Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Skúsenosti s homeopatiou?

Homeopatiká
leito115577
15. aug 2019

Ma s nou niekto skúsenosti ďakujem

evittam
15. aug 2019

@leito115577 Ano voda s cukrom v inom skupenstve za velke peniaze. Nic viac. Staci si prečítať zloženie.

nika3136
15. aug 2019

Áno, aj placebo účinkuje. Je dôležité v čo veríš.

katty2012
15. aug 2019

@leito115577 skusennosti len tie najlepsie, cela rodina vratane psov, len problem je, ze na sk dobry homeopat neviem ci existuje, v cr ano

evittam
15. aug 2019

@nika3136 To mozem verit v to ze voda co mi tečie z vodovodu ma vylieci a nemusím platiť za sprostosti.😀😉
A nie neliecime sa liekmi-len ak je to nevyhnutne. Deti nevedia co su to lieky. Dcera este nikdy nemala ATB. Ale používame bylinky a ine prírodné veci.😉

nika3136
15. aug 2019

@evittam
A homeopatia je z čoho? To, že sa používajú riedenia a nie klasicky postrup extrakcie atď neznamená, že je to voda s cukrom
A áno, niekto verí, že ho vylieči posvätená voda z kostola a aj ho vylieči. Pozri si štúdie, kde podávali placebo a porovnávali výsledky

vikusjk
15. aug 2019

@leito115577 tak neviem, ako moze placebo ucinkovat napriklad na male deti, ktore netusia, ci vo vode, ktoru vypili, nieco bolo. U nas skusenosti len s domacou liecbou homeopatikami, nastastie konstitucnu liecbu sme nikdy nepotrebovali. Kolegynu ale homeopatka liecbou otocila doslova o 180 stupnov, ta baba to velmi potrebovala a ozaj jej to pomohlo.

nika3136
15. aug 2019

@vikusjk
Len pre upresnenie, netvrdím, že je to placebo. Áno bolo vyjadrenie k tomu, či s tým má niekto skúsenosti.
Každopádne ak človek zastáva teóriu, že mu liek (či doplnok) nezaberie, tak sa tak udeje. Platí to pre homeopatiu a aj iné liečivá a môže to byť pokojne ibuprofen 400 (príklad).

katulka1141
15. aug 2019

Ked si ju nasadis sama bez homeopata tak je to risk. My sme mali statsie navstivili sme homeopataku a bola fakt super dostala dcerku z neepiletickych zachvatov. Nie je to placebo alebo cukrova voda.

evittam
16. aug 2019

@nika3136 Mne stacia odborne články a zloženie homeopatik.
Stupeň zriedenia je často taký vysoký, že množstvo účinnej látky je pod limitom detekcie, v prípravku sa teda s najväčšou pravdepodobnosťou nevyskytuje ani jedna molekula účinnej látky.

Účinnosť metódy, ani jej princípov nebola vedecky preukázaná, homeopatické prípravky v testoch nepreukázali vyššiu efektivitu ako placebo a homeopatia je považovaná za pseudovedu.

nika3136
16. aug 2019

@evittam
Ani mnoho účinných látok či rastlín, plodov.... nemá schválené zdravotné tvrdenie a totiž keby sa predávali len samostatne v tabletkách či inej forme, boli by bez akéhokoľvek popisu, lebo je to len teória.
Ešteže sa dá pridať vitamín C, ten má toho schváleného mnoho

evittam
16. aug 2019

@nika3136 Len ked si spravin caj z medovky viem,ze je to medovka. Ak si spravim masť z nechtíka tak je to nechtik....

stanulienkat
16. aug 2019

Naco zakladas miliontu temu,ked ich tu je na mrte??

stanulienkat
16. aug 2019

@nika3136 a co prosim ta extrahuju? Ved tam nenasli molekulu nicoho.

nika3136
16. aug 2019

@stanulienkat čítaj poriadne

nika3136
16. aug 2019

@evittam
Nemôžeš porovnávať odlišné formy, odlišné princípy a postupy užívania
Môžeš si kľudne urobiť čaj z medovky, ak bola zle zbieraná, sušená či uchovávaná, nemusí tiež obsahovať vôbec nič.
Je to veľmi kontroverzná téma, homeopatia je ešte v plienkach a ako píšem, niekomu nezaberie ani Ibalgin, lebo človek užíva iba Brufen a bodka

evittam
16. aug 2019

@nika3136 Pozri tvoju vieru v čistú vodu v inom skupenstve ti neberiem. Ja si bylinky zbieram sama aj susim a uskladňujem. Vyjadrila som svoj nazor. To je vsetko.
Btw.ta bylina je raz bylina nech je akakolvek. Kdežto tvoje homeoparicke pilulky neobsahuju vobec nic. Ale to určite vies.
A ano súhlasím ak si dam tabletku a poviem si ze mi nezaberie tak nezaberie. Ale o tom nie je diskusia.

nika3136
16. aug 2019

@evittam
Nikde netvrdím, že ja v niečo verím.
Svoj postoj nevyjadrujem, narozdiel od teba. Na to, že sa rada hráš so slovíčkami teraz mi podsúvaš čosi, čo som nenapísala.

evittam
16. aug 2019

@nika3136 Diskutujem. O tom je diskusia. Nikomu nic nepodsuvam. Ty tu obhajujes homeopatiká nie ja. To je vsetko odo mna k teme.

nika3136
16. aug 2019

@evittam privlastnila si mi "moju vieru, moje homeopatické pilulky", ak chceš diskutovať, tak môžme o faktoch a štúdiách, ale toto je pod tvoju úroveň.
Takisto všetko od mňa.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli