Účinok homeopatík na správanie dieťaťa

lapersefona
12. jan 2020

Mile mamicky,

Chcem sa opytat, ak ste liecili vase deti homeopatikami a po fyzickej stranke sa vyliecili. Nenastalo po istom case k zmene spravania k horsiemu? Napr podrazdenost, agresivita ci uzkosti alebo zle sny.

Dakujem za kazdu odpoved

eliska13
12. jan 2020

@lapersefona ja budem negatívna, ale čítala si niekedy aké majú riedenie?veď tam nic nie je.Mne x lekárov v nemocnici, keď riešili synov problém povedali, že sú to cukríky nepoškodia, nepomôžu.Ale naša pediatricka je smrncnuta týmto štýlom a stále apelovala, že mu to pomôže.Z homeopatik také správanie ako píšeš nečakaj chapem, že teraz x ľudí napíše, že keď ich škriabe v krku hneď im zaberie oscillo

erikavesela
12. jan 2020

@eliska13 presne je to len placebo

ukulela
12. jan 2020

@eliska13 ale zasa - homeopatika - nariedene sladke gulicky plne cukru. ak ho lieci homeo - a dava mu tedasamy cukor - a potom mu cikor vezme, tak dieta moze mat abstak 🙂

sara07
12. jan 2020

ano môže to byt ale je to prechodný stav, treba povedať homeopatovi o tomto stave, videla som deti pas ktoré sa rozjedli a začali všetko jest postupne alebo adhd sa ukludnili reakcie ale neodstránili
a pri niekde boli tieto sprievodné stavy

katty2012
12. jan 2020

@lapersefona keby sa tak stalo, nebolo to vhodne homeopatikum. keby bolo spravne, tak sa stane to, ze stav sa na par dni zhorsi, a potom sa zacne zlepsovat tak, ze najskor zmiznu "psychicke problemy", cize upravi sa psychika, potom fyzicke. vzdy to ma ist zvnutra von a zhora dole. cize keby mal napriklad ekzem, ten zacne miznut od hlavy smerom k noham

mimibb
12. jan 2020

No neviem.... Placebo by som to nenazvala, zas nieje homeo ako homeo..... Ja som riešila psychiku u mojej dcéry s akreditovaným homeopatom, ktorý má upozornil na možné reakcie jej organizmu, všetko to bolo vedené pod dohľadom, doslova som mala homeopata stále na linke, v prípade akýchkoľvek komplikácií atď bol pripravený ihneď konať... Veľmi nám pomohol.... Čiže z môjho pohľadu, keď je poskytnuté nesprávne riedenie, nesprávne zvolený liek, tak môže spôsobiť viac škody ako osohu...

stanulienkat
12. jan 2020

Z homeo sa nemeni ani spravanie ani nic ine. Z malych cukrovych guliciek, bez kuska ucinnej latky sa ti nestane absolutne nic. Cudujem sa,ze za to este niekto dava peniaze.

sara07
12. jan 2020

@stanulienkat každy nech si verí čo mu chce
lepši homeopatikum ako silné návykové lieky na adhd
a placebo ked dieta nevie o tom že dostalo homeopatiku - napr su rozpustené vo vode - ako to môže byt placebo
mne osobne ked ide na mna chripka vždy ohromne zaberu,a aj hojenie rán arnika nedám dopustit , to sam mudr byva vytukany ako sa to dobre hojí
a ako že si to vsugerujem , uprimne na to aby som sa na to sustredila a atd nemám čas ani energiu
a videla som pár deti keby predtým nevidím ako nejedli a čo jedli neuverím

evittam
12. jan 2020

@sara07
Iste verit môžeš v co len chces. Aj v to ze ta vylieči nic. A neexistuju len homeopatika a potom návykové lieky.
Obhajcovia homeopatie sú presvedčení, že zmesi obsahujúce jedinú molekulu účinnej látky na milión molekúl rozpúšťadla dokážu stimulovať „liečiaci mechanizmus tela“. Stupeň zriedenia je často taký vysoký, že množstvo účinnej látky je pod limitom detekcie, v prípravku sa teda s najväčšou pravdepodobnosťou nevyskytuje ani jedna molekula účinnej látky.
Účinnosť metódy, ani jej princípov nebola vedecky preukázaná, homeopatické prípravky v testoch nepreukázali vyššiu efektivitu ako placebo a homeopatia je považovaná za pseudovedu.
Takze uz mame aj akreditovanych pseudovedcov pardon homeopatov.

sara07
12. jan 2020

@evittam ked ráno mi teču prudom sople, dutiny upchaté, začinaju pomaličky boliet klby , v rodine je chrípka okrem homeopatík si nedám nič iné a funguje to
a keby tak šialene fungovala viera tak potom nechápem prečo si to neviem praktikovat aj na iné zdr, problémy
nech si je kto čo chce, u nás je to jasné a nelutujem ani prachy za homeopata pri dietati

evittam
12. jan 2020

@sara07 Tak to uz je tvoja vec za co vyhadzujes prachy. Ja neviem a ani moja rodina co je chripka a podobne stavy velmi dlho. Deti vobec. A to dávam len ciste C a D v zimných mesiacoch. A bylinky kazdy den.😉

katty2012
12. jan 2020

@evittam sorry, ale toto moze napisat len clovek, ktory nema ani paru o homeopatii. vzdy kritizuju len ti, ktori si nieco vypoculi, ci vycitali z literatury, ktoru zase len pisu ti, ktori o homeopatii nic nevedia.

evittam
12. jan 2020

@katty2012 Sorry. Tvoj nazor. Staci si prečítať zloženie.

katty2012
12. jan 2020

@evittam no mne staci si precitat zlozenie atb, ockovacich vakcin a vsetkych inych chemickych liekov a ich vedlajsich ucinkov

sara07
12. jan 2020

@katty2012 to nevysvetlíš, ten kto bol u homeopata, videl učinky vie svoje, a kto siaha hlavne po homoepatii, človek čo skusil v klasickej medicine všetko

engie35
18. jan 2020

@mimibb mozem vediet k akemu homeopatovi ste chodili, dakujem

teegreen
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
teegreen
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lienka21211
26. jan 2020

lapersefona Dobrý večer, neviem, či ste alebo nie ste kresťansky založená. Počula som svedectvo lekárky, pediatričky, ktorá sa istý čas venovala homeopatii (absolvovala rôzne kurzy, semináre), predpisovala homeopatiká a liečila nimi aj svoje deti... Tie mali počas liečby a po nej zlé sny, úzkosti.
Neviem, homeopatii sa nevenujem a neverím jej. Rozumiem, že niekto môže mať dobrú skúsenosť a osvedčilo sa mu to. Ale zo svedectva tejto lekárky ide o bielu mágiu.

lapersefona
autor
26. jan 2020

@lienka21211 presne taketo svedectva by ma zaujimali ale nik to tu nepise. Ten pribeh som citala. Velmi zaujimave

katty2012
26. jan 2020

@lienka21211 pani doktorka zjavne homeopatii nerozumela, ani neporozumela. zle sny a uzkosti sa mozu objavit, ked lieci nespravnym liekom. poznam x-ludi, ktori po klasickych chemickych liekoch maju uzkosti, depresie, tazke sny, znicene vnutorne organy...tu liecbu vsak nikto nenazyva bielou magiou. ja by som ju podla vysledkov nazvala ciernou magiou

sara07
26. jan 2020

ked niekto začne tahat bielu/čiernu mágiu je jasné že to má krestanský podtext , a potom liečivé bylinky sú čo ? aj pri tých môžu byt alebo byvaju vedlajšie učinky
napr taky lubovník bodkovany znižuje učinost antikoncepcie

teegreen
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
taskataska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
teegreen
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katrin21
27. jan 2020

@eliska13 zaujimave placebo, ked sa s nim lieci britska kralovska rodina a dozivaju sa vysokeho veku 🙂

katrin21
27. jan 2020

@lapersefona ta lekarka, co pise o tej " bielej magii" je krestanska fanaticka... bacha na to,, ona je mierne švihnuta

klarissa25
27. jan 2020

Ved homeopatika nemajú žiaden účinok a už vôbec nie na správanie...

katrin21
27. jan 2020

@klarissa25 to by si sa divila.. kamoska si spravila VS homeopatie v BA , dost narocne 5r seriozne studium.. a lieky? nie tie od Boiron.. su specialne lekarne, ktore robia riadne homeopatika, napr. v Nitre na Mostnej je jedna, tam ti aj poradia .. tie v beznych lekarnach su o nicom, vseobecne a homeopatia by mala fungovat inak.. ale je viac pristupov, " skol"..
KAmoska si to napr. na muzovi testovala, dala mu nieco, co vedela, ze ma v nom uvolnit napatie... dat von jeho trapenia, bloky... neverila by som, ale on bol fakt iny.. rozpraval, vybuchoval, riesil veci.. otvorila sa dostal to do seba... ( on nevedel, ze mu to dala, povdala, ze to je nieco ine 😀) ..
ja som s homeopatiou tak na vazkach, ze co ano, co nie.. neverim jej uplne na beton, ale zas ju ani nemozem zatracovat.. Je fakt, ze knihy, co som u nej citala , tak som sa v nich nasla.. tie charakteristiky... to je nadlho.. clovek moze byt zviera ,alebo rastlinka.. prvok / napr. sira) atd.. je toho mrte vela a podla mna na to treba aj velky cit, ze ako to vyhodnotit a viem, ze ona sama pomohla nedavno dietatku, ktore malo brutalne problemy s kakanim, ale aj cikanim .. pobehali vsetko, lekarov roznych a ona ho mala na sedeni, potom cely den analyzovala to sedenie a rozhovor a dala mu nieco.. cuduj sa svete, dieta po nasadeni liecby do 4 dni stratilo problem a zacalo krasne chodit na WC.. mamina jej normalne s placom volala, ze j stastna, ze ani nedufala..
tak ake placebo? ved to dieta nevedelo, neriesilo.... proste ho dobre urcila a trafila, co potrebuje....
tam to funguje na systeme, ze klin sa klinom vybija.