je spanok najprv 4mes,koliky kazdu noc plakal od 2rana do 6tej rana ,cez den toho nikdy nenaspal vela ,pokial bol kojeny kazdu hodinu sa mi budil na hlad a potom kazde dve hodinky na um .a medzitymtie koliky potom zubky a aj ked nejdu prave zubky sa nn0onstop budi som ako chodiaca mrtvola , 😒

katka1981
6. nov 2013

@lucia006, ja som zas mala tehotenstvo ako z rozpravky

marissenka
6. nov 2013

@lucia006 ahoj. mne maly prespal noc az po roku,ked som ho odstavila...mala? tu nekojim 4 mesiace a budi sa stale..som z toho tiez na nervy.noc prespala 1.x teraz v lete,cca 2tt jej to krasne vydrzalo..a teraz ked je 4x hore mam sviatok..dr.jej dala taky sirup na ukludnenie,trosku zabral ,ale ziadna slava...este som niekde citala,ze bobkovy list pod vankus,tak musim skusit...snad to tych nasich krpcov cim skor prejde a my sa konecne vyspime 😉 😉

albao
6. nov 2013

@lucia006 zly nocny spanok je casto dosledok pretazenia, t.j. malo spanku cez den, neskore ukladanie do postielky a pod. Najprv treba dat do poriadku denny spanok, cim viac spi cez den, tym lepsie bude spat v noci. Je to presne naopak ako u dospelych a ako mnohi radia. Odbornici na detsky spanok a aj prax ukazala opak

kuwait
7. nov 2013

@albao nuz tak podla mna naopak,ked dieta prespi vela cez den,nechce v noci spat,Moja skusenost je taka. .A ked cez den malo spi tak celu noc prespi.

lucia006
autor
7. nov 2013

@katka1981 no ja najprv vracanie den noc poom chripka mesiac migrena zatym tvrdnutie brucha a tak som skoncila vnemocnici na infuzkach potom dokonca tehu som brala 6tablet denne magne b6 to az do porodu , a este najhorsie ,v 8mom mesiaci som si zlomila nohu ,bola to dvojita zlomenina ,takze som uz ostala uplne na lozku 😒 neskutocne bolesti a kvoli tomu ma zobrali v 37tt na sekciu 😒

lucia006
autor
7. nov 2013

@marissenka no poviem ,ze je to dost vycerpavajuce ked si nemozem ani cez den lahnut nemam ho dat komu popestovat ,tuto noc zaspal o 9tej a od 11tej bol hore kazdu hodinu az do siesmej rana vkuse sa mrvil stonal a plakal 😒 zase som vstala sbolestou hlavy 😒

lucia006
autor
7. nov 2013

@albao no lenze unas je to myslim s uspavanim a ukladanim uplne vporiadku ,cez den mi chodi 2krat vtej istej hodine ,krasne zaspi jak ho dam do postielky flasu mlieka spi ,a vecer po okupani po 20:00hod ide tiez spat cize si myslim ,ze vtomto problem nieje .

lucia006
autor
7. nov 2013

@kuwait unas spal aj malo aj vela cez den a stale rovnako dokonca ako pise albao ked spal dlhsie spal lepsie cez noc

centrumvitalita
7. nov 2013

@lucia006 Ahoj Lucia.. potreboval som este nejake info ale myslim ze som si to precital.. kolko ma teraz mala? cital som ze si mala problemove tehotenstvo, ze teda nieco nebolo v poriadku, ze si nerodila prirodzenym sposobom a ze si v podstate nekojila?.. pre mna to znie ako mozne priciny.. isteho nedostatku, ktory by mohos sposobovat istu hyperaktivitu, co teraz mala jedava?.. skusila si zmenu mlieka?.. zmenu polohy postielky, priestoru, vypinate wifi v noci, alebo ho vobec nepouzivajte v dosahu malych deti!!!! Ako som cital mnohez vas rozmyslaju nad roznymi metodami s bobkovymi listami pod vankusom a pritom vam v klude wifi - mikrovlnka pecie vesele doma cely den a deti okolo toho chodia.. v prvom rade tereba robit znemy z nutra!! zmena stravy, navyky.. este otazka - Lucka kedze si nekojila alebo malo tak preco?.. ty mas nejake problemy zdravotne ci vsetko ok?.. ako sa stravujes?.. co pijes, fajcis?.. poial budem mat dost info skusim doporucit preparat.. Lucka je to tvoje prve babo?.. kolko mas rokov? .. ked chces nepis info sem ale do spravy, ako uznas za vhodne.

lucia006
autor
7. nov 2013

@centrumvitalita vpohide mozem aj sem napisat ved mam aj uvedene v profile nieco uz .syncek ma rok je toprve dietatko,ja budem mat tento tyzden 25,to ze som mala zlomenu nohu si myslim ze maleho nijak nemohlo ovplivnit ,magne b6 uzivaju vela zien aj nevolnosti bezna vec neuzivala som pocas tehu ziadne tabletky co by na plod vadilo,stravujem sa upln klasicky s kazdeho druhu nieco,niesom ani obezna ani chuda ,porod prebehol ok maly mal peknu vahu 4053 g a 54cm ,zdravy skore 10,10,10 kojila som cca mesiac bol ale stale hladny ,potom sa mi zapalil prsnik dr kazala prikrmovat nutrilonom ,vymenili sme nutrilon za anticolikovy potom nutrilon comfort france lait hami sunar ,a stale mal zapchy nevedel kakat no na mk mi poradili mliecko hipp bio combiotic davam mu ho od 6mes,odvtedy mi kaka pravidelne kazdy den ,na gastre ma vsetko vporiadku vbrusku aj s krvim,neurologia tiez vsetko ok ziadna hyperaktivita ani nic podobne,cez den uz je kludny iba ked zubky idu ,dnesnu noc vstaval od 1
23tej kazdu hodinu az do rana vkuse stonal ,hadzal sa poplakaval.a rano vstane susmevom.ja nefajcim ani nikdy som nefajcila ,pijem prilezitostne ,to je tak raz za rok. Postielku sme skusali menit takisto vetrat masazne oleje na dobru noc ,stravu si myslim ze ma dobru ,tak ako mi kazu na poradni idem postupne ziadne cokolady lizatka curiky nekonzumuje klasika ovocie zelenina masko ryza zemiaky vyzivy krupica mlieko uplne normalne si myslim .vahu ma dobru na poradni vsetko ok.len ten spanok 😒

centrumvitalita
7. nov 2013

bol nejaky problem s otehotnenim?.. brala si HAK, ak ano ako dlho a kedy si vysadila?.. menstruacia pred otehotnenim ok ? ..nebolestiva a pravidelna?.. po porode u teba vsetko ok?.. menstruacia nabehla po skonceni kojenia?.. ty spis ok?.. teda ked mozes?

centrumvitalita
7. nov 2013

inak chapes asi ze pre mna udaj stravujem sa normalne asi nic neznamena.. pre niekoho je normalne jest zrno a nie maso a pre niekoho je normalne ze si da o poloni klobasu a slaninu 😀 ...

centrumvitalita
7. nov 2013

@lucia006 lebo podla toho co pises evidentne dietatu nestacilo mlieko, takze nedostalo v nom co malo ..a potom asi nasledkom neodsania nastal zapal .. cize asi u teba sa to tou vyzivou zacalo .. je jasne ze dieta co nieje kojene.. moze mat problem .. hormony a ine veci v tom umelom nedostane to je snad jasne .. asi by som navrhoval toto .. ako pozeram maly ma rok ? cize 2 tb denne rozdrvit s rozpustit v tekutine .. uziva sa to v tehotenstve pre mamicky ale i po .. mozno to budu mat v ke v nejakej lekarni, alebo vyzive, keby nie poslem, vsade by to malo stat 12 euri.. pri takomto davkovani to ma na vyse masiac a .. po mesiaci sa uvidi dufam zmena.. ale podaval by som to cca aj dva tri mesiace .. krupicku by som dal ryzovu - je lahsia a ma neutral ph
http://www.patentnimedicina.cz/cz/bylinne-produ...

vzdy sa prosim poradte so skusenym praktikom TCM ked chcete aplikovat cinsku medicinu!!

lucia006
autor
7. nov 2013

@centrumvitalita ja som otehotnela bezproblem hned vprvy mesiac ,vstko vpohode pred aj po ,mens.nabehla hned po kojeni do 10dni ,jak mala .ja som vzdy spala jak dudek odmala ,vmojom okoli kamosky tKISTO NEKOJILI kazda sineho dvovodu a vsetky spia ok celu noc mac raz sa zobudia ib moj vinimka ,cize neverim akosi ze to ma snekojenia ,kedze kazde druhe je na um ,a tie tablety z coho su vyrobene ,homeo a pod ,sme uz skusali aj sirupy,na kludny spanok s byliniek. Zbytocne vyhodene peniaze,premna normalna strava ze jem aj zeleniny aj ovocie pecivo mliecne vyrobky maso strukoviny skoromvsetko okrem diviny a zaprazenej polievky ataze zno pol noci klobasa ur ite nehrozi 😀

centrumvitalita
7. nov 2013

@lucia006 ok.. no nemozme porovnavat so susedmi lebo u kazdeho to je inak .. vsetko o tom preparate mas uvedene na linku - zlozenie, atesty, bezpecnost atd atd .. homeo pre mna v tomto pripade nema taky ucinok kedze homeo je miliontina informacie - a ked nieje odkial tak nieje ..vzdy a vsade a na kazdeho tiez homeo nefunguje..ja preto robim cinsku medicinu ze viem ze funguje a viem na akom zaklade pracuje - ze ide o vyriesenie korena problemu a nie symptomu ako je nespavost, bolesti hlavy.. cize cinska medicina a jej pripravky funguju diametralne inak ako sme zvyknuti v nasej bylinkarni a u zapadnej mediciny

anima9
7. nov 2013

Lucka, ani som si neprečítala Tvoj príbeh celý a nezávidím Ti. Máš to ťažké. V prvom rade musíš byť v pohode Ty, iba tak bude v pohode aj bábo. Ak si Ty vyčerpaná a bez energie, podráždená, tak sa to podvedome prenáša aj na dieťa. Ty za to samozrejme nemôžeš. Veľmi by pomohlo, ak by si sa v prvom rade Ty zregenerovala. Takže 1. pomoc podaná Tebe a až tak si schopná podať ju svojmu dieťaťu. Takže partner, babky, opatrovateľky, kamarátky, súrodenci pomáhajte...Môj malý mal od narodenia koliky, bol normálne kojený a prsník si vyžadoval každú chvíľu. Nemohla som sa pomaly bez neho ani pohnúť. Veĺmi náročný na pozornosť, stále mrnčal, nespokojný. Stále som okolo neho behala. Aj v noci, stále na prsníku, stále pri mne. V postieľke ani nechcel sám spať. V 10 mesiacoch som ho musela zo zdravotných dôvodov prestať kojiť lebo som mala nízky tlak, bolo mi na odpadnutie, neustále migrény a malý chcel prsník každú pol hodinu, aj v noci. Nie kvôli pitiu, ale kvôli blízkosti. Už som to zdravotne nezvládala. Bola som nevyspatá, zničená. Potom rýchlo prešiel na umelé mlieko, ale aj tak nespal dobre, mával nočný des, býval bezdôvodne podráždený, nervózny. Stále bola pozornosť upätá iba naňho. Keďže bol častejšie chorý, tak nas pediatrička odoslala na alergológiu. Tam nám zistili nízku koncentráciu DAO. To znamená, že mu škodí histamín, ktorý je v potravinách, liekoch a i. (a nie je ich málo). To spôsobovalo jeho večný nepokoj a narušovalo nám aj imunitu. Netvrdím, že to musí byt aj Vas pripad, ale je to jedna z možnosti. Histaminova intolerancia je nova diagnoza a je civilizacnou diagnozou (dlhe doby zaruky, kopec konzervantov, farbiv v potravinach a pod...). Vysetruje sa len od roku 2010 a je zatial len malo odbornikov ktori sa nou zaoberaju. Sposobuje kopec problemov a je to bludný kruh. Stači vsak prísna diéta a je po problémoch. Ak je na príčine histamín. Nám pomohla brožúra od Docenta Hrubišku - tam su potraviny vymenované. Je toho dost. Držím palce a verím, že to nebude Váš prípad a že sa dá maličky cim skor do poriadku. No v prvom rade mamička si potrebuje teraz oddychnut. Skus denne materske centra, na par hodin tyzdenne ho tam daj sikovnym paniam a zatial si pospi, alebo inak zrelaxuj.

kuwait
7. nov 2013

@lucia006 ked rano vstane odpocinuty s usmevom len cez noc sa hadze a poplakava tak on ma zle sny,mate svetlo alebo tmu tam kde spi?Skus naopak zhasni alebo rozsviet.Niektore deti sa po tme boja (ja ked som bola mala som po tme nemohla spat).Moj maly sa niekedy v spanku strhaval a ja som ho chytila za rucicku a povedala som mu neboj sa mami je tu a on sa uvolnil,usmial sa a spal dalej.Z toho som videla ze ma zle sny.ktovie o com take male babatka snivaju,co ich moze desit v noci.

lucia006
autor
7. nov 2013

@centrumvitalita teda co presne ma moj syn za problem ,a aky preparat by bol vhodny preneho?

katka1981
7. nov 2013

@lucia006, je to tazke a viem ako sa citis, darmo ta niekto utesuje, ze ved to prejde. Aj mne tazke dni a noci pripadali ako vecnost, ale ozaj to vsetko prejde. Teraz mas pocit ze ako sa to strasne vlecie a o chvilu si uvedomis, ze tvoj drobcek de do skolky, do skoly...... spomen si na tieto moje slova, das mi za pravdu. Nam tiez kazdy vravel, neboj, bude sediet, potom chodit...., rozpravat.... a ozaj uz sa bojim skoly 🙂