Zhoršenie migrény po akupunktúre

terka_123
19. sep 2018

Ahojte,
trpievam silnymi migrenoznymi bolestami hlavy sposobenymi pravdepodobne krcnou chrbticou, potravinami a hormonalnymi zmenami. Vcera som bola prvykrat na akupunkture. Lekar mi pichol ihly do usi, do hlavy, na rukach, nohach...ked som si lahla, zacala som citit silny tlak do hlavy a do oci. Chvilami som sa vazne bala, lebo ten tlak bol velmi silny - najma na temene hlavy. Po akupunkture ten silny tlak v temene hlavy pretrvalaval...namiesto ulavy a pocitu uvolnenia v krcnej chentici a svaloch som citila velke otazenie, tazke ruky, nohy a stuhnuty krk. Dnes rano som sa zobuila so silnym tlakom v hlave a nepomahala ani masaz, cviky na chrbat, konska mast...az ibalgin. Myslela som, ze mi vybuchne hlava.

Stretli ste sa niekedy s podobnym pripadom zhorsenia? Ide o lekara akupunkturistu, nie sarlatana...lekara, ktory ma dost pacientov a z rozpravania viem, ze pomohol viacerym ludom s vaznymi diagnozami...neviem vsak ci tam mam ist znova, zacinam mat nedoveru ci pichal spravne body v mojom pripade a bojim sa , aby sa mi stav nezhorsil. Je mozne, ze to bola nejaka prirodzena reakcia tela? Prvotne zhorsenie symptomov?

Dakujem

korunka1
19. sep 2018

A prečo si mu o tých bolestiach, tlakoch nepovedala hneď?
A prečo si sa neinformovala o priebehu sedenia, možno je to normálna reakcia.
A prečo sa to pýtaš teraz tu?
Tomuto nerozumiem, jazyk drať nebudem, ale tu vypisovať hej.
Sorry...musela som

terka_123
autor
19. sep 2018

@korunka1 povedala som mu o tom...on zacal rozpravat, ze tam bude treba manualne napravenie chrbtice, ale ze to moze az po 3 sedeniach urobit. Takze ano, povedala som mu, ze som mala tlak do hlavy...a pytam sa na to teraz, pretoze to nepreslo ani po ukonceni akupunktury a dnes som mala silne bolesti hlavy.

ujaju
19. sep 2018

ja by som tam šla znova, či to je okay, veď to akože čo teraz ťa to má bolieť až kým neabsolvuješ všetky tie sedenia?

trinka
19. sep 2018

@terka_123 neviem ako akupunktúra, ale aj po “normálnych” procedúrach sú reakcie, takze ak ti povedal že je to Okej a dôverujes mu, tak podstup cely proces ako ti odporučil.

majcika
19. sep 2018

@terka_123 pri silnych bolestiach smer nemocnica. Pri akupunkture teda pri spravne zvolenych aku bodoch a spravne zvolenej metode doplnenia, ci vypustenia energie by takyto stav byt urcite nemal. Cize zrejme neboli vhodne zvolene techniky a body

nibiru
28. aug 2020

Migréna migrenje c
@terka_123 ako ste potom dopadli?migréna je cievne ochorenie ja som mala takéto reakcie aj pri masáži neskoršie vyšetrenia CT a MR ukázali preco,mám nezávažne zúžené krčnicove cievy teda masáže ani napravanie u mám nieje vhodné k tomu mi našli mycroaneuryzmu tu sledujú ale zvyšovanie tlaku je rizikove.K vyšetreniam mi robili aj meranie hladiny serotoninu a ten sa ukázal ako veľmi nízky opakovane,až tak že sa má pýtali či nemám depresie.Nie nemám, takže sme sa zamerali na jeho zvyšovanie aby bola jeho hladina stabilná a účinok sa dostavil už po týždni.

sugar8
22. sep 2020

@terka_123 Ako to prosím dopadlo a v ktorom meste ste boli na akupunktúre? Mám totiž podobnú skúsenosť. Po vpichu do temena hlavy ma hlava bolí už týždeň vkuse. Predtým ma hlava bolela tak raz za 2 mesiace max hoďku. Bolo mi treba skúšať akupunkturu...