Skúsenosti s používaním produktov Aloe Vera pre deti?

ibinecka
20. feb 2009

mamičky máte niektorá skúsenosti s používaním prípravkov z Aloe Vera detičkám? 🙂

renimac
10. aug 2016

@squishy ja tiež pijem aloe z Herbalife a som veľmi spokojná. Pred mnohými rokmi mi pomohla na vážne problémy s vylučovanim. Čo sledujem zvyšok diskusie, je tu veľa predajcov LR a Forever výrobkov a tam je hlavne záujem predaj. Tak neviem porovnať kvalitu. A vlastne ani nepotrebujem... ale zas nebudem ani proti nim, možno su naozaj dobre, ale načo meniť niečo s čím som spokojná.

squishy
10. aug 2016

@renimac - ved prave, ak je niekto s niecim spokojny, menit nebude. kolegyna dlhe roky pouzivala aloe Forever. skusila Herbalife a zostala na nom. ale napr. dalsia moja kamoska na Forever neda dopustit. kazdy je iny, co je v konecnom dosledku dobre. ved o com by bol zivot, keby sme boli vsetci rovnaki a mali radi rovnake veci 🙂

renimac
10. aug 2016

@squishy presne tak 😉

cajova_lienka
11. aug 2016

@taesprit Forever je na trhu 38 rokov s tým, že 20 rokov pred tým prebiehal výskum - základom a hlavnou a prvou zložkou portfólia od forever bolo aloe a aloe vera gel - neviem ako je to presne u Justu ale viem určite, že keď som robila Herbalive pred 15 rokmi tak rozhodne žiadne aloe v ponuke a portfóliu nemali. herbalife ma kvalitne veci - niektoré a k niektorým sa aj vraciam - primárne však malo portfólio a veci zamerane na niečo iné. A nie nie je aloe od forever lepšie iba cenou - ide aj o proces spracovania - napr. že každý jeden list prejde 8 rukami človeka aby bolo iste že nedôjde k žiadnej zabudnutej šupke ani ničomu podobnému čo by spôsobilo kontamináciu. Zároveň sú z každej dávky braté vzorky - 10 náhodných ak čo i len jedna nespĺňa parametre stanovene certifikátmi kvality tak ide cela dávka von. A teda rozhodne ma najviac certifikátov a pečatí čistoty a kvality aloe ktoré sa každoročne obnovujú. nielen raz boli dosiahnuté a platia naveky ale každý rok sú obnovované. ja nikomu neberiem možnosť si kúpiť čo uzná za vhodné, značky ktoré tu odzneli sú naozaj zvučné mená ktoré sú väčšinou synonymom kvality. 🙂

taesprit
11. aug 2016

Dobrý deň želám všetkým a ďakujem za rozumnú a príjemnú diskusiu, ako aj za kvalitné informácie. Ako čítam, ALOE majú svoje certifikáty ale podľa toho, čo píšete, rôzne ceny.
Koľko fliaš, predpokladám, 1 litrové, sa teda odporúča užiť počas 1 roka .....

renimac
11. aug 2016

@cajova_lienka HBL aloe beriem uz od roku 2008, takze minimalne 8 rokov na trhu je 😉. Predpokladam, ze teraz robis s Forever, takze chapem, ze propagujes ich.

cajova_lienka
11. aug 2016

@taesprit odporuca sa na zaciatok kura aspson 3 mes. davkovanie sa meni podla toho co chces riesit. a potom sa odporuca zaradit aspon jeden mesiac na jar a na jesen. zase moze byt davkovanie rozne. je rozdiel c ides riesiť zdrav. problem alebo iba prevenciu a detox. ale to je na dost dlhsiu a osobnejsiu debatu 😀

cajova_lienka
11. aug 2016

@renimac hmm robit skoro nerobim - som v prvom rade nadseny uzivatel 🙂 mam svoju skusenost a pribeh a hlavne som dala dokopy Lukaska ktorého si pinkali lekari a chceli ho hospitalizovat a nakoniec mse to dali dokopy inak a vcelku rychlo.... a aj svoj pribeh kedy som riesila svoj gynekologicky problem prirodne a nie dalsou hysteroskopiou a kyretom ako to chceli riesit lekari.... a propagujem ako si povedala hlavne svoje nadsenie a skusenost 😉

renimac
11. aug 2016

@cajova_lienka ja mam take pekne vysledky s HBL, takze tiez spokojnost 😉. Ako som pisala aj vyssie, naco menit, ked je clovek s niecim spokojny, no nie? 😉 cize nehovorim, ze Forever nie je kvalitne, urcite ano, len su aj ine kvalitne vyrobky, o ktorych mozno obe ani len netusime.

cajova_lienka
11. aug 2016

@renimac to ano urcite - to nepopieram ani ja 🙂

taesprit
11. aug 2016

Milé poradkyne. Viete , prosím povedať, koľko Aloe v % sa nachádza v 1 l a v akej koncentrácii, takisto vyjadrenej v %?

lubkacibulka
11. aug 2016

93 % šťava z Aloe Vera (pridané dva antioxidanty - z bieleho hrozna a granátoveho jablka. ) plus vitamín C 40 mg v 40 ml šťavy. Obsah 1 liter - VIVI ALOE od NAHRIN (Just)

cajova_lienka
12. aug 2016

@taesprit podla druhu od 96% do 93% podla toho čo je v nich pridane (4 druhy - ciste aloe stabilizovane kyselinou askorbovou z prirodnych zdrojov, s brusnicami a jablcnym pektínom, s broskynami a marhulami a posledny druh obsahuje pomaranc a chondrosulfaty na klby) 😀

taesprit
12. aug 2016

ďakujem Vám za vysvetlenia . je z čoho vyberať.... 🙂

taesprit
12. aug 2016

a čo LR Aloe? to má aké zloženie?

taesprit
12. aug 2016

je tu veľa info o ALOE rôznych firiem. Všetky majú certifikáty, firmy svoje histórie, líšia sa cenami, zložením aj chuťami .
Ale dôležité predsa len je koncentrát samotnej šťavy- to tu zatiaľ nikto nepovedal,
koľko % šťavy sa nachádza v tých 93% 1l a aký objem aloínu má? Nehovoriac už o prídavných látkach......ktoré sú povolené, samozrejme, ale sú....

biokozmetika
12. aug 2016

Mam jednu zákaznícku ktorá používala aloe vera gél na vnútorné pouzitie (neviem aký presne ale videla by som to zistit)pri liečbe atopickeho ekzemu jej synceka.spolu s kremami co som jej poslala a liečbou s aloe vera gélom sa jej syncekovi výrazne stav polepšil-ma 18 mesiacov takže z počutia si myslím že to je fajn🙂osobu skúsenosť nemam

taesprit
13. aug 2016

čítala som, že 1.certifikát pre ALOE dostal Forever od IASC už v roku 1978...

ejka8
22. aug 2016

Nam Aloe Vera z Forever tiez velmi pomohol pri detoch. Deti mali atopicky ekzem a aj po navstevach koznej, vysadeni stravy, nam absolutne nic nezaberalo. Kedze sme nechceli kortikoidy pre deticky, tak sme hladali vsetko mozne aj nemozne. Kombinacia Aloe Vera Berry, s Aloe First po okupani a propolisovym kremom, boli u nas klucova kombinacia. Ekzemu sme sa zbavili a teraz deticky uz len preventivne piju Aloe vera Berry. Takze odporucam, treba len vyskusat.

teuska
20. sep 2016

Ahojte. Rada by som sa poradila, chcem zacat davat synovi 6 rokov aloe vera drinking gel od LR. Bolo mi doporucene, davat mu podla vahy, vazi 25 kg, 25 ml denne a uzivat aspon 3 mesiace. Zda sa mi to dost vela. Mate niekto skusenost aj s tym, ze mu dam rano 10ml? Mohlo by to preventivne stacit? Dakujem za odpoved.

lubkacibulka
20. sep 2016

@teuska z našej justackej dávame deťom 10 ml,ale tak LR poradca Vám vysvetlí,preco z ich až 25 ml má užívať.

zuzulikh
21. sep 2016

zaujimava diskusia. ku aloe som si hladala cestu niekolko rokov a dlho som nerozumela preco je tato stava tak vysoko cenena. je to tym, ze sa ucinne latky pochadzajuce z jednej rastliny podstatne lepsie vstrebavaju ako ked clovek tie iste latky nakombinuje z viacerych rastlin. mam odskusanych vela certifikovanych aj necertifikovanych, lacnejsich a aj super drahych. v kvalite su extremne velke rozdiely a v cene tiez. moje odporucenie napisat nemozem, je to vraj proti pravidlam. Ak niekto chce radu, som rada k dispozicii. Rozumna cena 16,60 / 1 liter, IASC certifikat, 99,7%, bezprostredne spracovanie po zbere - zaistuje optimalne uchovanie vsetkych zloziek (aj nestabilnych a rychlo stracajúcich sa). chut a vona nie je vyrazna ale ani odpodzujuca, farba priehladna.
v kazdom pripade je prave teraz spravny cas na aloe vera, nakolko vdaka obsiahnutym vitaminom, mineralom, enzymom a esencialnym aminokyselinam, polysacharidom, chrysophanic kyselinou a esencialnym olejom harmonizuje aloe vera imunitny system.
nazdravie! 🙂

pbke
21. sep 2016

@lubkacibulka Možno preto, že Justacke obsahuje aloin a tak nemôžte dať dieťaťu väčšiu dávku, inač by presedelo deň na záchode.. 🙂

prirodka
21. sep 2016

@zuzulikh Prečo by si nemohla, keď to tu píše takmer každý?Kľudne odporuč. 🙂

dankaremka
22. sep 2016

@anetina
Ja by som odporúčala deťom aj dospelým, Colostrum, je aj tekuté 100% , aj Perličkové, to je určené pre detičky, a aj v kapsuliach. Je výborné na imunitu, aj pri mnoho iných zdravotných problémoch .
Samozrejme je výborne užívať tiež na podporu imunity Aloe Vera gel. Ten sa môže tiež užívať dlho. Podporuje imunitu, lieči zapáli v tele, aj tlmí alergie . Kamarátka má syna, čo bol na bezlepkovej diéte, nasadila mu Aloe Vera gel liečbu, a syna zbavila alergie na lepok. Mňa zbavil dlhoročných žalúdočných a tráviacich ťažkostí. Aloe sprey prvej pomoci je to úžasná vec na ktorú nedám dopustiť. Pracujem pre LR, rada a ochotne poradím aj ukážem... Som z okolia TN .

lubkacibulka
22. sep 2016

@pbke aloin je sledovaná látka,ktoru obsahuje každá aloe,a ak ju neuvádzajú tak je to zlé,lebo tie hodnoty sú dôležité,a je nebezpečné ich nesledovať.

pbke
22. sep 2016

@lubkacibulka Áno, ale je rozdiel či je 0,01%, alebo 30% aloinu. Je rozdiel či sa používa čistý gél, alebo pomleté celé listy..

prirodka
23. sep 2016

@pbke súhlasím s Tebou.Aloin spôsobuje preháňanie,takže ozaj tie aloe z JUSTu a LR opatrne pri deťoch,nakoľko tá detoxikácia je prudšia,firmy používajú listy.Forever má aloe, ktoré využíva len dužinu,gelovú, z listu,a tak to môžu aj malé deti, len dávky sú zo začiatku nižšie, ale to záleží od toho, či to dieťa užíva ako prevenciu,na podporu zdravia,alebo sa už rieši zdravotný problém.Listy sa používajú ako hnojivo.Bližšie info cez IP,ale nedalo mi to nereagovať 🙂

nuska
23. sep 2016

@prirodka LR neobsahuje aloin len cisty gel. Davam rocnemu dietatu uz 2 mesiace a okrem toho ze nie je chore sne ine " negativne" ucinky nezaznamenali. Forever je tiez dobry ale neociernuj druhe firmy ked robis pre jednu.

prirodka
23. sep 2016

@nuska to som nemala v úmysle, nie je to očierňovanie,sory.Ja som ho pila viackrát, prepáč, ale od aloe vera z F.nemá.To nie je gel, ale voda, v ktorej plávajú kúsky aloe.Môžeme sa stretnúť, priniesť si každá to svoje a vyskúšať.Určite LR má aj produkty, ktoré sú super,ale aloe vera to nie je.Vieš,vyskúšaj aj toto a uvidíš.Ja som hľadala kvalitu viac rokov,preto to viem posúdiť,lebo som ich vyskúšala všetky na trhu.Aj to Vaše, vypila som ich dobrých pár litrov....
Ja robím nie pre firmu, ale pre ľudí a pre seba....v tom je rozdiel.