Menštruácia počas užívania HAK

janka_01
4. aug 2022

Ahojte, prvý krát užívam antikoncepciu. Teda už tretí mesiac a prišla mi včera menštruácia ale až dnes sa poriadne rozbehla. Je to ok ak je to krvácanie ako bez užívania HAK? Bez užívania HAK som mala menštruáciu bolestivú, teraz bolesti nemám ale intenzita a dĺžka krvácania je rovnaká. Máte niektorá skúsenosť, že pri antikoncepcii ste malí normálnu "menštruáciu", ktora trvala aj 5 dní? 🙂

janai1
4. aug 2022

@janka_01 je to ok

nika_val
4. aug 2022

@janka_01 je to normalne antikoncepcia môže ale nemusi pomocť s intenzitou a bolesťami pri ms
Ja som brala antikoncepciu 6rokov
Prve roky uplne v pohodičke ani som nevedela že mavam ms ale potom sa to zmenilo a mavala som prve dni bolestivu ms a to aj napriek tomu že som už niekolko rokov uživala hak 🙂

1fifinka1
4. aug 2022

Berieš kombinovanú?

janka_01
autor
4. aug 2022

@nika_val prvý mesiac bola menštruáciu slabá a následne druhý a teraz tretí je pomerne silná ale bez bolestí tak som nevedela či to je normálne 🙂
@1fifinka1 áno, je to antikoncepcia leverette

nika_val
4. aug 2022

@janka_01 je to normalne telo si stále zvyká 🙂 pokial nekrvacas nejak extra silno a dlho tak je to okej

janka_01
autor
4. aug 2022

@nika_val nie nie, mám normálnu menštruáciu len som si myslela, že pri HAK to bude skôr len ako špinenie prípadne slabšie krvácanie ale asi záleží aj od druhu hak

1fifinka1
4. aug 2022

@janka_01 slabý, alebo žiadny menzes je pri jednozlozkovej HAK

nika_val
4. aug 2022

@janka_01 nie ako som pisala ja som mavala normalnu a neskor dokonca aj s bolesťami aj napriek hak 😁

janka_01
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janka_01
autor
4. aug 2022

@nika_val tak dnes som začala brať antibiotiká, následne som si dala vaňu a ms končí. Nevadí to?

sabina_71
4. aug 2022

@janka_01 nemaj strach je to v poriadku

janka_01
autor
5. aug 2022

@sabina_71 ďakujem 🙂

janka_01
autor
8. aug 2022

Dievčatá, dnes som užila 2 aktívnu tabletku zo 4. Blistra a moja ms nechce odísť. Je to už len také hnedé dočistovanie ale teraz netuším či ta HAK zaberá, myslela som že mi ms hneď skončí keď nabehnem na aktívne tabletky. Čiže je to 6 deň "ms" a stále nie je koniec🤷‍♀️ dúfam že to dočistovanie skončí čoskoro

1fifinka1
8. aug 2022

@janka_01 neviem kto ti povedal, ze MS musi skoncit, ked zacinas brat nove balenie. Je to individualne, mam pocit, ze ti niekto dal nespravne info ohladom toho, ako funguje kombinovana HAK. A lekar to asi nebol.

janka_01
autor
8. aug 2022

@1fifinka1 práveže môj lekár mi nedal žiadne informácie, teda okrem toho že antibiotiká znižujú účinnosť. Zisťovala som všetko sama. Ale asi mám naozaj zlé informácie. Hlavne ohľadom pauzy a ms nie som poučena čiže v týchto informáciach sa stále strácam

1fifinka1
8. aug 2022

@janka_01 ano ATB znizuju ucinnok, ale len niektore. Na to si treba dat pozor. A tiez ak budes mat crevne problemy, do 2/3 hodin po uziti sa treba chranit potom. Co sa tyka MS, ja uzivam jednozlozkovu, uzivam stale rovnake tablety, a obsahuju len jeden hormon. Nemam ziadnu pauzu, nemam aktivne a neaktivne tabletky, idem Nonstop cely mesiac. Kazda tabletka je rovnaka. Je to rovnaky hormona ako v teliesku Mirena. Dalsi znova a stale. Vtedy nie je MS vobec, alebo len slabe spinenie. Ty mas 2 hormony a teda MS pride normalne a dalsie balenie treba zacat brat aj ked este MS trva. Mas aktivne, a neaktivne tabletky, mas roznu vysku hromonu v nich. Nikde nie je napisane, ze nebudes mat MS, alebo ze bude len spinenie. Moze, ale skor nebude pri tomto type HAK. Ked som brala predtym, ked som bola mladsia kombinovanu, mavala som menzes normalny, a skor silnejsi ako slabsi. Brala som ju 7 rokov. Inak po zacati uzivania HAK je tak cca 3 az 6 mesiacov cas, kym si telo zvykne. Nie je to hned, par cyklov musi prejst. Takze u teba je teraz pri tomto type HAK vsetko v najlepsom poriadku a zbytocne sa tym stresujes. Pokial nekrvacas prislis silno a dlho, je vsetko ok.

janka_01
autor
8. aug 2022

@1fifinka1 ďakujem ti veľmi pekne za toto vysvetlenie 🙂

janka_01
autor
28. aug 2022

@1fifinka1 tak mám znova 7 dňovu pauzu. Ms mi prišla na 3 deň ráno a je znova iná ako bola minulý mesiac aj keď znova slabá. Čiže asi je asi je ok ak sa mi to krvácanie vytráca

1fifinka1
28. aug 2022

@janka_01 neviem , ja uzivam bez pauzy kazdy, den stale. Podľa mňa tebe ms nezmizne. Kedze mas 7 dnovu pauzu a je to krvacanie z vysadenia HAK. A to bude mať vzdy cez tu pauzu.

janka_01
autor
7. feb 2023

@1fifinka1 ozývamsa znova. Písala si, že slabá alebo žiadna menštruácia je len pri jednozložkovej HAK. Ale čím ďalej užívam HAK tak ms je fakt slabá. Tento krát trvala len jeden den, síce bola dosť silná ale trvala len jeden deň. Test ráno negat a ja neviem či volať na gynekologiu alebo nie.

1fifinka1
7. feb 2023

@janka_01 a doteraz bola aká?

janka_01
autor
7. feb 2023

@1fifinka1 maximálne 4 dňová ale krvacala som len tiež Max len 2 dni

1fifinka1
7. feb 2023

@janka_01 tak vlastne čo si chcela riešiť s lekárom?

janka_01
autor
7. feb 2023

@1fifinka1 práve preto, či je normálne ak som krvácala len deň a pol. Celý menzes trval len dva dni. A inokedy 4

1fifinka1
7. feb 2023

@janka_01 je to normálne. Skôr možno to silné krvácanie až tak normálne nie je. Ale silné kazdy vníma inak.