Zahlienené nosné dutiny a voda Vincentka. Ako na to?

polyana
1. jún 2013

ahojte, niekde som počula že voda Vincentka je vhodná na odhlienovanie dutín. Ale neviem, či treba naparovať alebo je možné to aj kvapnúť do nosa??? Akosi to neviem poriadne vygoogliť. Nemáte s tým niekto skúsenosť??? A jasne, potrebujem to pre 6 ročného syna.

qwertyzuzana
24. okt 2016

Treba kúpiť nejaký Nasivin alebo Vibrocil s fľaštičkou so sprejom a naliať si tam Vincentku 🙂

danii2
24. okt 2016

No ale ako inhalovat (okrem inhalatora,to stoji dost penazi) polrocnemu babatku?

jankalukasova
24. okt 2016

Vodu vincentku kupis v lekarni normalne v takom baleni ako bezne kvapky do nosa. Pripadne sa da objednat tzv. Vincentka nasalis. Je to taka sada s konvickou na preplach dutin... ale ci

jankalukasova
24. okt 2016

Ale ci to ustoji 6 rocne dieta....

zuzankasm
24. okt 2016

V Kauflande som kúpila Vincentku, a doma som svojej 5r striekačkou striekala do nosa. 2dni a bola ok. 4m synčekovi som len vytierala noštek vatovou tyčinkou. A lejem ju aj do aromalampy. U nás zaberá.

zuzin78
24. okt 2016

@erinne moja je este k tomu taka dychavicna , az lape po dychu. ☹ moja mala zapal priedusiek dvakrat do mesiaca ☹

zuzin78
24. okt 2016

@nell77 skusim ten Arko deffensis kids . to davas kazdy mesiac?

nell77
24. okt 2016

Ano davala som ale uz je vacsi a potrebuje vyssie davky tak teraz mu davkujem spominane veci solo a urcite zabera len treba vydrzat,urcite to nastartujes len trpezlivost

nell77
24. okt 2016

zuzin teraz citam ze zapal pried,2 x do mesiaca,myslim ze tie hlieny jej tam zostavaju a tam je milion bakterii,musis ju dobre odhlienit najlepsie ACC deti 2x 200 a dospl 2x600,aj ATB nezaberu ak sa organizmus neodhlieni,nedostanu sa tam,,potom preventivne uz spomin,veci a rozbehne sa jej imunita, roky sa venujem prir.liecbe

erinne
24. okt 2016

@nell77 ja som tiez zdravotnik a o to horsie to beriem, citim sa uplne neschopna ze si neviem dieta vyliecit zo soplov.. vymeskava pravidelne vsetky akcie, vylety, lyziarsky, plavecky.. naposledy ked som bola po ulohy tak mi triedna vravela ze sa deti pytali ako sa Eliska vola priezviskom ☹
To Arko pozriem. My teraz berieme len Ccko a flavin7, to su antioxidanty. Inak dcera strasne zle je, takze jej moze vselico chybat. Lenze velmi tazko to doplname, ked ona tabletku neprehltne, my vsetko v sirupikoch ako babatko.. a v tych je tolko pridavnych latok ze z toho by sa jeden dovracal..
to striebro ako davas? a uz je syn lepsie na tom? Dakujem ti moc!

erinne
24. okt 2016

@nell77 aha, pardon uz som nasla vo vyssom prispevku.. do nosa aj do hrdla 😉

erinne
24. okt 2016

@jankalukasova na margo kanvicky na preplachovanie.. ja mam dceru 7r, extremne precitlivele dieta, ked jej tecie krv zo zaderu tak place ze vykrvaca, lieky len v sirupoch, tabletku ona neprehltne za ten svet.. a krhlicku uplne v pohode zvlada. nie je to vobec tazke, ide to samo 🙂

jankalukasova
24. okt 2016

@erinne záleží od konkrétneho dieťaťa... ja som opatrovala malú, ktorá bola jak mäsiar... keď mala niekde chrastičku, zaručene ju utrhla a skúmala ako jej tečie krv, detto keď sa pozerala... keď som s ňou šla ráno na krv, tak jej sestrička vraví, nepozeraj sa a malá: "ale ja sa chcem" a aj sa pozerala... ale sprej do nosa bol horor... 😀 😀 bez srandy... už keď som jej ho šla dať, tak musel byť pripravený pohár s vodou aby sa potom napila a box s kapesníkmi... 😀 každé dieťa je iné...

zuzin78
24. okt 2016

@nell77 ja jej pri chorobe davam vsetky mozne sirupy od ambrobene po Mucosolvan, a potom musim kazdy vysadit, lebo dieta sa mi ide zadusit, bez ventolinu by to uz neudychala .naposledy mala taky stav, ze som si myslela, ze balim zase tasky a idem na Jisku, ☹ nastastie ventolin a atb zabrali a ostali sme doma, .potom zase dva tyzdne v skolke, chytila sopliky, a hned za 1,5 dna detto. na pohotovosti zase doktorka povedala zapal priedusiek. nasadeny mala solmucol, a dookola to iste. ja uz naozaj neviem, co jej mam davat. niekedy jej zabral ambrobene sirup teraz jej uz asi robi zle, vlastne vsetky sirupy na kasel....
acc to mam davat len tak ,aj ked nekasle? teraz zase pocujem niekedy ze jej tam bubloce nieco ,mna z toho vystrie a to uz nechodi do skolky 2,5 tyzdna. ani do obchodu nechodi, nikde len vonku.

erinne
24. okt 2016

@jankalukasova no to hej,kazde dieta je ine.. my ale aj este teraz sprej znasame len horko tazko, ale vyplachnut si vyplachne. vravi ze to chuti ako zemiakova kasa 😀 ta slana voda v nose, ked bola mala, tak sme na nej dvaja sedeli aby sme jej ten sprej dali 😔 takze pohar s vodou a box s kapesnikmi mi stale pride ako ta pohodovejsia akcia 😀

nell77
24. okt 2016

Nie ked nekasle nedavat ale ked kasle ak zahlienene dutiny ACC je najlepsi odhlienovac..tie sirupy nam nerobili dobre,tiez maju plno E cok,
Ked je zaciatok choroby al je zahlienena Acc +koloidne striebro do nosa al do hrdla ,vydrzat 5 dni, ak nestaci aj pit ,neviem ku mate vahu a vek,tiez toti len ked choroba,inak spominane vitaminy prip,vynechat kolektiv na isty cas,,

erinne
24. okt 2016

@nell77 tak my vynechavame kolektiv uz druhy mesiac.. brala amoxicilin potom zinnat a posledny klacid (mala hranicnu serologiu na mykoplazmy), dva dni po dobrati sa jej spustilo zatekanie soplov a kasel.. mozem sa ta opytat kde robis? rada by som nieco prediskutovala 🙂 kludne ip.. dakujem

tajomna21
24. okt 2016

@erinne ja by som vyskusala do nosa sprej aloe vera ... a pit caj cistus incanus ... je to bylinka, vhodna jednak na virusy i bakterie, a taktiez na plesne a mykozy ... su aj tabl., ale pre dceru by bol lepsi caj ... chutovo tiez nie je zly, je spolu s mätou ... keby si chcela blizsie info, napis do IP

nell77
24. okt 2016

Erinne ak je to mykoplazma treba 2bal Klacidu,potom posilnovat imunitu ako som pisala,robila som na ocnom a potom s liekmi vo farma oblasti, do IP ti napisem cislo al mail,,,,ahoj

erinne
24. okt 2016

@nell77 diky moc, napisem ti. farma oblast sa hodi.. 😉

nell77
24. okt 2016

Ok poradim rada,

zuzin78
25. okt 2016

@nell77 kolektiv uz vynechava pomaly 3 tyzden....
skusim ten ACC ,ked zacne zase kaslat. dakujem

maja2039
7. dec 2016
nuninko
4. jan 2017

@mata95 chcela by som sa opytat, ci vincentku do inhalatora najprv trosku zohrievas a potom davas inhalovat. dakujem za radu...

pipinka540
4. okt 2017

Kde kupim tu vincentku na odhlienenie

jankalukinko
4. okt 2017

@pipinka540 v lekarni

pipinka540
5. okt 2017

Kolko asi stoji ta vincentka?

pipinka540
5. okt 2017

Treba tu vincentku riedit ked chcem dat do nosa

mayusik
5. okt 2017

@pipinka540 ja neriedim

janalevicka
9. okt 2017

žienky, ja som práve do fľaštičky od nosného spreja naliala vincentku.....chcem sa spýtať ako často cez deň striekate a ako ten sprej uskladňujete, v chladničke, či môže byť aj izbová teplota?