Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Abnormálne krvácanie pri užívaní hormonálnej antikoncepcie

kacusik69
7. jan 2013

Omylom som vytvorila "otazku" miesto fora, tak este raz...

Ahojte, zajtra idem k dr. s tymto problemom, ale chcela by som sa spytat ak mate niekto podobnu skusenost, s cim vsetkym okrem toho ze mi najpravdepodobnejsie nesadla antikoncepcia este mozem ratat ako s "diagnozou"? V juni som krvacala mimo cyklus, odlezala som si v nemocnici 4 dni, na nic sa neprislo, preberala sa len moznost ze by to mohlo byt sposobene uzivanim HAK a s problemami so stitnou... stitnu mam v poriadku, no na inu pricinu sa neprislo... dr. mi vymenil HAK po ktorej som od toho juna do oktobra nekrvacala vobec... nepripisovala som tomu ziadnu vaznost, kedze pri HAK sa stava ze krvacanie sa nedostavi... v oktobri som vsak dostala dost silnu a dlhotrvajucu menstruaciu (tyzden a viac) ktoru sprevadzali bolesti... pripisovala som to tomu, ze som asi prechladla... ked sa to v novembri zopakovalo a intenzita bola taka ze som bola schopna za 4 hodiny pretiect som si povedala ze este to vydrzim, ze v decembri idem aj tak ku gynekologovi tak nech tam zas nie som ako na hodinach klaviru, ze teda pojdem v decembri... medzitym som menstruaciu dostala dalsi krat, este silnejsiu, este dlhsiu a este bolestivejsiu - rano som o 8 odisla do skoly s cistou vlozkou urcenou na noc, takze som ju mala "od pupku po krize", o 10 som volala sestre aby mi priniesla ciste oblecenie co som tak silno krvacala (to uz bol stvrty den co som mala menstruaciu) a skoncila som asi dokopy po 10 dnoch... okolo 20. mi vychadzal spominany termin u gynekologa, ale odisiel na dovolenku takze idem az zajtra... otazka, ako som teda uz na zaciatku napisala, znie - cim okrem toho ze mi nesadla antikoncepcia by to mohlo byt sposobene? Mam cysty na vajecnikoch, ale myslim ze tym ze by napr. praskla/-i to byt nemoze, s tym uz skusenosti mam a viem ze to je teda ina bolest a veci s tym spojene... predtym ked som uzivala HAK som mala menstruaciu 4 dni a ani som nevedela kedy prisla a kedy odisla... to ze teraz ju mavam +/- 10 dni a teciem jak hydrant podla mna ok nie je - s cim mozem pocitat? Na co sa pripravit?

kacusik69
autor
7. jan 2013

@lea641981

@xlucia nie je to moja prva HAK, antikoncepciu beriem uz piaty rok... nikdy som vyssie spominane problemy nemala, ziadna HAK mi nespravila este toto... takze je ocividne ze zrovna tato mi nesadla... chcem len vediet ci by mohli byt aj nejake ine priciny okrem toho... je fakt ze idem k dr. uz zajtra a dozviem sa, ale chcela by som vediet co cca cakat...

mariankamk
7. jan 2013

@kacusik69 uzivas ju kvoli nejakemu zdravotnemu problemu (okrem cyst na vajecniku)? napada ma nejaky fyzicky problem, endometrioza, nemusi to byt o nesadnuti HAK, ale skor o probleme, ktory HAK teraz len zakryva...
nechcem strasit, nemusi to byt aj nic, moze to byt naozaj len nevhodnou HAK... ako sa lisi od tych predoslych?
ale co by som robila, tak vysadit HAK, spravit krvne testy, UTZ, aby sa vylucila fyzicka/hormonalna pricina a dat novu HAK...

kacusik69
autor
7. jan 2013

@mariankamk spociatku tam boli aj zdrav. problemy, casom sa to vyriesilo ale pri HAK som ostala uz len z dovodu ochrany ze som bola este mlada na dietatko... v com sa lisi od tych ostatnych sama netusim, vzdy som mavala nizkohormonalnu HAK a ako som pisala nikdy som tieto problemy nemala... prvykrat som zacala krvacat mimo cyklus (bez toho aby mi praskla cysta a pod.) v marci tohto roku, ked som bola po opreacii a dr. to uzavrel tym ze to sposobil ibalgin ktory inak neuzivam, v nemocnici som si ale vyberat nemohla... pichali mi totiz fraxiparin takze po tej kombinacii to malo taketo nasledky - tak mi to bolo doktorom vysvetlene... v juni som ale nebrala nic take, vobec som nevidela dovod ani pricinu z coho by som mohla krvacat a v nemocnici tiez na nic neprisli... i ked to bol a vlastne aj je dlhy pribeh celeho toho priebehu tam... dal mi teda tuto HAK (Zoely, predtym som mala Daylette) endometriozu vylucil uz pri predoslom vysetreni, takze neviem naozaj... asi mi neostane nic ine len si pockat do zajtra... aj ked mam trosku strach...

mariankamk
7. jan 2013

@kacusik69 uz ti ostava jedine pockat, ale urcite trvaj na tom, aby ta poriadne vysetril a zvaz vymenu HAK... ak ti davnejsie niektora dobre sadla a HAK nadalej chces, vrat sa k nej, tuto novu neber... uz ju uzivas dlho na to, aby ti robila taketo problemy 😒

kacusik69
autor
7. jan 2013

@mariankamk no vsak tuto uz nechcem urcite... ona mi prakticky robila asi od zaciatku problemy, tym ze ked som ju zacala uzivat som nekrvacala vobec i ked to je "normalne" vraj... tak uvidim zajtra... dakujem!!!

mariankamk
7. jan 2013

@kacusik69 zajtra sa ozvi, co a ako dalej a drzim palce, aby sa to potom cim skor dalo dokopy!!

kacusik69
autor
7. jan 2013

@mariankamk jj... o 2 tyzdne cca mam opat dostat, tak uvidime ci vobec teraz so mnou nieco spravi... hadam bude ok 🙂

kacusik69
autor
11. jan 2013

@mariankamk dal mi nejake cipky, idem koncom februara na preventivku a tam sa uvidi co a ako... ci mi to pomohlo alebo sa to bude riesit inou cestou... tak dufam ze bude ok...

Tu začni písať odpoveď...

Odošli