Vaše názory na homeopatiká

jespera
31. máj 2012

Zdravim vas, su naozaj nebezpecne? Cirkev tvrdi ze je to spojene s magiou, spiritizmom, ze maju za nasledok hnev a agresivitu deti....Co si o tom myslite?
Je mozne aby mali aj taketo ucinky a zvlast ked ich dieta zoberie z casu na cas.....ma to logiku?

katkapapacova
31. máj 2012

@jespera ktora cirkev si to mysli?ja poznam skor opak, som veriaca a viac mi odporucaju domace a homeopaticke prostriedky ako ine no a o tom ze to je ako pises magia som vobec nepocula

desszi
31. máj 2012

Homeopatia nie je ziadny spirituzmus ani magia, je to liecebna metoda a podla mojich skusenosti velmi ucinna. Neviem preco si to cirkev mysli a osobne ma to ani velmi nezaujima, napriek tomu, ze som veriaca. Nam homeopatia velmi pomohla aj pomaha. Vravi sa: Pomoz si clovece aj Pan Boh ti pomoze. Mne pomohol tak, ze ma naviedol na homeopatiu, za co MU nesmierne dakujem 🙂 pretoze klasicka medicina pri nasich problemoch bola len metodou pokusu a omylu a ja si zo svojho dietata testovacieho kralika robit nedam. Je pravda, ze homeopatia moze mat vplyv na nalady dietata a mozu sa u neho vystupnovat alebo byt potlacene urcite crty povahy. Ale to nie je magia. Rovnako posobia aj urcite E-cka v potravinach (obzvlast rozne farbiva) ale nad tym nikto nefilozofuje. Ja homeopatiu odporucam.

desszi
31. máj 2012

@katkapapacova jespera mozno myslela vyjadrenie jednej veriacej lekarky, ktore kolovalo na nete a kde bola homeopatia takymito privlastkami oznacena 🙂

gina333
31. máj 2012

Ja si na homeopatiu nedam dopustit. Moja starsia dcera ma 12 rokov, a ked niekomu poviemm,ze este nemala ATB tak mi nechcu verit. Ani jedna z mojich dcer nema ziadne agresivne spravanie, takze aj keby bola homeopatia spojena s magiu vdaka za nu. 😉

katkapapacova
1. jún 2012

@desszi tak taka lekarka nie je asi kompletna, ved aj knazi a reholne sstri ci mnisi si kedysi pomahali vylucne homeopatikami,nechapem ako potom lieci ona, radsej da hnusne silne lieky?jespera kasli na take reci, homeopatika rozhodne ano

elephant
1. jún 2012

@jespera áno, počula som raz nejakú reláciu, kde hovorila nejaká MUDr. a i kňaz o tom, že homeopatia je čierna mágia.. ešte tam do toho nejako zapojili i Psion...

Myslím si, že viera, uzdravovanie, čierna mágia, povery atď. sú všetko veci, ktoré vo veľkej miere závisia práve od toho, čomu daný človek verí. Veríš, že ti homeopatia pomôže? Tak je veľká šanca, že ti pomôže. Veríš, že je to čierna mágia a ubližuje ti to? Tak ti to zrejme ublíži. Veríš, že tvoje dieťa mohlo dostať zoči? Tak ho zrejme dostalo... Atď, atď. To, čomu veríš, z najväčšou pravdepodobnosťou pritiahneš, pretože to tak dlho hľadáš, až to nájdeš...

martinjasen
1. jún 2012

Tema je duplicitna, prejdite do odporucanej temy.

Diskusiu uzamykam.

Asmira Team